Skocz do zawartości

Kontrola stanów magazynowych - zmniejszanie ilości/zakańczanie aukcji

Polecane posty

Jest nadzieja, że w wersji 1.16 coś się tam pojawi ;), ale nie wiadomo w jakiej formie, więc postanowiłem zebrać i opisać to w jednym miejscu, a jednocześnie zobrazować jakby to miało wyglądać od strony użytkownika.

 

Są zapewnię użytkownicy, którzy nie korzystają z Subiekta lub też wystawiają towar bez konieczności kontroli magazynowej (usługi, wybór koloru lub rozmiaru etc.), więc funkcjonalność ta powinna być przede wszystkim opcjonalna np. w parametrach zewnętrznego systemu sprzedażowego poprzez dodanie opcji "kontrola stanów magazynowych", następnie jej działanie miałoby być półautomatyczne tak, aby bez naszej wyraźnej zgody aukcja się nie zakończyła.

 

Poza tym:

 

- możliwość wyłączenia kontroli dla wybranej aukcji;

- uruchamianie wraz z synchronizacją Subiekt'a;

- po synchronizacji generowany jest raport z aukcjami z niewystarczającą ilością towaru;

- stan towaru powinien być brany z kolumny dostępne (uwzględniający rezerwacje);

- dostęp do takiego raportu albo z poziomu obecnego okna raportu ewentualnie dodatkowy przycisk;

- na przycisku po synchronizacji informacja z liczbą aukcji do poprawy (tak samo jak w przypadku błędów/ostrzeżeń w raporcie);

- okno z raportem powinno przedstawiać grida z aukcjami/towarami wymagającymi naszej interwencji.

 

 

Funkcjonalność okna z raportem:

 

Nie wiem na ile pozwala środowisko programistyczne, w którym powstaje Sello, ale dobrze by było gdyby okno było zrobione w formie grida, gdzie przy każdej pozycji dodatkowo znajdowałby się:

 

- combobox - lista akcji do wyboru np. (zmień ilość, zakończ, wyłączona*);

- możliwość ręcznego wpisania ilości, aktywowana po wybraniu akcji "zmień ilość" (możliwość wpisania ilości, ale tylko mniejszej od ilości wystawionej na aukcji nie aktualne allegro umożliwia także zwiększanie ilości);

- checkbox służący do oznaczenia, jaka aukcja ma zostać uwzględniona w czasie wysłania zmian do serwisu.

 

Wysyłanie zmian do serwisu wykonywane po naciśnięciu przycisku np. "aktualizuj".

Po naciśnięciu przycisku i wysłaniu zmian, należałoby pobrać poprawione informacje o aukcji, najlepiej jak by to było robione automatycznie - oczywiście nie wszystkie tylko te zmienione.

 

*wyłączona oznacza wyłączoną kontrolę wybranej aukcji, dobrze by było, aby z raportu można by było włączać/wyłączać taką kontrolę.

 

Edit: Dla zobrazowania przykładowy grid:

images%5Cgridview%5Cdatagrid_editors.png

 

 

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

No ja tylko dopiszę, że popieram w całości i zgadza się to z moimi oczekiwaniami wspomnianymi w tym poście:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=1851.msg42900#msg42900

 

Żeby chociaż część z tego się udało zrealizować to i tak byłoby duże ułatwienie.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Czy w najnowszej wersji Sello pojawił się jakiś mechanizm opisywany w wątku ?

 

Kiedy zacząłem szukać udogodnienia które pomoże mi w stanach magazynowych i trafiłem na Sello wydawało mi się że to strzał w dychę ale z tego co tutaj obserwuje odnośnie funkcjonalności to jestem  w szoku - dla mnie ta opcja powinna być podstawą programu. W przeciwnym razie niejako Sello działa w takim razie tylko w jedną stronę.

 

Bo jeśli dobrze rozumiem... jeśli tak nie jest to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu...

