Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Obstawiałbym zatem problemy z Allegro, które gubi sesje - problem taki już występował. Opcję sklep proszę spróbować przywrócić wchodząc w edycję konta w oknie zarządzania kontami i licencjami a następnie zapisując dane z tego okna przyciskiem OK. Konieczne może być ponowne "wystawienie aukcji w sklepie".

Link to postu

Rozpiszę to tak:

klikając w "sprawdź konto" wychodzi błąd:

 

owm0c4o.jpg

 

Klikając OK, wszystko się zapisuje i zaczynają auktualizować się parametry, jednak pod koniec wychodzi błąd

 

Q873Kqt.jpg

 

dl9vQKr.jpg

 

Po kliknięciu w OK przy danych konta, oprócz tego, że zaczynają się synchronizować parametry, pojawia się "fajka" w kolumnie "Sklep"

 

Z5iScXh.jpg

 

Po pewnym czasie jednak znika i znowu jakby nie mam sklepu.

 

Dzieje się tak na dwóch kontach allegro z których korzystam.

 

Stworzenie nowej aukcji w opcji " Sklep allegro" (miałem możliwość zaznaczenia po zakończonej błędem ktualizacji parametrów) nic nie dało, nadal jest status aukcji w nieznanym stanie itd.

Link to postu

Nie widzę, aby ktoś zgłaszał problemy z sesją ani u nas ani na forum webApi. Może to być zatem jakiś problem lokalny. Czy ostatnio były czynione jakieś zmiany w łączu internetowym? Zmiana rutera, dostawcy, nowe dodatkowe łącze (np wifi)? Może zmiana hasła na Allegro?

Jeśli jest taka możliwość, proszę sprawdzić czy na innej sieci zadziała to prawidłowo (w przypadku posiadania laptopa).

 

Jeden z użytkowników miał kiedyś tai problem z błędnymi sesjami, wynikał on z ustawień w ruterze, który z tego co pamiętam przydzielał różne numery IP.

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

witam

 

  Próbuję wystawić aukcję w kategorii Allegro:

numer kategorii: 18886 

nazwa kategorii: Motoryzacja > Części samochodowe > Wyposażenie wnętrza > Deski rozdzielcze, konsole

 

i jeśli w parametrach specyficznych wybiorę

stan: Nowy

Przeznaczenie: samochody osobowe

Marka: OPEL

Model: Astra

Wersja: IV (2010-)

 

to serwer allegro wali błędem:

"Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży). (0x80004005)"

 

Jeśli natomiast ograniczę informacje w parametrach specyficznych i wybiorę:

stan: Nowy

Przeznaczenie: samochody osobowe

Marka: --wybierz--

Model: --wybierz--

Wersja: --wybierz--

 

to taką aukcję da się wystawić

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

 

 

 

 

 

 

Link to postu

witam,

 

Od czasu poprawki 1.15.1 która dotyczyła wysyłek poczty polskiej pojawił się problem:

 

W zakładce "Towary" jest kolumna "W transakcjach". Bardzo przydatna jest informacja ile sztuk towaru jest w transakcjach więc można wystawić ilość sztuk towaru pomniejszoną o te sprzedane sztuki. Niestety od czasu poprawki liczby w tej kolumnie są niepoprawne.

 

Np.

Wystawiam drukarkę 1 szt. Towar się sprzedaje ale jest jeszcze nie wysłany. Kolumny wyglądają tak: Ilość 1 szt., Na aukcjach 0, W transakcjach 3 szt.

 

W niektórych towarach liczby w kolumnie "W transakcjach" są całkowicie abstrakcyjne np. 105 szt, 54 szt, a w większości towarów jest cały czas zero.

 

Dzięki z góry za rozwiązanie problemu.

 

Link to postu

Witam,

 

Nie mogę wystawić aukcji, treść błędu poniżej, da się coś z tym zrobić czy to jakieś chwilowe problemy i samo się naprawi ?

 

"Zdalny serwer zwrócił błąd:

Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później. (0x80004005)"

 

EDIT : Widzę, że problem nie dotyczy tylko wystawiania aukcji, ale też odbierania ...

 

EDIT : Poczytałem trochę, wygenerowałem klucz WebAPI, wbiłem do Sello i śmiga. :)

Link to postu

Witam

Mam problem z wystawieniem aukcji w sello. Mam najnowszą wersję, parę razy wymuszałem nowe kategorie, ale problem istnieje dalej. Jedna kategoria poprawiła się po trzech dniach i mogłem wystawić.

