Skocz do zawartości

jednostki miary różne formy na wydrukach

Polecane posty

Witam mam problem z jednostkami miary.

Wystawiając paragon sposób zapisu jednostki miary w każdej z form wydruku jest inny. Najlepiej by było gdyby zawsze był taki jak na ekranie komputera, niestety w formie wydrukowanej na drukarce łączą się kolumny j.m i ilość co już nie wygląda dobrze ale jeszcze jest akceptowalne, natomiast na wydruku z drukarki fiskalnej jest totalnie nieczytelne co widać na załączonym zdjęciu. W przypadku j.m opak na wydruku z drukarki fiskalnej wygląda to w ten sposób 3OPAK co również jest nie czytelne

Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę sobie dać z tym rady od dłuższego czasu.

290571233_396102475897396_9125332595704124706_n.jpg

Link to postu

nazwa na paragonie w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia mogła by być każda inna np. tylko gwoździe beż żadnych dopisków.

Problemem jest że na Paragonie zamiast "0,10 100szt x cena" wychodzi to co powyżej (w przypadku sprzedaży w tej jednostce miary np 100szt wydruk powinien wyglądać   "1 100sztxcena" a wygląda "11xcena"

A nawet zostawiając już ten paragon w spokoju, to na wydruku czy to faktury czy jakimkolwiek innym z drukarki kolumna ilość generuje wartość Ilość + j.m a tak powinno się dziać tylko gdybym miał ustawioną do wydruku kolumnę "ilość w podstawowej jednostce miary" bo po coś ta kolumna jest. 

Link to postu
W dniu 4.07.2022 o 08:12, Przemysław Werner napisał:

Proszę zweryfikować w konfiguracji jednostek miary, jaki został wprowadzony symbol dla urządzenia fiskalnego. Dodatkowo proszę o model urządzenia fiskalnego oraz zrzut ekranu z tego paragonu w Subiekcie, dwie pierwsze zakładki z danych AS oraz szczegóły jednostek miary tych 100 szt. w danych AS.

Paragony na razie możemy zostawić bo Pańska odpowiedź naprowadziła mnie chyba na rozwiązanie i wygląda na to że faktycznie symbol dla urządzenia fiskalnego był źle podany. Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Natomiast dalej istnieje problem z wydrukami A4 (faktur, zamówień itp.) na ekranie komputera wygląda to w ten sposób, że dwie kolumny "ilość" i "j.m." są osobno i tak też chciałbym aby były drukowane (w subiekcie GT da się uzyskać dokładnie taki efekt jak na ekranie komputera, co widać na załączonym screenie)

Niestety przy wydruku w kolumnie "ilość" pojawia się symbol jednostki miary co według mnie nie powinno mieć miejsca bo ilość to porostu ilość. Kolumny j.m. nie da się dodać we wzorcu wydruku można dodać kolumnę "podstawowa jednostka miary" co mogło by rozwiązać problemy gdyby z kolumny "ilość" udało się jakimś sposobem usunąć symbol jednostki miary.

Proszę jeszcze o rozwinięcie skrótu AS bo niestety go nie znam.

Pozdrawiam

 

 

ekran komputera.jpg

wydruk a4.jpg

jednostki miary.jpg

subiekt gt1.jpg

Link to postu
Godzinę temu, ROBERT PAWEŁEK napisał:

Niestety przy wydruku w kolumnie "ilość" pojawia się symbol jednostki miary co według mnie nie powinno mieć miejsca bo ilość to porostu ilość. Kolumny j.m. nie da się dodać we wzorcu wydruku można dodać kolumnę "podstawowa jednostka miary" co mogło by rozwiązać problemy gdyby z kolumny "ilość" udało się jakimś sposobem usunąć symbol jednostki miary.

Wszystkie potrzeby można zrealizować tylko trzeba posiadać wersję PRO i znajomość edytora wzorców wydruków Stimulsfot wbudowanego w pogramy nexo lub znajomość kogoś, kto posiada takie kompetencje.

 

Godzinę temu, ROBERT PAWEŁEK napisał:

Proszę jeszcze o rozwinięcie skrótu AS bo niestety go nie znam.

AS.png.b949bc0b460a886c21b6c4a3ab41f3c2.png

Link to postu

Mogę wtrącić?

 

Też pracuję w branży metalowej. Te "rozjazdy" według mnie tworzą brak przejrzystości na dokumentach. Sugerowałbym Ci zmienić NAZWĘ jednostki ze "100szt" na "sto". Wtedy na dokumentach będziesz miał zamiast łatwego do pomylenia 1,5 100 szt, bardzo czytelne 1,5 sto.

