Skocz do zawartości

Wzorce wydruków - informacje na fakturze

Polecane posty

Dla faktury WZ-ki są udostępnione przez właściwość DokumentyRealizowane, a dla WZ-ek zamówienia są analogicznie udostępnione przez DokumentyRealizowane.

Czyli idąc od góry w modelu obiektowym wzorca wydruku faktury:

Dokument-encjaDokumentu-DokumentyRealizowane-DokumentyRealizowane

DokumentyRealizowane - WZ-ki

DokumentyRealizowane - zamówienia od klienta

Link to postu

 DataBand nie musi być nazywany konkretnie, ponieważ ma służyć tylko do przejrzenia kolekcji PlatnosciDokumentow i umożliwienia w ten sposób wyświetlenia jej elementów.

Trudno powiedzieć co jest nie tak, bo za mało mam szczegółów dotyczących zarówno wzorca jak i dokumentu, który jest drukowany. Na danych, które posiadam, każde zaprezentowane podejście działa i zachowuje się odpowiednio zarówno dla dokumentów w PLN jak i i nnych walutach.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 16.11.2016 at 16:38, Jarek K. napisał:

Dla faktury WZ-ki są udostępnione przez właściwość DokumentyRealizowane, a dla WZ-ek zamówienia są analogicznie udostępnione przez DokumentyRealizowane.

Czyli idąc od góry w modelu obiektowym wzorca wydruku faktury:

Dokument-encjaDokumentu-DokumentyRealizowane-DokumentyRealizowane

DokumentyRealizowane - WZ-ki

DokumentyRealizowane - zamówienia od klienta

Gdzie to znależć w konfiguracji? 

Link to postu

Nie wiem co ma Pan dokładnie na myśli, ale relacja realizacji nie jest konfigurowalna, tzn. nie można skonfigurować tak, żeby ZK były realizowane przez przyjęcia magazynowe.

Konfigurować można za to typy powiązanych dokumentów, np. dla faktury vat sprzedaży można określić, czy będzie realizowała wydawanie z magazynu dokumentem WZ, czy vatWZ.

Link to postu
Dnia 17.11.2016 at 10:24, Adam G napisał:

Ok działa.


{Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura}

 

I w przypadku gdy jest więcej niż jedno WZ bądz ZK trzeba zakodować to we własnym zakresie chyba że ma być w formie tabeli, to wtedy informacje te poiwnny się znaleźć w DataBand(Jeśli się mylę niech mnie ktoś z InsERT'u poprawi).

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Drobna zmiana koncepcji.

 

W przypadku jakbym chciał uzyskać informację przy pozycji o oryginalnym nr zamówienia klienta.

 

Miałoby to wyglądać następująco

{Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Nazwa}
Państwa zamówienie nr {NR_ZAMOWIENIA} z dnia {DATA_ZAMOWIENIA}

gdzie NR_ZAMOWIENIA to nr zamówienia od klienta

2017-01-05_12h04_49.png

a DATA_ZAMOWIENIA to poprostu data wystawienia zamówienia przez Klienta.

Link to postu

Dziękuję za pomoc. :P


Znalazłem.

{Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Nazwa}
Państwa zamówienie nr {Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.DokumentyRealizowane.NumerZewnetrzny} z dnia {Format("{0:dd-MM-yyyy}",Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.DokumentyRealizowane.DataWydaniaWystawienia)}

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

U mnie powyższe nie zadziałało - zadziałało natomiast:

{Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizowane.NumerZewnetrzny}

Zgodnie z przewidywaniami pobiera się tylko numer pierwszego zamówienia klienta - zastanawiam się, czy ktoś wie jak napisać kod, który pobierze wszystkie numery zamówień dla faktury?

 

Edytowane przez Piotr Widliński
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...