Skocz do zawartości

Sello nie widzi parametrów uruchomieniowych

Polecane posty

Rozjechały mi się IP w sieci, musiałem je ustawić na nowo. Po restarcie komputerów na jednym z nich Sello nie widzi parametrów uruchomieniowych, które były wcześniej wpisane w pliku Sello.xml. Podczas uruchomienia Sello trzeba wybrać podmiot/serwer. Co się mogło stać?

Dodam, że chodzi o adres IP serwera - po zmianie jest takie jak było poprzednio.

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

A w pliku Sello.xml są już poprawne IP/adresy? 

Czy skrót do uruchamiania Sello (jeśli taki istnieje) nie ma jakichś dodatkowych parametrów uruchomieniowych dodanych?

Plik Sello.xml nie potrzebował żadnych zmian. Zmieniło mi się (z jakichś względów) IP komputera serwerowego, w związku z czym nie odpalały się programy Insertu, w tym Sello. Pliki uruchomieniowe nie zostały w żaden sposób zmieniane. Poprzednie IP serwera zostało ustawione ponownie (takie samo jak było poprzednio), co spowodowało, że Sello włączyło się poprawnie. Ciekawostką jest, że problem dotyczy tylko jednego z komputerów klienckich. Na wszystkich ten sam system Windows 10, restarty nie pomogły.

Czyli podsumowując, po tym małym zamieszaniu serwerem jest komputer z IP 192.168.8.100 i wszystkie komputery w sieci mają (cały czas dotychczas miały) taki adres w pliku Sello.xml, a jeden się buntuje i mimo wszystko podczas włączania każe sobie przeklikiwać bazę, podmiot itd.

Link to postu

To jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o literówkę :). Sello wyświetla monit o wybór serwera jeśli nie odczytał prawidłowo tego z pliku Sello.xml, lub to co odczytał jest nieprawidłowe. A jakby usunąć ten plik lub wpisać w nim jakiś nieistniejący adres to wtedy podczas uruchamiania coś przebiega inaczej? Program dłużej myśli, zwraca jakiś błąd itp?

Link to postu
54 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

To jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o literówkę :). Sello wyświetla monit o wybór serwera jeśli nie odczytał prawidłowo tego z pliku Sello.xml, lub to co odczytał jest nieprawidłowe. A jakby usunąć ten plik lub wpisać w nim jakiś nieistniejący adres to wtedy podczas uruchamiania coś przebiega inaczej? Program dłużej myśli, zwraca jakiś błąd itp?

Ciekawy trop. Zrobiłem tak: zmieniłem jedną cyfrę w dotychczasowym pliku Sello.xml, odpaliłem program - bez zmian, pokazywało stare IP, czyli tak jakby w ogóle nie rozpoznało, że w pliku jest błędny adres IP. Zrobiłem jednak innym myk. Skopiowałem plik Sello.xml z komputera serwerowego, podmieniłem go na kliencie i... działa! 😆

  • Lubię to 1
Link to postu
6 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Strzelam, że plik został zapisany z jakimś dziwnym kodowaniem, albo może jego rozszerzenie zmieniło się na Sello.xml.txt - bo windows ;), przez co Sello w ogóle go nie wczytywało, albo wykrzaczało się parsowanie pliku na kodowaniu.

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem, ale próbowałem. Cała zagadka tkwi w tym, że plik Sello.xml nie był nawet tknięty na kliencie (przez cały czas trwania awarii do momentu tej zmiany jednej cyfry w IP), więc oba scenariusze są niemożliwe. A jaka jest prawdziwa przyczyna - tego nie wiem, ale skoro zadziałało kopiuj-wklej, to temat uważam za rozwiązany.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...