Skocz do zawartości

Tworzenie produktu w allegro od strony Sello - konieczne jakieś działanie

Polecane posty

Dzień dobry,

 

jak wszyscy wiemy, allegro strasznie nas ostatnio denerwuje zmianami wprowadzanymi w katalogu produktów.

 

Od sierpnia każda oferta musi być powiązana z katalogiem produktów. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że oferta musi być już łączona na poziomie programów sprzedażowych. Ich tłumaczenia, że można sobie przecież aukcje wystawić z poziomu allegro są dla mnie nie profesjonalne a zarazem wręcz śmieszne, bo nie oferują żadnej szybkiej metody, czy wystawienia np szeregu aukcji na podstawie zmian zbiorczych. U nas wystawiane jest jednorazowo (jednym kliknięciem zbiorczym około 1000 aukcji i to super działało do teraz). Do sierpnia łączyliśmy je z produktem z poziomu allegro i po prostu dane były pobierane do Sello.

 

Od sierpnia nie ma takiej możliwości, z 1000 wystawianych aukcji zrobiło się maksymalnie kilka. 

 

Dodatkowo dziś nie jestem w stanie wystawić ani jednej, gdyż z 22 przygotowanych, są błędy:

 

image.png.584016f7225e8a38332eec2b0ff27417.png

 

Mam pytanie do administracji Sello, w jaki sposób będzie to zautomatyzowane? W tej sytuacji, gdy nie mamy już możliwości łączenia z poziomu allegro bo Sello nie pozwala takiej aukcji wystawić bez produktu to robi się spory problem (a nie tylko ułatwienie mało znaczące).

 

Co mi daje teraz możliwość szerokich zmian zbiorczych w aukcjach, gdy i tak w każdą aukcję muszę wejść, aby stworzyć dla niej ręcznie produkt?

 

image.png.555fcfc1a7bb752cb9614a00ae29b9de.png

 

Tworzenie takiego produktu dla 1 oferty trwa 30 sekund około, przy tysiącach aukcji to jest dramat.

 

Bardzo proszę o informację jak Sello dostosuje się do zmian wprowadzonych przez allegro.

 

Pozdrawiam

Sylwia Koch

 

 

Link to postu

U mnie niestety od dłuższego czasu to samo... Wystawianie nowych produktów to katorga. Cały czas wyskakuje błąd, przy próbie utworzenia nowego produktu. Podczas wyszukiwania produktu po GTIN, kodzie producenta, towarze lub tytule w wynikach wyszukiwania nic się nie pojawia.

Przechwytywanie.png

Link to postu
W dniu 17.08.2022 o 16:22, Ireneusz Bik napisał:

U mnie niestety od dłuższego czasu to samo... Wystawianie nowych produktów to katorga. Cały czas wyskakuje błąd, przy próbie utworzenia nowego produktu. Podczas wyszukiwania produktu po GTIN, kodzie producenta, towarze lub tytule w wynikach wyszukiwania nic się nie pojawia.

Jakiś czas temu mieliśmy podobny problem. Okazało się, że produkt występował już w katalogu Allegro, ale ani Sello, ani w samym Allegro nie widzieliśmy tego produktu.
Po kontakcie z Allegro, okazało się, że produkt jest w katalogu Allegro, ale zablokowany i nikt go nie widział, bo zawierał (według Allegro) jakieś błędy. Odblokowali i mogliśmy połączyć.
Więc polecam kontakt z Allegro :)

  • Lubię to 2
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.08.2022 o 13:46, Sylwia Koch napisał:

U nas wystawiane jest jednorazowo (jednym kliknięciem zbiorczym około 1000 aukcji i to super działało do teraz).

Czy faktycznie za każdym razem wystawianych jest 1000 nowych produktów czy to są wystawiane już wcześniej produkty?

 

W dniu 17.08.2022 o 14:31, Sylwia Koch napisał:

Kolejne błędy:

 

image.png.9af7430a1bcb0ecd567bfe50c576da82.png

W przypadku tego błędu "Żądanie zawiera błędne dane" proszę o przesłanie do nas logu z próby utworzenia tego produktu. Poniżej instrukcja jak włączyć.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

W dniu 17.08.2022 o 16:22, Ireneusz Bik napisał:

U mnie niestety od dłuższego czasu to samo... Wystawianie nowych produktów to katorga. Cały czas wyskakuje błąd, przy próbie utworzenia nowego produktu.

Błąd błędowi nierówny. Ten tyczy się zupełnie czegoś innego.

W dniu 17.08.2022 o 16:22, Ireneusz Bik napisał:

Podczas wyszukiwania produktu po GTIN, kodzie producenta, towarze lub tytule w wynikach wyszukiwania nic się nie pojawia.

Spotkaliśmy się także z taką sytuacją na środowisku testowym Allegro. Produkt niby jest w katalogu, bo utworzyć się nie da, zaś próba znalezienia go się nie powodzi. Prawdopodobnie jest to problem w samej wyszukiwarce Allegro (blokada produktu jak wspomniała Aga Zgaga), z której Sello jedynie korzysta. W takiej sytuacji pozostaje kontakt z Allegro.

Link to postu
17 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy faktycznie za każdym razem wystawianych jest 1000 nowych produktów czy to są wystawiane już wcześniej produkty?

 

W przypadku tego błędu "Żądanie zawiera błędne dane" proszę o przesłanie do nas logu z próby utworzenia tego produktu. Poniżej instrukcja jak włączyć.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Błąd błędowi nierówny. Ten tyczy się zupełnie czegoś innego.

Spotkaliśmy się także z taką sytuacją na środowisku testowym Allegro. Produkt niby jest w katalogu, bo utworzyć się nie da, zaś próba znalezienia go się nie powodzi. Prawdopodobnie jest to problem w samej wyszukiwarce Allegro (blokada produktu jak wspomniała Aga Zgaga), z której Sello jedynie korzysta. W takiej sytuacji pozostaje kontakt z Allegro.

1000 aukcji dotyczy całkowicie nowych produktów. Do momentu ułatwienia wiązania bardziej sprawniej z produktem, nie podejmuję się wystawiania dużej ilości aukcji. Jest to również spowodowane błędnym rozmieszczeniem zdjęć w aukcjach o czym pisałam w innym poscie.

Link to postu
23 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Spotkaliśmy się także z taką sytuacją na środowisku testowym Allegro. Produkt niby jest w katalogu, bo utworzyć się nie da, zaś próba znalezienia go się nie powodzi. Prawdopodobnie jest to problem w samej wyszukiwarce Allegro (blokada produktu jak wspomniała Aga Zgaga), z której Sello jedynie korzysta. W takiej sytuacji pozostaje kontakt z Allegro.

Niestety konsultant z Allegro poinformował mnie, że w ich katalogu nie ma produktów o wskazanych przeze mnie kodach EAN i że nie wiedzą jak działają zewnętrze narzędzia, więc polecają skorzystać z formularza Allegro... Z wystawionych 100 aukcji na Sello mam zablokowanych około 40, ponieważ nie da się ich w żaden sposób połączyć z katalogiem. Nie uśmiecha mi się korzystać z formularza Allegro, gdy mam Sello i to w nim najwygodniej wystawia mi się aukcje. 

 

Link to postu
3 godziny temu, Ireneusz Bik napisał:

Niestety konsultant z Allegro poinformował mnie, że w ich katalogu nie ma produktów o wskazanych przeze mnie kodach EAN

Proszę o podesłanie logu z próby wysłania tego produktu do Allegro. Instrukcja w moim poprzednim poście.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...