Skocz do zawartości

Wysyłka Sprawozdań do Zachodniopomorskiego Urzędu Skarbowego

Polecane posty

55 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

We wskazanym rozporządzeniu nie ma ani słowa o zmianie sposobu wysyłki sprawozdań finansowych ? Jeśli coś przeoczyłem to proszę o wskazanie / cytat takich wytycznych.

Warszawa, dnia 11 maja 2022 r.
Poz. 986
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)
z dnia 9 maja 2022 r.
w sprawie wyznaczenia organu Krajowej Administracji Skarbowej do wykonywania zadań Szefa Krajowej
Administracji Skarbowej w zakresie przyjmowania i obsługi oraz udostępniania sprawozdań finansowych
podatników podatku dochodowego od osób prawnych
Na podstawie art. 27 ust. 4d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U.
z 2021 r. poz. 1800, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
§ 1. Wyznacza się Naczelnika Zachodniopomorskiego Urzędu Skarbowego w Szczecinie do wykonywania zadań
Szefa Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie przyjmowania i obsługi sprawozdań finansowych
składanych przez
podatników podatku dochodowego od osób prawnych oraz czynności, o których mowa w art. 27 ust. 2b ustawy z dnia
15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Minister Finansów: M. Rzeczkowska

Link to postu

Jeśli tak to przepraszam za kłopot.

Wysyłam sprawozdanie ze stowarzyszenia do KAS i czytając komunikat MF:  "że utworzenie sprawozdania finansowego i jego wysyłka do Szefa KAS są możliwe przy użyciu:

  • bezpłatnej aplikacji udostępnionej przez Ministerstwo Finansów na stronie: podatki.gov.pl,
  • dostępnych na rynku aplikacji komercyjnych.

W przypadku pojawienia się wątpliwości albo problemów dotyczących sporządzania, podpisania i wysyłania sprawozdania finansowego, prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu e-mail: sf.helpdesk@mf.gov.pl

W przypadku wysyłki sprawozdania do Szefa KAS przez ePUAP prosimy wskazywać jako adresata Zachodniopomorski US w Szczecinie, adres skrytki:/8xa2k23ncv/SkrytkaESP".

zastanowiło mnie czy w programie jest to uwzględnione, ale jeśli jest OK nie ma tematu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...