Skocz do zawartości

Błąd w importowanym zamówieniu do subiekta z EDI.

Polecane posty

Witajcie, 

 

Mam pytanie czy to poprawne działanie Subiekta GT. 

Używam dodatku inDodatki - Komunikacja z EDI (sprzedaż) 2.0.5,  Subiekt GT 1.69.HF2, Niebieski plus , Sfera.

 

Niebieski plus daje możliwość aby włączyć  Automatyczną dyspozycję towaru  oraz rozszerzyć działanie mechanizmu o dokumenty ZK.

Problem pojawia mi się w momencie gdy dokonuje importu do Subiekta zamówienia z EDI-ego, podczas którego dochodzi do pomniejszenia ilości na towarze do aktualnego stanu towaru w magazynie. 

Przykładowo 

w subiekcie: TOWAR X stan 2szt, dostępność 2szt, rezerwacja 0szt
w zamówieniu z EDI: TOWAR X 12szt

Podczas importu zamówienia  w ZK ustawiana jest wartość TOWARU X na 2szt bez żadnej informacji o pomniejszeniu ilości. Niezależnie czy podczas importu zaznaczam opcję aby zarezerwować towar czy też nie. 

Pytanie czy to tak powinno działać czy może jest tu jakiś błąd w dodatku lub subiekcie/sferze?

w załączniku moja konfiguracja parametrów subiekta.
Jak wyłączę opcję "Automatyczna dyspozycja na zamówieniach od klientów" import przechodzi z poprawnymi ilościami toaru.
image.png.b43f39fbc4c1aac7988bf54ee2a66b75.png

 

Link to postu
1 godzinę temu, Marcin Stefaniak napisał:

Pytanie czy to tak powinno działać...

Tak. Jak Pan sobie wyobraża dyspozycję towaru w magazynie, którego tam nie ma ? "Dyspozycje" to zupełnie coś innego niż "rezerwacja stanu" magazynowego, GT w ogóle NIE obsługuje rezerwacji dostaw na zamówieniach (w odróżnieniu od nexo).

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...