Skocz do zawartości

Zwrot odliczonej ulgi za kasę fiskalną

Polecane posty

Podatnik nie wykonał w terminie przeglądu kasy fiskalnej - w deklaracji za 11.2020 muszę ująć kwotę do zwrotu za kasę. Poz. 34 deklaracji JPK_V7M (1).  Jak powinnam to zrobić?

W rejestrze VAT sprzedaży utworzyłam dokument wewnętrzny, mam tam transakcję "zwrot ulgi za kasę" ale wypełnić i w jakiej ewidencji tak aby "zaciągnęło" się do korekty zarówno pliku JPK sprzedaż jak i do deklaracji.

Pozdrawiam

 

Link to postu
3 godziny temu, Agata Rams napisał:

W rejestrze VAT sprzedaży utworzyłam dokument wewnętrzny, mam tam transakcję "zwrot ulgi za kasę"...

Bardzo dobrze, to wszystko.

 

3 godziny temu, Agata Rams napisał:

...ale wypełnić i w jakiej ewidencji tak aby "zaciągnęło" się do korekty zarówno pliku JPK sprzedaż jak i do deklaracji.

Ewidencja VAT nie ma żadnego powiązania z deklaracjami VAT. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
6 godzin temu, Agata Rams napisał:

Poradziłam sobie - wszystko wpisywałam "ręcznie" poprzez edycję deklaracji VAT i plików JPK.

Szkoda, że nie wytłumaczyła Pani dlaczego, skoro sama podała prawidłowe rozwiązanie.

 

6 godzin temu, Agata Rams napisał:
22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ewidencja VAT nie ma żadnego powiązania z deklaracjami VAT. 

?? Czyli pliki JPK i deklaracja  nie generują się na podstawie ewidencji VAT? 

Technicznie nie - deklaracje VAT są generowane na podstawie dokumentów sprzedaży VAT i dokumentów zakupu VAT, dokumenty są gromadzone w modułach Ewidencja VAT sprzedaży i Ewidencja VAT zakupu i podzielone na ewidencje VAT, w ostatniej odpowiedzi miałem na myśli to ostatnie pojęcie:

1791806284_EwidencjaVAT.png.f2977bb1f72653cd523524af0f8a7449.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...