 

Jeśli prowadzę sklep stacjonarny i korzystam z Subiekta GT i zaczynam wystawiać coś na Allegro to Sello pomoże mi to wystawić, wysłać, skontaktować się z kupującym itp. Ale jeśli sprzedam coś z za lady w sklepie a mam to na aukcji i  w tym czasie ktoś mi wylicytuje ten sam przedmiot to muszę się tłumaczyć klientowi że tego nie mam bo akurat zeszły mi ostatnie sztuki.

 

Innymi słowy mimo że zainstaluje Sello, kiedy sprzedam z za lady 50 artykułów to i tak wszystkie aukcje dotyczące tych towarów muszę ręcznie przejrzeć i pomniejszyć dostępne ilości ?

 

Więc Sello zasysa stan magazynowy w momencie wystawienia aukcji ale już nie koryguje dostępnych produktów na aukcjach w momencie sprzedaży w innym kanale sprzedażowym - czy tak ?

 

Jak ten problem był rozwiązywany do tej pory ?

 

 

Link to postu

 

Innymi słowy mimo że zainstaluje Sello, kiedy sprzedam z za lady 50 artykułów to i tak wszystkie aukcje dotyczące tych towarów muszę ręcznie przejrzeć i pomniejszyć dostępne ilości ?

 

 

Tak

 

Więc Sello zasysa stan magazynowy w momencie wystawienia aukcji ale już nie koryguje dostępnych produktów na aukcjach w momencie sprzedaży w innym kanale sprzedażowym - czy tak ?

 

 

 

Tak

 

Jak ten problem był rozwiązywany do tej pory ?

 

 

 

Tylko ręcznie, trzeba pamiętać o zmniejszaniu ilości towarów w aukcjach.

 

W chwili obecnej Sello jest raczej programem dla osób, które głównie sprzedają na Allegro i nie prowadzą sprzedaży stacjonarnej, lub prowadzą ją w bardzo ograniczonym zakresie.

 

Niektórzy robią inaczej - wydzielają towary do aukcji i do sklepu tworząc oddzielne magazyny w Subiekcie. W ten sposób nie trzeba nic pamiętać, jednak trzeba mieć większą ilość towarów.

 

Link to postu

No szkoda, w mojej opinii takie udogodnienie było by kropką nad "i" dla tego rozszerzenia. Faktycznie chyba najłatwiej było by lecieć na dwa magazyny ale wtedy ma to sens przy naprawdę dość dużej ilości towaru.

 

A czy ten pomysł został na dzień dzisiejszy całkowicie zaniechany czy trwają nad nim prace ? Kolega zakładający wątek pisał coś o prawdopodobieństwie pojawienia się tego w wersji 1.16 , a obecna to chyba 1.16.1 z tego co na górze strony widzę

Link to postu

Pomysł nie został zaniechany ale nie można powiedzieć, że trwają nad nim prace. Aktualnie funkcja jest przewidziana do wersji 1.18. Proszę jednak nie traktować tego jako obietnicę, bo zdarzają się sytuacje w których jesteśmy zmuszeni przesuwać zaplanowane do realizacji funkcje i poprawki na dalsze wersje.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

szczerze to nie wiem bo nie zaglądam tam, dziś mnie tak naszło na klikanie i zobaczyłem to... ale kto wie może było to wcześniej niżby się wydawało ;D

Alwin ale nie... Kurcze teraz dopiero zaskoczyłem bo używam SGT, a ten ptaszek przecież służy do kontroli stanów magazynowych gdy ktoś nie ma Subiekta. Wtedy Sello samo kontroluje stany. To było tam od zawsze... (F1) :)

 

A szkoda bo narobiłeś apetytu ;)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Dopiszę tylko, że w związku z możliwością zwiększania ilości sztuk na Allegro, potrzebna jest jeszcze auto funkcja zwiększająca ilość sztuk na aukcji w przypadku pojawienia się towaru na magazynie.

