Skocz do zawartości

Pełna charakterystyka pozycji w zakładce "Towaru/Usługi"

Polecane posty

witam,

Czy istnieje możliwość korzystania z opcji towaru/Podstawowe/Opis, odpowiednik - "pełna charakterystyka pozycji" w SubiektGT, z przelaczeniem na HTML?

Wklejajac opis kopiowany ze strony, opis strasznie się rozrasta. Efekt jest taki, ze sello nie może wystawić aukcji bo aukcja przekracza 64k. Jak wklejałem jako HTML opis produktu do treści aukcji sello, okazuje się, ze opis zajmuje ok 34 tys znakow, a nie 152 tys znakow.

Wklejając kopiowany opis bezpośrednio ze strony, formatowanie dodawane jest za każdym razem do każdej tabeli, tr, td, ul, li, itd.

Jeśli wklejam html to tworzonej aukcji z poziomu sello, przełączam sie na podgląd, znowu kopiuje i taką wersję wklejam do opisu towaru wówczas kod html zajmuje zdecydowanie mniej.

Link to postu
a moze inaczej kod pobierze ale bedzie traktowany jako tekst a nie jako kod html

Dokładnie tak robi, czyli wkleja kod HTML jako zwykły tekst.

Bardziej chodzi mi oto, że jak tworzy się nową aukcję to w opisie jest "Edytor graficzny/Edycja kodu HTML/Podgląd". Gdyby dało się coś takiego podpiąć też pod Towar/usługę to by rozwiązało problem. W końcu tworzenie aukcji ma polegać na tym, że szablon aukcji pobiera dane z opisu towaru, nie tworzyć ręcznie przy nowej aukcji.

Poruszyłem ten temat też na forum subiekta, w końcu sello ten opis ma pobierać z opisu towaru subiekta, ale to jest mało istotna zmiana więc nie wiadomo kiedy to będzie zrobione, a przynajmniej dla mnie, byłoby to duże ułatwienie, jeśli sello ma pobierać dane z opisu towaru.

Link to postu

no dobra, dostałem podpowiedź z InsERT`u, jak obejść ten problem. Ja użyłem do tego Management Studio. Składnia SQL`a to:

UPDATE tw__Towar SET tw_Charakter = '<tutaj HTML>' WHERE tw_Id = <tutaj id towaru> lub zamiast tw_Id ja używam tw_Symbol

przykład:

UPDATE tw__Towar SET tw_Charakter = '<TABLE BORDER=1><TR><TD>1</TD></TR></TABLE>' WHERE tw_Symbol = 'VIGOR2920VN'

 

Wg mnie jest to tymczasowe rozwiązanie. Wolałbym, żeby w SubiektGT lub Sello był ten prosty przełącznik na wersję HTML.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...