Teraz mam problem dokładnie w "Sport i Turystyka > Skating, slackline > Rolki > Dziecięce i młodzieżowe" itp. Chodzi o to, że wyskakuje błąd " Nie podano parametru podanego dla wybranej kategorii" Jak się domyślam chodzi, o podanie w specyficznych  parametru "Stan" , tylko , że oprócz wagi nie ma żadnego innego.

Proszę o pomoc, szukałem w forum, ale tego nie znalazłem

Pozdrawiam

Tomek

Link to postu

Atrybuty specyficzne dla kategorii aktualizują się same podczas pobierania parametrów z serwisu jeśli te się zmienią. Notujemy jednak ostatnio problemy z kategoriami i atrybutami zwracanymi z Allegro, stąd w Sello pojawiła się właśnie opcja do wymuszania pobrania parametrów. Jeśli nawet ona nie pomaga i atrybuty się nie pojawiają to ewidentnie jest to problem z błędnymi danymi zwracanymi z webApi Allegro. Z tego co widzę kategoria Skating została zmieniona - więc problem zapewne wynika stąd.

 

W podanej kategorii faktycznie brakuje parametru Stan - nie jest zwracany z serwera Allegro. Wysłaliśmy już zgłoszenie do obsługi webApi.

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam problem dzisiaj zaplanowałem do wstawienia około 35 aukcji na 17:30 przez Sello, w opcjach wysyłania było zaznaczone wysyłanie aukcji co 1 minutę przez 60 minut.

Problem w tym, że żadna aukcja się nie wystawiła, wcześniej próbowałem z jedną aukcją i się wystawiła...W czym tkwi więc problem, żadnych błędów w raporcie nie było...

I drugie pytanie czy jeżeli zaznaczę opcję wystaw przez serwis aukcyjny, co w tej chwili wydaję się być bardziej bezpieczne, gdyż będę miał pewność, że aukcję się wystawią, będą w dalszym ciągu powiązania towarów z aukcjami?

Proszę o pomoc...

Link to postu

Witam.

Mam problem dzisiaj zaplanowałem do wstawienia około 35 aukcji na 17:30 przez Sello, w opcjach wysyłania było zaznaczone wysyłanie aukcji co 1 minutę przez 60 minut.

Problem w tym, że żadna aukcja się nie wystawiła, wcześniej próbowałem z jedną aukcją i się wystawiła...W czym tkwi więc problem, żadnych błędów w raporcie nie było...

I drugie pytanie czy jeżeli zaznaczę opcję wystaw przez serwis aukcyjny, co w tej chwili wydaję się być bardziej bezpieczne, gdyż będę miał pewność, że aukcję się wystawią, będą w dalszym ciągu powiązania towarów z aukcjami?

Proszę o pomoc...

 

Sprawdź parametry wysyłania i odbierania. Czy zaznaczone jest "wysyłaj aukcje w wyznaczonym terminie" i ile minut tam ustawiłeś - bo może za mało i akurat trwała synchronizacja.

 

Co do wystawiania z Allegro - to radzę wystawiać z Sello, oczywiście Sello musi wtedy pracować. Zaplanowane wystawianie w Allegro kosztuje. Powiązania z towarami nadal będą.

Link to postu

Powiązania z towarami nadal będą.

 

Nie wiem jak przy autowystawianiu, ale przy wznawianiu aukcji przez Allegro powiązania z towarami giną. Z cennikami dostawy też.

 

Dlatego mam teraz powyłączane wszędzie automatyczne wznawiania i wznawiam sam z poziomu Sello jak się zakończą.

 

Jednak zobaczcie ile trzeba robić za to Allegro i jeszcze im za to płacić.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Dzisiaj rano pojawił się u mnie problem z edycją aukcji w Sello. Po kliknięciu na 'Opis' program się zawiesza i nic nie da się zrobić. Do tej pory nigdy się z tym nie spotkałem.

Pomyślałem, że ma to związek z przestarzałą wersją Sello, natomiast po aktualizacji na wszystkich stacjach roboczych dzieje się to samo. Próbowałem edytować opis w różnych szablonach na różnych komputerach - efekt ten sam.

 

Proszę o pomoc.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...