 

Ale z opcją do wyboru, czy ma zwiększać tylko w przypadku istnienia towaru w magazynie w tej samej cenie sprzedaży, która jest już na Allegro.

W przypadku innej ceny Sello nie zwiększałoby ilości sztuk na Allegro.

 

Dywagacje na ten temat https://forum.sello.pl/index.php?topic=7885.msg50164#msg50164

Link to postu

Te auto-funkcje to już w teorii (z miesiąca na miesiąc, z roku na rok) robią się takie skomplikowane, że nie chciałbym być na miejscu ST. Raczej każdy oczekuje/ma nadzieję, że do końca tego roku uda się ten temat zamknąć ale każdy z użytkowników będzie potrzebował czegoś innego. Z jednej strony lepiej, żeby była chociaż jakaś podstawowa kontrola/zmniejszanie, itp, a z drugiej naprawdę przydałoby się jakieś uniwersalne rozwiązanie, żeby zaspokoić potrzeby każdego z użytkowników...

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Czy w opcjach można dodać:

uwzględnij DOSTĘPNE - tylko zwiększaj ?

Wielu ma taką specyfikę, że ma możliwość dokupienia towaru w każdej chwili. Są jednak dni, że ma na stanie jest 0, bo dostawa będzie jutro i przybędzie np. 20 szt. Obecnie automatycznie można albo tylko zmniejszać albo i jedno i drugie równocześnie. Nie ma opcji "tylko zwiększaj". Pozostaje ręczna kontrola, bo automatyczna zamknie mi rozbujaną aukcję jak stan się zaktualizuje do... zera.

No i jeszcze pytanie, czy wrzucenie automatycznego zwiększania uwzględni już sprzedaną ilość, czyli zsumuje sprzedane + dostępne.

Mała zmiana, a cieszyłaby.

Link to postu

Pozostaje ręczna kontrola, bo automatyczna zamknie mi rozbujaną aukcję jak stan się zaktualizuje do... zera.

Synchronizacja ilości, a zakańczanie aukcji to dwie różne funkcje dla takich aukcji o których piszesz wystarczy, że dla zakończenia aukcji ustawisz "tylko ręcznie".

 

W skrócie, jeżeli korzystasz z synchronizacji "Dostępne", a automatyczne zakończenie aukcji masz "tylko ręcznie" to aukcja się nie zakończy.

 

Automatyczne zwiększanie/zmniejszanie uwzględnia stan na podstawie:

DOSTĘPNE = STAN-REZWERWACJA

Link to postu

Nakina, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeżeli nie masz na stanie towaru, a masz go na aukcji, to znaczy, że nie masz zsynchronizowanych stanów pomiędzy Subiektem a Allegro.

 

W takim wypadku synchronizacja "Tylko zwiększaj" nie ma sensu, bo przecież i tak wychodzi fikcja.

Lepiej takie sytuacje rozwiązywać ręcznie, bo przecież to Ty najlepiej wiesz o ile zwiększyć stan na aukcji gdy wpłynie Ci do magazynu 20 sztuk.

 

Bardziej przydałaby się opcja w Sello pozwalająca na łatwą edycję stanów na aukcji (obecnie można to zrobić tylko przez zmiany zbiorcze) oraz filtr pokazujący aukcje, na których stany są inne niż w Subiekcie (i najlepiej przycisk "synchronizuj" ustawiający stan z Subiekta na Aukcji, bez włączania automatycznej synchronizacji na stałe).

Link to postu

Pozostaje ręczna kontrola, bo automatyczna zamknie mi rozbujaną aukcję jak stan się zaktualizuje do... zera.

Synchronizacja ilości, a zakańczanie aukcji to dwie różne funkcje dla takich aukcji o których piszesz wystarczy, że dla zakończenia aukcji ustawisz "tylko ręcznie".

