Skocz do zawartości

[Sfera] OutOfMemory przy wystawianiu faktur

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Mam przygotowaną aplikację typu Windows Services korzystającą ze sfery. Ta aplikacja podczas uruchomienia usługi loguje się do sfery i następnie działając zgodnie z harmonogramem CRON wystawia nowe dokumenty, jeśli tak owe się pojawią.

 

Zauważyłem niepokojący błąd, że raz na 2-3 dni pojawia się wyjątek outofmemoryexception, który wymaga w zasadzie manualnego restartu takiej usługi.

 

Przesyłam pełny komunikat:

Zgłoszono wyjątek typu 'System.OutOfMemoryException'. w System.String.System.Collections.Generic.IEnumerable<System.Char>.GetEnumerator() w System.Linq.Enumerable.Contains[TSource](IEnumerable`1 source, TSource value, IEqualityComparer`1 comparer) w System.Linq.Enumerable.Contains[TSource](IEnumerable`1 source, TSource value) w System.Data.Entity.Core.Objects.DataClasses.RelationshipManager.PrependNamespaceToRelationshipName(String relationshipName) w System.Data.Entity.Core.Objects.DataClasses.RelationshipManager.GetRelatedReference[TTargetEntity](String relationshipName, String targetRoleName) w InsERT.Moria.ModelDanych.PozycjaDokumentu.get_JednostkaMasyRelatedEnd() w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.DokumentPart.<>c.<PodsumujMaseIObjetosc>b__553_17(PozycjaDokumentu p) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.DokumentPart.<>c__DisplayClass556_0.<PodsumujWartoscIJednostke>b__2(PozycjaDokumentu p) w System.Linq.Enumerable.WhereSelectEnumerableIterator`2.MoveNext() w System.Linq.Enumerable.Sum(IEnumerable`1 source) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.DokumentPart.PodsumujWartoscIJednostke(Dokument dokument, IEnumerable`1 pozycje, Func`2 dok_getWartosc, Action`2 dok_setWartosc, Func`2 dok_getJednostka, Action`2 dok_setJednostka, Func`2 getWartosc, Func`2 getJednostka, Func`1 getDomyslnaJednostka) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.DokumentPart.<>c__DisplayClass553_0.<PodsumujMaseIObjetosc>b__4() w InsERT.Moria.Narzedzia.Prywatne.ZmianaWewnetrzna.Wykonaj(Action akcja, ZmianaWewnetrzna zmianaWewnetrzna) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.DokumentPart.PodsumujMaseIObjetosc(Dokument dokument) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.DokumentPart.Podsumuj(Dokument dokument) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.PozycjaDokumentuPart.ObsluzZmianeWymagalnosciPodzielonejPlatnosci(IBusinessObject businessObject, Dokument dokument) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.PozycjaDokumentuPart.GrupujPozycje(Dokument dokument, Dokument dokumentGlowny, ICollection`1 pozycje, MetodaGrupowaniaPozycji sposobGrupowaniaPozycji, Boolean przepiszTerminRealizacji, Boolean oznaczRealizacja, MetodaWyliczeniaCen sposobWyliczeniaCen, SposobSortowaniaPozycji sposobSortowania, Boolean przepiszSpecyfikacjePozycji, Boolean przepiszHistorie) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.PozycjaDokumentuPart.GrupujPozycje(Dokument dokument, Dokument dokumentGlowny, ICollection`1 pozycje, MetodaGrupowaniaPozycji sposobGrupowaniaPozycji, Boolean przepiszTerminRealizacji, Boolean oznaczRealizacja, MetodaWyliczeniaCen sposobWyliczeniaCen, SposobSortowaniaPozycji sposobSortowania) w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.DokumentSprzedazyBO.WypelnijNaPodstawieZK(IEnumerable`1 pozycjeZK, DokumentZK dokumentZKGlowny, ParametryGrupowaniaDS parametryGrupowania)

 

Czy ktoś z Państwa może spotkał się z podobnym błędem ?

Edytowane przez Wojciech Książek
Link to postu

Mam kupionych kilka dodatków do nexo pro. czasami wyskakuje taki błąd. Producent przekazał mi informację, że wynika to z ograniczenia bibliotek NET framework 32 bit jakie są używane w nexo.

 

dodatkowe info

https://docs.microsoft.com/pl-pl/troubleshoot/developer/webapps/aspnet/health-diagnostic-performance/troubleshoot-outofmemoryexception

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...