Skocz do zawartości

Zawieszanie się Subiekta GT na około 1-2 minuty podczas otwierania edycji dokumentu

Polecane posty

Dzień dobry, 

Mam problem jak w temacie i nie bardzo rozumiem co może być przyczyną. 

 

Na komputerze X mam zainstalowanego klienta Subiekt GT, którym łączę się do różnych baz na jednym serwerze SQL.

Mam bazę o nazwie CENTRALIZACJA w której występuje problem.

Chcąc otworzyć/edytować/poprawić dokument WZ, FS, PZ, PA itp. pojawia się okno ze wszystkimi danymi  z dokumentu po czym subiekt zawiesza się / zastyga nie dając możliwości edycji dokumentu, czy nawet jego zamknięcia - po prostu brak reakcji na jakiekolwiek działania. Nie pojawia mi się żadna informacja że program nie odpowiada czy coś w tym stylu.
inne programy czy instancje Subiekta działają normalnie. Zużycie zasobów czy to na serwerze SQL czy na komputerze X jest w normach. 

Sytuacja ma miejsce tylko na komputerze X i tylko na jednej bazie danych.
Na innych bazach problem nie występuję, tak samo nie występuje problem na innych komputerach na bazie CENTRALIZACJA. 

Wszelkie aktualizacje Windowsa mam zainstalowane, próbowałem odinstalować i na nowo zainstalować Subiekta - nie pomogło. 
W dzienniku systemu  pojawia się poniższy błąd: 

Cytat

Serwer {35D105F0-758F-4979-964A-D4376F1174E7} nie zarejestrował się w modelu DCOM w wymaganym czasie. Error ID: 10010

Przeszukując rejestr odnalazłem że {35D105F0-758F-4979-964A-D4376F1174E7} to wartość klucza  InsERT.BatCodeMgr 

 

Macie jakieś sugestie co powinienem zrobić aby zaczęło mi działać poprawnie? 


Subiekt obecnie jest jeszcze w wersji 1.69HF2 A aktualizacje do wersji 1.72 planuje na najbliższy poniedziałek.

rejestr.jpg

error1.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...