Skocz do zawartości

Insert GT 1.7200 - błędy, błędy, błędy...

Polecane posty

Witam,

 

w Rachmistrzu GT ( wersja 1.7200.0.5353) u tylko jednego z obsługiwanych podmiotów (opodatkowany ryczałtem) mimo prawidłowej konwersji bazy do najnowszej wersji w Ewidencji składek nie pojawił się automat umożliwiający odliczenie zapłaconych od początku roku składek zdrowotnych. Brak też linków po lewej stronie umożliwiających odliczenie. Jak to możliwe?

 

Do tego na skali podatkowej raport "Zaliczka na podatek PIT (skala)" nie przenosi zaliczek z poprzednich miesięcy przy wyliczaniu zaliczki za czerwiec i co za tym idzie zawyża zaliczkę za czerwiec (pewnie przez zmianę nazwy i szablonu raportu).

 

Nie wspominając już o zauważonych przez inne osoby problemach z automatycznym naliczaniem miesięcznej ulgi podatkowej dla zleceniobiorców w wypłatach z lipca.

 

Ciekawe czy prawidłowo rozwiązana została sprawa naliczania składki zdrowotnej, w sytuacji kiedy ta przewyższa wysokość zaliczki na PIT wyliczonej według zasad obowiązujących 31 grudnia 2021 r. (art. 83 ust. 1 i art. 83 ust. 2b ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych)...

Edytowane przez Marcin Jurkiewicz
Link to postu
  • Marcin Jurkiewicz zmienił tytuł na Insert GT 1.7200 - błędy, błędy, błędy...
Cytat

na skali podatkowej raport "Zaliczka na podatek PIT (skala)" nie przenosi zaliczek z poprzednich miesięcy przy wyliczaniu zaliczki za czerwiec i co za tym idzie zawyża zaliczkę za czerwiec (pewnie przez zmianę nazwy i szablonu raportu).

Cytat

zauważonych przez inne osoby problemach z automatycznym naliczaniem miesięcznej ulgi podatkowej dla zleceniobiorców w wypłatach z lipca.

Dzień dobry, stosowna poprawka naprawiająca powyższe problemy powinna pojawić się jutro.

Odnosząc się do tego problemu:

Cytat

Witam,

 

w Rachmistrzu GT ( wersja 1.7200.0.5353) u tylko jednego z obsługiwanych podmiotów (opodatkowany ryczałtem) mimo prawidłowej konwersji bazy do najnowszej wersji w Ewidencji składek nie pojawił się automat umożliwiający odliczenie zapłaconych od początku roku składek zdrowotnych. Brak też linków po lewej stronie umożliwiających odliczenie. Jak to możliwe?

Jeżeli problem występuje tylko na jednej z baz danych. Proszę wykonać czynności serwisowe na problematycznej bazie danych. Przed wykonaniem tych czynności zalecana jest archiwizacja bazy.

  • Lubię to 1
Link to postu
30 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

 

Odnosząc się do tego problemu:

Jeżeli problem występuje tylko na jednej z baz danych. Proszę wykonać czynności serwisowe na problematycznej bazie danych. Przed wykonaniem tych czynności zalecana jest archiwizacja bazy.

Niestety wykonanie czynności serwisowych nie rozwiązało problemu.

 

Link to postu

W celu analizy problemu potrzebne będzie udostępnienie bazy danych problematycznego podmiotu. Artykuł opisujący W jaki sposób wysłać bazę danych do firmy InsERT? znajduje się tutaj. Przy udostępnianiu bazy danych w formularzu kontaktowym proszę kontynuować korespondencję podając numer zgłoszenia INS-861001. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
Godzinę temu, Marcin Jurkiewicz napisał:

Niestety wykonanie czynności serwisowych nie rozwiązało problemu.

 

Mam ten sam problem i potwierdzam, na moich wszystkich bazach - ryczałtowców - nie pojawił się automat umożliwiający odliczenie zapłaconych od początku roku składek zdrowotnych. Brak też linków po lewej stronie umożliwiających odliczenie.

Co w tej sytuacji - przesłać wszystkie bazy do INSert ???

Link to postu
Cytat

A może przed wysyłką baz lepiej wstrzymać się do kolejnej aktualizacji (jutro?)? Czy jest szansa, że rozwiąże ona problem?

Dotychczas nie otrzymywaliśmy podobnych zgłoszeń. Dodatkowo tak jak wyżej zostało wspomniane, może Pan przesłać zrzuty ekranu prezentujące problem.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
2 godziny temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, stosowna poprawka naprawiająca powyższe problemy powinna pojawić się jutro.

Odnosząc się do tego problemu:

Jeżeli problem występuje tylko na jednej z baz danych. Proszę wykonać czynności serwisowe na problematycznej bazie danych. Przed wykonaniem tych czynności zalecana jest archiwizacja bazy.

