Skocz do zawartości

Program nie wylicza podstawy składki zdrowotnej i zaliczki na podatek

Polecane posty

Po aktualizacji u niektórych podmiotów program nie wylicza podstawy składki zdrowotnej a w nowej wersji zaliczek nie pobiera sumy wpłaconych zaliczek za poprzednie miesiące. Np. w czerwcu nie są zaksięgowane jeszcze żadne faktury (ani sprzedaży ani zakupu) a nowa wersja zaliczek wylicza zaliczkę w jakiejś kwocie, nie przenosząc sumy wpłaconych zaliczek za poprzednie miesiące przez co wychodzi kwota do zapłaty a powinno być zero złotych. Czym to jest spowodowane? Co teraz zrobić?

Link to postu
Cytat

U mnie zaliczka na podatek dochodowy została wyliczona po staremu, 17 %  i stara kwota wolna od podatku.  Oczywiście nie przeniósł składek na ubezpieczenia społeczne, jak również zapłaconych zaliczek z poprzednich miesięcy.

Proszę o zrzut ekranu parametrów Podatki i koszty - zakładka PIT. Artykuł opisujący jak odnaleźć to ustawienie znajduję się tutaj.

Link to postu
Cytat

Po aktualizacji u niektórych podmiotów program nie wylicza podstawy składki zdrowotnej a w nowej wersji zaliczek nie pobiera sumy wpłaconych zaliczek za poprzednie miesiące. Np. w czerwcu nie są zaksięgowane jeszcze żadne faktury (ani sprzedaży ani zakupu) a nowa wersja zaliczek wylicza zaliczkę w jakiejś kwocie, nie przenosząc sumy wpłaconych zaliczek za poprzednie miesiące przez co wychodzi kwota do zapłaty a powinno być zero złotych. Czym to jest spowodowane? Co teraz zrobić?

Co dokładnie się dzieje z podstawą składki zdrowotnej? Raport nie pobiera danych czy są jakieś inne błędy?

Link to postu

U mnie również mimo parametrów ustawionych od 01-07-2022 podatek 12% przy wyliczeniu zaliczki (skala) liczy podatek 17% dodatkowo nie pobierają się wcześniej wyliczone, pobrane i zapłacone zaliczki (za poprzednie miesiące roku 2022). Przy wygenerowaniu podstawy składki zdrowotnej a następnie wygenerowaniu DRA za 06/2022 i wyeksportowaniu jej do Płatnika w kwocie dochodu za miesiąc poprzedni pojawia się kwota 0,00 mimo iż dochód był ponad 1000zł.

Link to postu
Cytat

U mnie również mimo parametrów ustawionych od 01-07-2022 podatek 12% przy wyliczeniu zaliczki (skala) liczy podatek 17% dodatkowo nie pobierają się wcześniej wyliczone, pobrane i zapłacone zaliczki (za poprzednie miesiące roku 2022). Przy wygenerowaniu podstawy składki zdrowotnej a następnie wygenerowaniu DRA za 06/2022 i wyeksportowaniu jej do Płatnika w kwocie dochodu za miesiąc poprzedni pojawia się kwota 0,00 mimo iż dochód był ponad 1000zł.

Dzień dobry, korzysta Pani z rocznych czy miesięcznych okresów obrachunkowych?

Link to postu

Pobrałam najnowszą aktualizacją 1.72 HF1. Zaliczki dotąd zapłacone pobierają się już do obliczeń zaliczki za bieżący miesiąc jednak stawka podatku należnego za okres od stycznia do czerwca 2022 nadal jest 17% a nie 12% mimo iż w parametrach ustawiona jest stawka 12% od 01/07/2022. W DRA wyeksportowanym do Płatnika jest już wszystko OK.

Link to postu
5 godzin temu, Agnieszka Jędrzejewska napisał:

czyli  cdn.....

a czy pracuje wylicza Pani liniówkę bowiem chciałam do wysokości wrzucić zdrowotną w koszty na podstawie dw ale coś chyba w ustawieniach zapodałam i odlicza mi się w deklaracji od dochodu

nie mam jeszcze dokumentów od moich klientów rozliczających się liniowo więc nawet jeszcze nie próbowałam. 

Link to postu
W dniu 7.07.2022 o 09:25, Marcin Peszko napisał:

Po aktualizacji programu w dalszym ciągu u niektórych podmiotów nie jest wyliczana podstawa składki zdrowotnej.

Potwierdzam. Raport "Podstawa składki zdrowotnej (skala/liniowy)" w ogóle nie "zaciąga" przychodów i kosztów. Raport "Zaliczka na podatek PIT (liniowy)" pobiera dane z ksiąg handlowych prawidłowo.

Link to postu

Raport Podstawa składki zdrowotnej (skala / liniowy)

  1. KPiR – raport pobiera dane z KPiR, dodatkowo w sekcji F. PRZYCHODY I KOSZTY Z INNYCH DZIAŁALNOŚCI użytkownik ma możliwość „ręcznego” wprowadzenia przychodów/kosztów uzyskiwanych/poniesionych w ramach prowadzenia innych działalności – wpisane wartości będą przepisywane do kolejnego miesiąca;
  2. Księgi Handlowe – raport pobiera dane z Ksiąg handlowych na podstawie kont zdefiniowanych przez użytkownika w module Deklaracje i e-Sprawozdawczość – Definicja podstawy składki zdrowotnej:

 

image.jpeg.daac558f00f0ec5577c66b34f7c2815a.jpeg

dodatkowo w sekcji F. PRZYCHODY I KOSZTY Z INNYCH DZIAŁALNOŚCI użytkownik ma możliwość „ręcznego” wprowadzenia przychodów/kosztów uzyskiwanych/poniesionych w ramach prowadzenia innych działalności – wpisane wartości będą przepisywane do kolejnego miesiąca;

  1. KPiR/KH - Raport Podstawa składki zdrowotnej (skala / liniowy) obsługuje sytuację czasowego zwolnienia z opłacania składki zdrowotnej. Okres czasowego zwolnienia z opłacania składki zdrowotnej należy zdefiniować w kartotece Wspólnika, w zakładce Składki, odznaczając składkę Zdrowotną, jako składkę należną:

image.jpeg.867ddebfbd70d58fb735abaea31f5695.jpeg

Przychody i koszty z działalności podstawowej zaewidencjonowane w tym okresie zostaną wykazane w pozycjach: 25. Zmniejszenie przychodów o przychody uzyskane w okresie zwolnienia z opłacania składki i 28. Zmniejszenie kosztów o koszty poniesione w okresie zwolnienia z opłacania składki, korygując tym samym dochód stanowiący podstawę składki zdrowotnej.

 

 Jeśli powyższe ustawienia są prawidłowe, to proszę przesłać zrzut ekranu z kartoteki wspólnika zakładka Składki oraz zrzuty z raportu Podstawa składki zdrowotnej (skala / liniowy) - za czerwiec i zaliczka na podatek PIT- za maj.  

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...