 

W skrócie, jeżeli korzystasz z synchronizacji "Dostępne", a automatyczne zakończenie aukcji masz "tylko ręcznie" to aukcja się nie zakończy.

 

Automatyczne zwiększanie/zmniejszanie uwzględnia stan na podstawie:

DOSTĘPNE = STAN-REZWERWACJA

To jak rozwiązać sytuację, gdy na aukcji mam 5 szt jeszcze dostępnych (po sprzedaży), a stan magazynowy 0 z perspektywa, że jutro dojdzie 20 szt? Wbijam do subiekta jutro 20 szt i chcę, by ilość na aukcji dostępnych do sprzedaży wynosiła 20 ? Co w sytuacji, gdy Sello zaktualizuje mi na ten jeden dzień stan do 0? Jak będzie wyglądać aukcja? Towar niedostępny? Akcja trwa dalej?

Link to postu

Nakina, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeżeli nie masz na stanie towaru, a masz go na aukcji, to znaczy, że nie masz zsynchronizowanych stanów pomiędzy Subiektem a Allegro.

 

Teraz przy aukcjach trwających do wyczerpania mogę uzupełniać stany magazynowe ile chcę i czasem jest tak, że na aukcji do sprzedaży jest ileś sztuk, a w magazynie akurat zero, bo dostawa się lekko spóźniła.

 

W takim wypadku synchronizacja "Tylko zwiększaj" nie ma sensu, bo przecież i tak wychodzi fikcja.

Lepiej takie sytuacje rozwiązywać ręcznie, bo przecież to Ty najlepiej wiesz o ile zwiększyć stan na aukcji gdy wpłynie Ci do magazynu 20 sztuk.

 

Jak dla mnie najlepsza byłaby opcja:

Stan zmniejsza tylko sprzedaż, a jak stan magazynowy jest większy niż ilość dostępnych na aukcji sztuk, to na allegro powiększa do ilości magazynowej.

Przy ponad 400 aukcjach "ręcznie" to codzienny przegląd, czy coś się nie zbliża na aukcji do zera.

Link to postu

To jak rozwiązać sytuację, gdy na aukcji mam 5 szt jeszcze dostępnych (po sprzedaży), a stan magazynowy 0 z perspektywa, że jutro dojdzie 20 szt? Wbijam do subiekta jutro 20 szt i chcę, by ilość na aukcji dostępnych do sprzedaży wynosiła 20 ? Co w sytuacji, gdy Sello zaktualizuje mi na ten jeden dzień stan do 0? Jak będzie wyglądać aukcja? Towar niedostępny? Akcja trwa dalej?

 

Tak jak pisałem wyżej, jeżeli nie masz ustawionego automatycznego kończenia aukcji to aukcja się nie skończy.

Sello/Allego nie pozwoli na wpisanie do aukcji trwającej ilości 0. (Sello pokaże błąd)

Link to postu

 

Jak dla mnie najlepsza byłaby opcja:

Stan zmniejsza tylko sprzedaż, a jak stan magazynowy jest większy niż ilość dostępnych na aukcji sztuk, to na allegro powiększa do ilości magazynowej.

Przy ponad 400 aukcjach "ręcznie" to codzienny przegląd, czy coś się nie zbliża na aukcji do zera.

 

Nakina ja taki przegląd robię w Subiekcie.

Trzeba tylko ustawić w każdym towarze "stan minimalny" na odpowiednią ilość, np. 5, albo 2 przy mało schodzącym towarze, i wybierać filtr

"Towary o stanie: poniżej minimalnego".

 

I już masz listę tego co trzeba zamawiać.

 

Twój pomysł nie rozwiązał by Twojego problemu.

To samo osiągniesz teraz ustawiając "Zmniejszaj/zwiększaj"

Zauważ sytuację:

masz 50 szt. na aukcji, a 150 w magazynie.

Sello z Twoim rozwiązaniem podniesie stan na aukcji do 150 i już masz to samo co w "Zmniejszaj/zwiększaj".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...