Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Dzisiaj rano pojawił się u mnie problem z edycją aukcji w Sello. Po kliknięciu na 'Opis' program się zawiesza i nic nie da się zrobić. Do tej pory nigdy się z tym nie spotkałem.

 

Daj jeszcze Sello czas - nawet 5 minut czy w końcu nie otworzy tego opisu. U mnie się tak działo jak w opisie był problem z pobraniem z sieci jakiś elementów - np. przesadnie dużej liczby zdjęć lub za dużych paneli. Może w tym samy czasie coś jeszcze spowalnia łącze internetowe co dodatkowo wydłuża czas wczytania takiego opisu.

 

1. Daj Sello czas i daj znać czy opis się w końcu otworzył czy nie?

2. Czy dotyczy to wszystkich aukcji czy tylko jednej?

Link to postu

Jeśli szablony linkują w sobie zdjęcia z serwera to generalnie przestaną się one wyświetlać po wysłaniu aukcji. Sam szablon jest zapisany w Sello, więc kod nie zginie. Zmiany jakie trzeba będzie dokonać to wgranie tych stałych elementów aukcji na inny serwer i zmianę adresów zdjęć w szablonach (można próbować zrealizować to za pomocą zmian zbiorczych Ctrl+B). Dobrze jest zatem mieć te zdjęcia zapisane lokalnie, najlepiej w folderach o identycznej strukturze jak na serwerze.

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Problem polega na znikaniu aukcji z listy "trwające" i nie wystawieniu ich w allegro.

 

Zainstalowałem wersję 1.16.1 i wymusiłem aktualizację parametrów z allego

 

Przygotowaną aukcję zaznaczam gotowa do wystawienia, pojawia się na liście gotowych do wystawienia następnie po wysłaniu na chwile pojawia się na liście "trwające" i znika, w allegro się nie pojawia i w sello też nie ma po niej śladu ...

 

ok. godz. 12:00 udało mi się wysłać 3 aukcję później już ani jednej, myślełem że to wina aktualizacji sello ale aktualizacja nic nie zmieniła...

 

jakieś pomysły ?!

Link to postu

Proszę zwrócić uwagę, że Allegro wystawia aukcje z opóźnieniem. Sello wysyła aukcję i ustawia jej status na trwającą - dlatego pojawia się ona w trwających. Jeśli zostaną pobrane informacje o aukcjach trwających a ta jeszcze się w Allegro nie wystawiła publicznie to zniknie ona z trwających w Sello. Powinna jednak wrócić po synchronizacji gdy na Allegro aukcja stanie się aktywna. Jeśli aukcje znikają z przygotowanych to znaczy, że zostały wysłane poprawnie do serwisu i to już od niego zależy kiedy ta aukcja pojawi się w trwających.

Inna możliwość to taka, że być może aukcje zostały wysłane z opcją późniejszego wystawienia na Allegro.

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Nie mogę wystawić aukcji w dziale motoryzacja

Wyskakuje błąd

"Nie podano parametru wymaganago dla wybranej katerogri: producent fid 23771

nieprawidłowa wartośc parametru: nie można odczytac wartosci pola"

 

chodiz tutaj o podanie Producenta, czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie w sello mam wpisac ten parametr?

pewnie jest to związane z tą zmianą:

http://news.allegro.pl/article/52875-15-kwietnia-obowiazkowe-parametry-w-formularzu-sprzedazy

Link to postu

Parametry specyficzne dla kategorii są pobierane automatycznie przez Sello w momencie wykrycia zmiany wersji parametrów na serwisie. Znajdują się one na zakładce Specyficzne w oknie aukcji.

 

Jeśli brakuje jakiegoś parametru, pomimo, że na Allegro jest on dostępny, proszę wymusić pobranie parametrów z menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry z serwisu (opcja wymuś).

Zdarza się, że serwer webApi Allegro ma problemy ze zwracaniem nowych parametrów po zmianie ich w serwisie Allegro.

Link to postu

Witam serdecznie,

 

Dzisiaj zauważyłem problem mianowicie pojawia mi się taki błąd przy szablonach.

 

"Wybrane konto nie posiada sklepu. Należy zmienić sposób sprzedaży."

 

Jak wejdę w dany szablon to widzę że mi uciekła forma sprzedaży "SKLEP" i nie mogę wystawiać aukcji.We wszystkich szablonach mam sklep ale jak wejdę aby coś poprawić nie ma opcji wyboru sklep.

 

Wyszukałem jakieś rozwiązanie na forum tzn zarządzanie kontami i licencjami-w moje konto-sprządź konto, i nic robiłem już tak kilka razy.

 

Proszę o pomoc.

 

 

Link to postu

Pobrałem wersje 1.18.1

I teraz pojawia się przy odpaleniu taki problem

 

"Wersja bazy danych 1.80 jest starsze od wersji obsługiwanej przez program 1.180"

"Konieczna jest aktualizacja."

 

"Przeprowadź aktualizację" po zaznaczeniu wyskakuje coś takiego

 

"Struktura bazy danych użytkownika.... jest nieprawidłowa. Konto użytkownika SQlowego nie ma odpowiednich praw do modyfikacji tworzenia struktury bazy danych" Kontakt z administratorem lub użytkownikiem"

 

Nie wiem co robić?

 

Link to postu

Błąd ten może wystąpić, jeśli serwer SQL był instalowany samodzielnie, nie wraz z Sello.

 

W tym przypadku brakuje uprawnień dla użytkownika na którego Sello loguje się do serwera SQL. W tym wątku co nieco więcej na ten temat: https://forum.sello.pl/index.php?topic=5784.msg35552#msg35552

 

Proponuję również przeszukanie forum za pomocą frazy: "Konto użytkownika SQlowego".

Link to postu

Witam, jakiś czas temu wystawiłem na próbę kilka aukcji. wszystko przebiegło bez problemu. W związku z tym przygotowałem sobie bagatela 1500 aukcji a teraz kiedy chcę je wystawić a pojawia sie taki o to miły komunikat: Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii. Producent części - fid: 23789

Nieprawidłowa wartość parametru: (nie można odczytać nazwy pola) (0x80004005)

Nie potrafię odnaleźć wartości parametru producent.. Aukcji nie da sie wystrzelić a Szef stoi za plecami i się wkurza. Czy ktoś potrafi mi pomóc?

Link to postu

Atrybuty są aktualizowane automatycznie po zmianie na Allegro. Jeśli jakiegoś atrybutu brakuje, należy wywołać synchronizację parametrów z menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry z serwisu z zaznaczeniem opcji Wymuszenia.

 

Następnie za pomocą zmian zbiorczych Ctrl+B można ten parametr specyficzny wybrać i przypisać do wielu aukcji jednocześnie, badź też pojedynczo poprzez edycję konkretnej aukcji.

Link to postu

Witam

Od kilku dni mam problem nie mogę wystawiać aukcji (wystaw ponownie w sklepie) poprzez sello wyskakuje komunikat "Wybrane konto nie posiada sklepu na serwisie aukcyjnym" Sklep mamy od kilku lat, usługa jest aktywna do połowy czerwca.

Ktoś może wie dlaczego nie da się wystawiać aukcji na nowo ?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Czy macie zainstalowaną ostatnią wersję Sello 1.18.1 ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...