Skocz do zawartości

Opłaty dodatkowe

Polecane posty

Witam wszystkich!
 

Używam subiekt nexo do prowadzenia magazynu / wystawiania faktur / dodawania faktur zakupowych itp. (obsługi sklepu internetowego). 90% sprzedaży odbywa się poprzez allegro, gdzie platforma pobiera w moim przypadku 12% prowizji. Moje pytanie brzmi:

 

Czy da się skonfigurować nexo PRO w taki sposób, żeby do wystawionej faktury, gdzie system wylicza zysk na podstawie różnicy ceny sprzedaży z ceną zakupu, odejmował dodatkowo 12% prowizji od wartości sprzedaży tak, żeby finalny zysk był zgodny ze stanem faktycznym?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Link to postu

Odpowiadając na pytanie... Skoro prowadzi Pan magazyn, to powinien Pan wiedzieć w jaki sposób są ustalane ceny magazynowe, które przekładają się na zysk magazynowy - wynikają z cen podczas przyjmowania towaru na magazyn i ewentualnych ich późniejszych korekt, ceny te są potrzebne między innymi do wyliczenia remanentu, więc nie powinny być zmieniane... Nie mniej w programach nexo mamy również dostępne ceny ewidencyjne i zyski ewidencyjne, które to można wykorzystać do opisanej potrzeby... Nie wiem co Pan na myśli poprzez stwierdzenie "skonfigurować nexo PRO", gdyż program w standardzie nie posiada takich możliwości ustalania ceny/kosztu ewidencyjnego na dokumentach, wartości te są po prostu przenoszone z kartoteki towaru na pozycję dokumentu, a do automatyzacji tego procesu można byłoby wykorzystać moduł automatyzacji i rozwiązanie dodatkowe w postaci własnej akcji aktualizującej koszt ewidencyjny - rozwiązanie zamknie się / będzie integralną częścią programów nexo.

Link to postu

Kosztu prowizji z allegro tak łatwo nie obliczysz bo na paragonie lub fakturze masz również koszty wysyłki, które nie podlegają prowizji. 

 

Moja propozycja to utwórz sobie użytkownika i sprzedaż allegro rób na np. użytkowniku ALLEGRO. W dokumentach sprzedaży możesz sobie od sortować sprzedaż według sprzedawcy. od wartości sprzedaży musisz odjąć koszty wysyłek a dopiero potem musisz sobie odjąć 12% prowizji.

 

są też gotowe dodatki, programy do obliczania prowizji handlowca. 

 

Ale to i tak nie będzie chyba do końca prawdziwe. Bo jak są zwroty od klientów to koszt wysyłki jest Twoim dodatkowym kosztem- koszty wysyłki trzeba oddać klientowi jak nie ma smarta.  

Edytowane przez Krzysztof Bojakowski
Link to postu

A czy jest możliwość, żeby pozycja na fakturze dostawa nie była wliczana do zysku? Jestem nowym użytkownikiem subiekta nexo PRO, dopiero uczę się obsługi programu.

 

Problem związany z prowizją rozwiążę w prosty sposób: od przychodu z allegro obliczę 12%, następnie wartość odejmę od zysku wyliczonego przez program i w ten sposób uzyskam zbliżoną kwotę zysku.

Link to postu
13 minut temu, Karol Kozyra napisał:

A czy jest możliwość, żeby pozycja na fakturze dostawa nie była wliczana do zysku?

Czy przeczytał Pan moją poprzednią odpowiedź ? Proszę opisywać problem dokładnie, pełnymi zdaniami - jaki zysk ma Pan na myśli:

Zysk.png.ed651c06686d423bba898de6ca8d7bff.png

14 minut temu, Karol Kozyra napisał:

Jestem nowym użytkownikiem subiekta nexo PRO, dopiero uczę się obsługi programu.

Wszystkim polecam, aby program poznać przed rozpoczęciem pracy, można wtedy efektywniej korzystać z programy co oszczędza czas, unika się tez wielu błędów, których naprawa zajmuje też dużo czasu.

 

15 minut temu, Karol Kozyra napisał:

Problem związany z prowizją rozwiążę w prosty sposób: od przychodu z allegro obliczę 12%, następnie wartość odejmę od zysku wyliczonego przez program i w ten sposób uzyskam zbliżoną kwotę zysku.

Równie dobrze może Pan wyliczyć zysk ze sprzedaży z pominięciem dostaw / usług z dokumentu ?

Link to postu

Czym różni się zysk całkowity od magazynowego, po włączeniu widoczności rubryk widnieją te same kwoty (zdjęcie w załączniku).  Zależy mi na tym, żeby po wystawieniu faktury sprzedaży zysk obliczany był tylko i wyłącznie z produktów z pominięciem dostawy. W jaki sposób można pominąć zysk z dostawy (usługi) z dokumentu?zysk1.png.6235bd4338ec6e93f22ead4efa1021bd.png

Link to postu
1 godzinę temu, Karol Kozyra napisał:

Zależy mi na tym, żeby po wystawieniu faktury sprzedaży zysk obliczany był tylko i wyłącznie z produktów z pominięciem dostawy.

Już pokazywałem wyżej są prezentowane w programie zyski obliczane na różne sposoby - jeśli będzie patrzył na "zysk magazynowy towarów" to nie będą wliczone usługi i powinien Pan zobaczy to, czego oczekuje.

 

1 godzinę temu, Karol Kozyra napisał:

W jaki sposób można pominąć zysk z dostawy (usługi) z dokumentu?

Poprzez zmianę filtru w raporcie.

 

49 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

a jak nie jest jasne, to włącz wszystkie "zyski" weź 1-2 dokumenty i przeanalizuj sobie dokument, towar i usługę na dokumencie. Tak będzie najprościej. 

No nie wiem czy będzie najprościej, trzeba jeszcze spreparować dokument, na którym wystąpią różne rodzaje towarów, materiały, koszty dodatkowe, a nie każdy "początkujący użytkownik" wie o istnieniu takich funkcjonalności programu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...