Skocz do zawartości

Jak poprawić "Okresy rozliczeń vat" gdy wprowadzono nieprawidłowo miesięczne zamiast kwartalne i błędnie wysłano jpk miesięczny?? Program nie daje możliwości poprawki okresu rozliczeń, nawet po usunięciu jpk

Polecane posty

Dzień dobry, przy konfiguracji programu przez pomyłkę zaznaczono vat miesięczny a powinien być kwartalny.

Niestety zostały wysłane deklaracje za pierwsze miesiące kwartału i wysłano je jako pełne deklaracje miesięczne.

 

Po zauważeniu błędu chciałam zmienić okres rozliczeń na kwartalny (za te już zaksięgowane i wysłane miesiące).

Niestety program nie pozwala bo są wysłane jpki - więc je usunęłam i od nowa chciałam skonfigurować ten kwartał (jako rozliczenie kwartalne) i wprowadzić za ten kwartał jpki - tym razem jako same miesięczne i jpk z deklaracją za ostatni miesiąc kwartału. Niestety Insert nie pozwala tego zrobić!

 

Jak rozwiązać ten problem? Muszę teraz wysłać kwartalne jpki za ten błędny kwartał i nie mogę, bo nie mogę zmienić tego kwartału z rozliczeń miesięcznych na kwartalne (nawet już po usunięciu wysłanych jpków!)

 

Link to postu

Dzień dobry,

proszę o zrzut ekranu z komunikatu przy kłódce w konfiguracji Okresów rozliczeń VAT. Dodatkowo przydatne były zrzuty z modułu Deklaracji z ustawionymi filtrami na dowolny, aby wykluczyć ewentualne występowanie wyliczonych deklaracji.

Link to postu

Dodam tylko, że kwartał pierwszy został ustawiony jako początek rozliczeń i przez pomyłkę ustawiono miesięczne rozliczenia. Od 2 kwartału dodano okres rozliczeń jako kwartalny i teraz nie ma możliwości ani usunięcia pierwszego ustawienia (pomimo usunięcia plików jpk) ani nie ma możliwości edytowania go na kwartalny (zamiast ustawiony miesięczny) a wyskakują komunikaty trochę nie na temat, że na przykład poprzedni okres jest taki sam, a nie ma poprzedniego okresu ustawionego, program ustawiony od stycznia.

Ostatecznie - nie da się metodą "Popraw" zmienić 1 kw, nie da się też go usunąć. Nie da się poprawić 2kw żeby obowiązywały te dane kwartalne od 1 kw. W żadną stronę nie idzie!

Podsyłam screen, komunikaty wyskakują tylko gdy próbuję dodać, niejako od nowa, parametry 1 kwartału

Link to postu

Wg mnie powinno to zadziałać tak:

 

-usuwam wysłane pliki jpk (no nie ma wyjścia) - pomimo, że to zrobiłam to program ciągle komunikuje, że istnieją pliki jpk dla tego okresu (może gdzieś jeszcze trzeba coś kliknąć?

 

-usuwam ustawiony okres rozliczeń vat - metoda miesięczna

 

-funkcją "Popraw" zmieniam okres rozliczeń vat ustawiony jako początkowy od 01/04 na okres od 01/01 - i wtedy oczywiście już nie zmieniam metody, bo jest prawidłowo kwartalna

 

-następnie generuję jpki za styczeń, luty i marzec jako korekty - wysyłam już prawidłowo wygenerowane jako JPK-V7K i po temacie.

Ale niestety nie da się :(

Link to postu

Próbuje Pani dodać okres wstecz za okres, który ma taką samą metodę, jak bezpośrednio następujący po nim.

image.png.6fa5c1557555535a7cdce9bd9f53ad29.png

Datę początkową metody kwartalnej uda się zmienić (przez Popraw), kiedy nie będzie wystawionych w tym okresie deklaracji, o czym informuje komunikat i będzie to ostatni okres rozliczeń VAT danego rodzaju.

Link to postu

To co Pan napisał to ja wszystko wiem, chodzi o to, że nie da się tego w żaden sposób poprawić.

 

Opisałam powyżej jak to na przykład powinno wyglądać.

Napisałam również, że USUNĘŁAM za ten okres 1 kw. deklaracje a pomimo tego program daje komunikat, że nie można nic zmienić bo są deklaracje.

 

Krótko mówiąc - twórcy programu nie przewidzieli, że można się pomylić określając metodę rozliczeń vat.

Wniosek taki, że chyba trzeba podatnika usunąć i utworzyć od nowa i zrobić tak jak powinno być, bez niezamierzonej pomyłki, ale trochę pracy poszło na marne.

Rozumiem, że nie ma Pan innej sugestii?

 

Link to postu
W dniu 8.08.2022 o 12:51, Edyta Maria napisał:

To co Pan napisał to ja wszystko wiem, chodzi o to, że nie da się tego w żaden sposób poprawić.

Po usunięciu JPK wystarczy poprawić okres kwartalny i zmienić jego datę początkową. Istotne jest to, że należy usunąć wszystkie JPK, a nie tyko z I kwartału. To oczywiście bez sensu - nie rozumiem tego ograniczenia programu.

W dniu 8.08.2022 o 12:51, Edyta Maria napisał:

Opisałam powyżej jak to na przykład powinno wyglądać.

Źle to Pani opisała, bo nie należy usuwać pierwszego okresu, tylko poprawić datę drugiego okresu. Ewentualnie usunąć drugi okres i poprawić pierwszy.

 

W dniu 8.08.2022 o 12:51, Edyta Maria napisał:

Wniosek taki, że chyba trzeba podatnika usunąć i utworzyć od nowa i zrobić tak jak powinno być, bez niezamierzonej pomyłki, ale trochę pracy poszło na marne.

To błędny wniosek. Wystarczy, niestety, usunąć wszystkie JPK.

Można to też poprawić serwisowo, usuwając jedynie JPK z pierwszego kwartału.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...