Skocz do zawartości

"Podana baza danych nie jest przystosowana..." ponownie

Polecane posty

Po aktualizacji do 41.0.1 przestało mi działać rozwiązanie własne. Chciałem skompilować ponownie. W Visual Studio zmieniłem referencje na aktualne.

InsERT.Moria.ModelDanych.dll referencja z AppData. Kodu pisanego kanonicznie w SferaWinFormsApp nie dotykałem.

Pojawił się znany błąd:

Gdzie szukać przyczyny?

podana.png.d135b616f0f31c2390363e6a4cc2c371.png

Link to postu

Zwykle taki błąd ('Podana baza danych nie jest .. ') wynika z rozbieżności wersji bazy danych i 'binariów'.

Może to być sytuacja, gdy baza jest zaktualizowana do wersji 41.0.1, a 'binaria' których używa rozwiązanie sferyczne są z wersji wcześniejszej.

 

Czy rozwiązanie własne działa na stanowisku, na którym pracuje Subiekt NEXO, jeżeli tak to czy Subiekt się uruchamia?

10 godzin temu, Jerzy Biesiadowski napisał:

InsERT.Moria.ModelDanych.dll referencja z AppData

Jak dokładnie wygląda ta referencja?

 

Link to postu
12 godzin temu, Jerzy Biesiadowski napisał:

Po aktualizacji do 41.0.1 przestało mi działać rozwiązanie własne.

...

Gdzie szukać przyczyny?

W jaki sposób zostało wdrożone to rozwiązanie ? Jeśli nie wdrożył Pan rozwiązania za pomocą programu serwisowego / nie skorzystał z mechanizmów nexo to musi Pan również sam zadbać o aktualizację programu / binariów.

Link to postu

Poprzednie rozwiązanie zostało wdrożone zgodnie z Tworzymy_nowe_rozwiazanie_dla_Sfery_nexo_w_MS_Visual_Studio oraz Wdrazamy_rozwiazanie_dla_nexo_PRO_wykorzystujace_Sfere z dokumentacji z wykorzystaniem QuickInstaller.exe i działało do aktualizacji wersji.

Aby nie babrać się w binariach na obcym serwerze chciałem je skompilować na nowo.

Obecnie do testów utworzyłem nowy projekt konsolowy. Efekt podobny.

 

kons.png.46874c6e38cbfc5ad2a5179ab8f4ed0d.png

Fragment programu w którym to występuje:

kons2.png.496694c64b44a6010b9d70f1e0628c3c.png

Odwołanie do Modelu danych:

Zestaw InsERT.Moria.ModelDanych
    C:\Users\admin\AppData\Local\InsERT\Deployments\Nexo\Exxxxxxxx2266f8c2095e943b5a608c2\Binaries\InsERT.Moria.ModelDanych.dll

 

Przy okazji: Co to za nowe programy w folderze Narzędzia:

image.png.75cc3c06d5fbfd8bf008d8717773c837.png

Link to postu

To może od końca:

nexoSDKSzablony_VS2019 i nexoSDKSzablony_VS2022 to pakiety do Visual Studio z szablonami projektów dla rozwiązań sferycznych.

PackageAndInstalledBuilder.exe i QuickInstallerBuild.exe to elementy wykorzystywane w projektach tworzonych z szablonów z pakietów.

 

Jeżeli chodzi o program sferyczny to komunikat taki zwykle wskazuje na rozbieżność między InsERT.Moria.ModelDanych.dll i bazą danych.

Upewniłbym się czy na pewno Pana rozwiązanie było kompilowane z SDK zgodnym z bazą danych.

Dla wersji 41.0.1 właściwy SDK to NexoSDK_41.0.1.5571.exe.

 

Pisał Pan, że zaktualizowano bazę do wersji 41.0.1, 

Zakładam więc, że

  • NEXO w wersji 41.0.1 działa na tym stanowisku.
  • Folder, o którym Pan pisze: C:\Users\admin\AppData\Local\InsERT\Deployments\Nexo\Exxxxxxxx2266f8c2095e943b5a608c2\Binaries\
    to folder podmiotu, z którym działa Subiekt NEXO w wersji 41.0.1.

Jeżeli tak, to proszę sprawdzić czy plik InsERT.Moria.ModelDanych.dll jest taki sam

  • w folderze C:\Users\admin\AppData\Local\InsERT\Deployments\Nexo\Exxxxxxxx2266f8c2095e943b5a608c2
  • w SDK (w lokalizacji \nexoSDK_41.0.1.5571\Bin
  • w folderze do którego buduje Pan swoje rozwiązanie.

 

 

 

 

 

Link to postu

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie. Sprawdzałem już wielokrotnie, ale pewnie czegoś nie dojrzałem

Środowisko uruchomieniowe tworzę kopiując z SDK cały folder BIN. Z tego też miejsca dodaje referencje do VisualStudio.

srodow.png.9c38d9fb42de6c6148b3fcac1caacfba.png

I wspomniana biblioteka w tym środowisku:

srod.png.c0716037b405cf64d0643bbb8efc2219.png

oraz w Deployment:

binaria.png.3d9b2e9db76b003ae3645b57f1dfb5b7.png

Baza:

baza.png.96af101a87fe5b75b068074c556e9a2c.png

Binaria z Launchera:

binlaunch.png.157f317e09d9c7fc09acdda2e9d9e26b.png

Jestem do dyspozycji gdyby trzeba było podać inne szczegóły.

Link to postu
W dniu 10.07.2022 o 15:17, Jerzy Biesiadowski napisał:

Poprzednie rozwiązanie zostało wdrożone zgodnie z Tworzymy_nowe_rozwiazanie_dla_Sfery_nexo_w_MS_Visual_Studio oraz Wdrazamy_rozwiazanie_dla_nexo_PRO_wykorzystujace_Sfere z dokumentacji z wykorzystaniem QuickInstaller.exe i działało do aktualizacji wersji.

Dlaczego go nie widać w bazie podmiotu ? Czy znajduje się w bazie Lunchera ?

 

W dniu 11.07.2022 o 14:34, Jerzy Biesiadowski napisał:

Sprawdzałem już wielokrotnie, ale pewnie czegoś nie dojrzałem

No i wszystkiego Pan nie pokazuje - nie widać nazw baz danych, a odwołuje się w kodzie na sztywno do nazwy podmiotu, nie pobiera Pan danych połączenia z Lunchera, przy uruchomieniu spod VS nie ma to znaczenia, ale w środowisku produkcyjnym już tak (być może są dwa różne przyczyny problemu).

 

W dniu 11.07.2022 o 14:34, Jerzy Biesiadowski napisał:

Środowisko uruchomieniowe tworzę kopiując z SDK cały folder BIN. Z tego też miejsca dodaje referencje do VisualStudio.

Nie mam pewności więc spytam - w jakim celu i do jakiej lokalizacji kopiuje Pan folder BIN z SDK, skoro tworzy Pan aplikację i uruchamia w folderze SDK ? 

Link to postu

Dzięki Panie Danielu za zainteresowanie.

Od końca. SDK wypakowuję gdzieś z boku. Następnie Przegrywam całość na dysk C i usuwam wszystkie foldery i pliki poza \Bin.

Powstaje w ten sposób dla danej wersji środowisko uruchomieniowe Visual Studio.

Wywołany w tytule wątku problem znikł, gdy zaktualizowałem nexo i Bazę do wersji 41.1.1.5634.

Nie jestem pewien czy wersja 4.0.1.5571 była lekko walnięta czy też pomogło przepuszczenie skryptu nexoSDKSzablony_VS2019.vsix.

Temat uważam za zamknięty.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...