Problemy z wyliczaniem podstawy do zdrowotnego od stycznia. W deklarcji Pit nie są odliczane opłacone składki na ubezpieczenia społeczne. Chaos.... :/ 

 

Link to postu
52 minuty temu, Rafał Konieczny napisał:

Mam ten sam problem i potwierdzam, na moich wszystkich bazach - ryczałtowców - nie pojawił się automat umożliwiający odliczenie zapłaconych od początku roku składek zdrowotnych. Brak też linków po lewej stronie umożliwiających odliczenie.

Co w tej sytuacji - przesłać wszystkie bazy do INSert ???

U mnie to samo - na wszystkich bazach ryczałtowców brak linków po lewej stronie umożliwiających odliczenie - nie pojawia się również automat :(

Link to postu

Wyliczając - Deklaracje skarbowe_ Podstawa składki zdrowotnej (skala/liniowy)

w pozycji 17_ Suma dochodów uzyskanych za poprzednie miesiące naliczania składki

program pomimo nie zapłacenia składki ubezpieczenia społecznego w styczniu 2022 ( składka za grudzień 2021 r. 265,78 zł. została zapłacona w grudniu 2021)

sumuje taką składkę jakby była zapłacona w styczniu 2022 r. (zawyżając koszty)  i tym samym zaniża w pozycji 17_ sumę dochodów ( zaniżenie o 265,78 zł)

Skutkiem tego w pozycji 18_ Dochód z miesiąca poprzedzającego naliczenie składek zostaje zawyżony o wartość składki na ubezpieczenie społeczne (265,78 zł) za styczeń 2022, która to składka nie została poniesiona w tym okresie_ koszt tej składki = 0 zł.

Link to postu
Godzinę temu, Rafał Konieczny napisał:

U mnie to wygląda następująco.

Problem dotyczy tylko "ryczałtowców", na podatku liniowym kreator zmian działa OK.

Dzień dobry, czy w Ewidencji odliczeń i doliczeń znajdują się zapisy dotyczące składek ZUS?

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

Dzień dobry.

W jednym z biur rachunkowych w Rachmistrzu GT w module wspólnicy, po konwersji do 1.72, wspólnika ze 100% udziałem zamieniło we współpracownika. I pojawił się problem z naliczeniami.

Ale nie udało mi się tego powtórzyć na wersji demo z przykładowymi danymi.

Edytowane przez Michał Szewczyk
Link to postu
12 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Proszę o zrzut ekranu zakładki Składki problematycznego wspólnika.

Problem chyba w tym,że odliczyło mi od dochodu a ja chciałam w koszty :( i nie wiem jak to odkręcić. Jednocześnie mimo, że są odliczone od dochodu nie pokazują się przy wyliczaniu zaliczki na podatek PIT (liniowy ).

tempsnip.png

Link to postu
Cytat

Problem chyba w tym,że odliczyło mi od dochodu a ja chciałam w koszty :( i nie wiem jak to odkręcić. Jednocześnie mimo, że są odliczone od dochodu nie pokazują się przy wyliczaniu zaliczki na podatek PIT (liniowy ).

Z wysłanego przez Panią zrzutu ekranu, można wnioskować, że automat się wykonał. Proszę się również upewnić czy w kartotece wspólnika na zakładce Składki w polu dotyczącym składki zdrowotnej jest wybrana opcja "pobieraj z naliczeń wg daty zapłaty". Problem, który Pani opisuję, dotyczy jednoosobowej działalności gospodarczej czy spółki?

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
Cytat

Witam,

 

w Rachmistrzu GT ( wersja 1.7200.0.5353) u tylko jednego z obsługiwanych podmiotów (opodatkowany ryczałtem) mimo prawidłowej konwersji bazy do najnowszej wersji w Ewidencji składek nie pojawił się automat umożliwiający odliczenie zapłaconych od początku roku składek zdrowotnych. Brak też linków po lewej stronie umożliwiających odliczenie. Jak to możliwe?

Jeżeli nie pojawia się automat, to proszę się upewnić czy w kartotece wspólnika na zakładce Składki w polu dotyczącym składki zdrowotnej jest wybrana opcja "pobieraj z naliczeń wg daty zapłaty".

5.png.d11ce437baf8ddf76bd9d08e18750279.png

 

Dodatkowo warunkiem pojawienia się przycisku związanego z odliczeniem zapłaconych składek zdrowotnych, jest to, że dana pozycja w ewidencji składek, ma być ściśle powiązana z ewidencją odliczeń i doliczeń (świadczy o tym symbol strzałki w kolumnie "S" w ewidencji składek) oraz wartość w kolumnie Zdrowotna odliczana od przychodu musi być równa zero.

3.thumb.png.1d10e321cba1c03f7223a366b7e2999b.png

1.png.2d5c16f05f6b9ec2ee4295c1a11186c2.png

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...