 

A tak wogóle to proponuję Ci zrobić znormalizowane opakowania i tak je sprzedawać. Widzę, że bierzesz towar od Marcopolu. Oni też mają opakowania w kilogramach. Jeżeli już chcesz klientowi sprzedać np. 150 sztuk wkręta, to wprowadź przelicznik w kartotece towaru i podczas sprzedaży wybierz jednostkę dodatkową. Ale z mojego 26 letniego doświadczenia wiem, że w pewnym momencie taka sprzedaż generuje tylko niepotrzebną stratę czasu. Jeżeli masz klienta na tak małe ilości towaru to po prostu wprowadź blistry. Nawet możesz sam je sobie stworzyć dodając "komplet". Ale gwarantuję Ci, że klientów można przekonać do znormalizowanych opakowań. Ten wkręt jest kupowany przeważnie przez stolarzy. Oni na pewno łykną "opakowanie 500 sztuk". Dzięki temu też będziesz mógł obsługiwać klientów za pomocą czytnika kodów kreskowych. Koszt od około 150 zł w górę.

Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale przemyśl to. Tym bardziej, że Marcopol ma różne wielkości opakowań.

 

Pozdrawiam, Prezes Bercik :)

 

opakowania.png

Link to postu
22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Wszystkie potrzeby można zrealizować tylko trzeba posiadać wersję PRO i znajomość edytora wzorców wydruków Stimulsfot wbudowanego w pogramy nexo lub znajomość kogoś, kto posiada takie kompetencje.

 

 

w weekend postaram się nad tym usiąść na spokojnie może mi się uda edytować te wzorce, można też już podsyłać oferty jak ktoś się tym zajmuje chętnie rozważę taką ofertę

 

Link to postu
10 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Mogę wtrącić?

 

Też pracuję w branży metalowej. Te "rozjazdy" według mnie tworzą brak przejrzystości na dokumentach. Sugerowałbym Ci zmienić NAZWĘ jednostki ze "100szt" na "sto". Wtedy na dokumentach będziesz miał zamiast łatwego do pomylenia 1,5 100 szt, bardzo czytelne 1,5 sto.

 

A tak wogóle to proponuję Ci zrobić znormalizowane opakowania i tak je sprzedawać. Widzę, że bierzesz towar od Marcopolu. Oni też mają opakowania w kilogramach. Jeżeli już chcesz klientowi sprzedać np. 150 sztuk wkręta, to wprowadź przelicznik w kartotece towaru i podczas sprzedaży wybierz jednostkę dodatkową. Ale z mojego 26 letniego doświadczenia wiem, że w pewnym momencie taka sprzedaż generuje tylko niepotrzebną stratę czasu. Jeżeli masz klienta na tak małe ilości towaru to po prostu wprowadź blistry. Nawet możesz sam je sobie stworzyć dodając "komplet". Ale gwarantuję Ci, że klientów można przekonać do znormalizowanych opakowań. Ten wkręt jest kupowany przeważnie przez stolarzy. Oni na pewno łykną "opakowanie 500 sztuk". Dzięki temu też będziesz mógł obsługiwać klientów za pomocą czytnika kodów kreskowych. Koszt od około 150 zł w górę.

Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale przemyśl to. Tym bardziej, że Marcopol ma różne wielkości opakowań.

 

Pozdrawiam, Prezes Bercik :)

 

w marcopolu bardzo mało kupuję bo drogo :)

Raczej zaopatrujemy fabryki, tam idzie towar w ilościach hurtowych, ten paragon z taką małą ilością był wystawiony tylko po to żeby zaprezentować problem.

natomiast są klienci którzy życzą sobie kupić np około 200kg jakiegoś wkręta ale właśnie w przeliczniku na sztuki i tutaj ten zapis jest niezbyt czytelny.

 

Rozpoczęliśmy też sprzedaż na allegro, tutaj problem był największy z czytelnością paragonu, ale dzięki pomocy Przemysława Werner udało się trochę sytuację poprawić i teraz wygląd jest już akceptowalny.

 

Natomiast będę się upierał że, zaciąganie do kolumny ilość dodatkowo jednostki miary jest błędem programu i nie powinno mieć miejsca. Powinno ty być łatwo edytowalne we wzorcach wydruku jako podstawowe opcje. W subiekcie GT tak to właśnie działa (przynajmniej znajomi pracujący na GT nie mieli z tym najmniejszych problemów)

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...