Skocz do zawartości

Zakup Marża a kod kraju w JPK

Polecane posty

Dzień Dobry,

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Mianowicie:
Podczas dodawania kontrahenta zagranicznego uzupełniam NIP zagraniczny oraz kod kraju. Dodaje zapis w ewidencji VAT-MARŻA z wspomnianym kontrahentem i eksportuje do pliku JPK.

No i teraz w pliku JPK nie widać kodu kraju kontrahenta ale widać NIP zagraniczny. Podczas sprawdzenia statusu podmiotów w pliku JPK wyskakują błędy.

 

Czy błąd powstaje podczas wprowadzania kontrahenta czy coś nie tak z eksportem danych kontrahenta do pliku JPK? Czy ktoś miał podobną sytuację?

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry,

Jakiś czas temu  tj. Październik 2021  wysłałam do Państwa wiadomość z problemem:

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Mianowicie:
Podczas dodawania kontrahenta zagranicznego uzupełniam NIP zagraniczny oraz kod kraju. Dodaje zapis w ewidencji VAT-MARŻA z wspomnianym kontrahentem i eksportuje do pliku JPK.

No i teraz w pliku JPK nie widać kodu kraju kontrahenta ale widać NIP zagraniczny. Podczas sprawdzenia statusu podmiotów w pliku JPK wyskakują błędy.

Czy błąd powstaje podczas wprowadzania kontrahenta czy coś nie tak z eksportem danych kontrahenta do pliku JPK? Czy ktoś miał podobną sytuację?

 

Otrzymałam odpowiedź:

Aktualnie jedyne, co mogę Pani zalecić to wykorzystanie Superedycji w pliku JPK (górne menu Operacje -> Superedycja). W ten sposób, klikając dwukrotnie za zapis ewidencji w pliku JPK można edytować wszystkie dane. Poprawa tego zagadnienia powinna pojawić się w jednej z najbliższych wersji.

 

Czy pojawiła się już poprawa tego zagadnienia gdyż nadal jest tak samo i nie wiem czy to ja robię coś nie tak czy po prostu nie było poprawy tego zagadnienia.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...