Skocz do zawartości

JPK-zmiana nazwiska podatnika-błąd danych w jpk-nie można wysłać pliku - kod statusu - 419

Polecane posty

Dzień dobry, podatnik zmienił nazwisko - tzn. po zawarciu związku małżeńskiego nazwisko jest obecnie dwuczłonowe. Data zmiany w CEIDG to 20/06. Przy wysyłce jpk za maj w dniu 27/06 nie udało się wysłać jpk z powodu błędnych danych (kod statusu - 419). Domyślam się, że wysyłka jest błędna z powodu zmiany nazwiska- zmieniam więc w Rachmistrzu dane podatnika w danych firmy i wspólnika, niestety nadal nie można wysłać jpk!

Wygenerowałam plik jpk, zapisałam na dysku i wysłałam go za pośrednictwem strony MF do wysyłki jpk - plik wysłany! upo pobrane!

Jak to możliwe?? widać dane są już ok, dlaczego w Insert nexo to nie działa? Wygenerowałam przecież plik z programu! Na stronie MF udana wysyłka a w programie bez wysyłki - to dopiero zagadka!

Co jeszcze trzeba zmienić? gdzie? dlaczego? w Rachmistrzu w zakresie danych podatnika!

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Edyta

Link to postu

Plik podpisany był danymi autoryzującymi.

Ale to raczej nie ma związku z problemem z wysyłką.

Pytałam - gdzie trzeba zmienić dane właściciela firmy, żeby plik po zmianie nazwiska wysłał się bez problemu.

Kod błędu jaki wyskoczył w Insert to:

kod statusu 419 - błąd w danych autoryzujących -

i nie chodziło tu na pewno o kwotę przychodu z 2020 roku, ta jest prawidłowa i wcześniejsze pliki jpk w tym roku wyszły bez problemu. Chodzi o zmianę nazwiska.

Link to postu

Jeżeli w danych firmy w sekcji podatki wskażemy "Przedsiębiorstwo prywatne osoby fizycznej wymagające wskazania właściciela", dane do deklaracji pobierane są z kartoteki wskazanego wspólnika. Natomiast przy opcji "Inna niż własność prywatna" - dane do deklaracji pobierane są z kartoteki Mojej Firmy

image.thumb.png.1cac4baf61ba65dbe50963e9112ecae1.png

Cytat

zmieniam więc w Rachmistrzu dane podatnika w danych firmy i wspólnika

Czy po dokonaniu zmian na kartotece wspólnika/mojej firmy, deklaracja JPK była wyliczana ponownie? Proszę również zweryfikować czy w module Wspólnicy, nie ma zdublowanych pozycji?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...