Skocz do zawartości

Wyszukiawnie asortymentu - symbole po przecinku

Polecane posty

No więc tak - filtrowanie po ciągach znaków (czy to w Symbolu czy Nazwie/Opisie) zachowuje się inaczej w zależności od Widoku w jakim się znajdujemy.

 

Np. Raporty nie obsługują wildcardów. Natomiast kartoteka Asortymentu tak.

 

Proszę doprecyzować o filtrowanie w jakich dokładnie widokach chodzi. Postaram się nakierować na rozwiązania lub alternatywy.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.07.2022 o 11:45, M W napisał:

Prośba  o info. Czy w subiekt nexo można wyszukiwać towar w asortymencie po symbolu pisząc po
przecinku np: ooo1, 0005, 0028, 0075? W subiekt GT to działa, w nexo ogranicza szukanie tylko do jednego
symbolu wpisanie ooo1, 0005 nie daje wyników. Da się jakoś rozwiązać ten problem?

 

W Subiekcie GT, w parametrach InsTYNKTu można zdecydować, czy filtrowanie F8 ma działać jako OR, czy AND. W nexo takiego parametru nie ma, a filtrowanie działa jako AND. Pozostają niewygodne obejścia, takiej jak:

1. Filtrowanie wg kolumn: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4670,insert-nexo-–-filtrowanie-w-kolumnach.html

2. Filtrowanie przy pomocy wyrażeń udokumentowane w SDK, wpisując w polu filtrowania np: {Symbol} == "T1" || {Symbol} == "T2"

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, M W napisał:

To dziwne, takie wyszukiwanie to podstawa pracy z programem

To indywidualna kwestia. Dla mnie i wszystkich innych, z którymi miałem kontakt, zdecydowanie lepsze jest filtrowanie AND.

 

10 minut temu, M W napisał:

Próbowałem rozwiązanie {Symbol} == "T1" || {Symbol} == "T2", ale to nie działa. Prośba o wskazówki jak zastosować takie wyszukiwanie?

Wcisnąć F8 i wpisać. Trzeba jeszcze sprawdzić, czy filtrowanie jest ustawione wg kolumn.

Link to postu
18 minut temu, M W napisał:

To dziwne, takie wyszukiwanie to podstawa pracy z programem, dziwię się bo po co pisać nowe programy które nie mają podstawowych funkcjonalności?

Na czym opiera Pan swoje stwierdzenie, że jest to podstawowa funkcjonalność ?

 

Podobnie jak Jacek, ja przez 11 lat nie spotkałem jeszcze / nie przypominam sobie użytkownika, który chciałby pracować tak jak Pan, wśród użytkowników GT, którzy sami rozpoczynali pracę z programem (my zawsze zmieniamy domyślne parametry programu na "AND") było odwrotnie, były regularne zapytania czy można coś zrobić z wyszukiwaniem, ale kolejne frazy zawężały wynik wyszukiwania, a nie go powiększały. Nawet w nexo, gdzie w module "Szybka sprzedaż" wkradła się niekonsekwencja i wyszukiwanie działa z "OR" zostało to wskazane jako błąd programu:

 

--

26 minut temu, M W napisał:

Prośba o wskazówki jak zastosować takie wyszukiwanie?

Otrzymał Pan wskazówki:

W dniu 30.07.2022 o 23:30, Jacek Izydorczyk napisał:

2. Filtrowanie przy pomocy wyrażeń udokumentowane w SDK, wpisując w polu filtrowania np: {Symbol} == "T1" || {Symbol} == "T2"

pozostało się zapoznać i skorzystać, dokument w załączniku, zwracam uwagę na:

Cytat

Wielkość liter jest istotna, co oznacza, że warunek {Typ dokumentu} = "fs" nie będzie spełniony przez dokumenty o typie „FS”.

F8_filtrowanie_przy_pomocy_wyrazen.pdf

  • Lubię to 1
Link to postu

Wielokrotnie przydaje się wyszukiwanie wielu symboli towarów po przecinku. Jeden z przykładów -> Kupuję towar i chcę np: przecenić je po zakupie lub cokolwiek zmodyfikować np: opis (generalnie coś w nich odświeżyć). W opcji która jest w Subiekt GT mogę symbole z nowej faktury skopiować i potem w kartotece towarów je szybko wyodrębnić i np. oflagować aby w przyszłości znać towary z ostatniej faktury i z nimi pracować, podobnie np: nip z wybranych faktur sprzedaży i znaleźć grupowo kontrahentów w crm -> wyszukiwanie po nip

Link to postu
3 minuty temu, M W napisał:

Jeden z przykładów -> Kupuję towar i chcę np: przecenić je po zakupie lub cokolwiek zmodyfikować np: opis (generalnie coś w nich odświeżyć). W opcji która jest w Subiekt GT mogę symbole z nowej faktury skopiować i potem w kartotece towarów je szybko wyodrębnić i np. oflagować aby w przyszłości znać towary z ostatniej faktury i z nimi pracować

Polecam zapoznać się z funkcjonalnością schowka i możliwością odfiltrowania w module Asortyment tylko pozycji ze schowka.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...