Skocz do zawartości

VAT NADWYŻKA W DEKLARACJI PPL

Polecane posty

Dzień dobry,

u podatnika za miesiąc 05.2022 r. wyszła nadwyżka VAT naliczonego nad należnym i chciałabym ją w części zaliczyć na przyszłe zobowiązanie podatkowe a mówiąc najprościej pokryć podatek PPL za 05.2022 r. natomiast pozostałą część przenieść na następny okres tj.06.2022 r.. Nie wiem dlaczego zawsze system zaznacza jeszcze jakąś opcje tj. np. zwrot na rachunek VAT lub do zwrotu w ciągu 180 dni etc.. Czy moglibyście Państwo to przetestować, bo wydaje mi się że nie powinno się to zaznaczać samo. Miałam już dwa telefony z urzędu skarbowego w tej sprawie, bo jest to dla nich nieczytelne, że z jednej strony zaznaczam do zaliczenia na zobowiązanie podatkowe i resztę do przeniesienia, a jednocześnie wnoszę o zwrot na rachunek.

 

Dziękuję :)

 

image.thumb.png.6622391ae0ef8f6fc7ae419827207561.png

 

 

Link to postu

Pomyślałam że coś jest nie tak, bo dwa razy w sprawie różnych podatników miałam telefon z Urzędu Skarbowego z prośbą o potwierdzenie rachunku VAT do zwrotu, w sytuacji gdy chciałam tylko zaliczyć część nadwyżki podatku VAT na podatek dochodowy w bieżącym miesiącu, a pozostałą kwotę pozostawić do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...