Skocz do zawartości

Kontrola stanów magazynowych - zmniejszanie ilości/zakańczanie aukcji

Polecane posty

Tak jak pisze Alwin, jeśli opcja kończenia aukcji ustawiona jest na tylko ręcznie to Sello będzie próbować ustawić stan 0 lub mniejszy od 0, ale nie pozwoli na to Allegro. Skutek będzie taki, że przy aukcji pojawi się ikonka błędu i na jej podstawie mamy już aukcje, w których dzieje się coś niedobrego i trzeba na nie zwrócić uwagę, np. wyłączyć chwilowo synchronizację i ustawić ręcznie liczbę sztuk, lub po prostu zaczekać aż dostawa uzupełni stany.

Link to postu

jeśli opcja kończenia aukcji ustawiona jest na tylko ręcznie to Sello będzie próbować ustawić stan 0 lub mniejszy od 0, ale nie pozwoli na to Allegro. Skutek będzie taki, że przy aukcji pojawi się ikonka błędu

o właśnie, o takie zapewnienie mi chodziło, że nie dojdzie do sytuacji, gdy na aukcji wpisze mi 0 i będzie jakiś cyrk póki stany nie wrócą do normy.

Jest tylko jedno zagrożenie przy automatycznym zwiększaj/zmniejszaj, że ktoś kupi ostatnią sztukę zanim przyjedzie dostawa i zamknie mi chodliwą aukcję... Stany na aukcji więc powinny być o zadaną ilość wyższe niż magazyn, ale to już moja fanaberia, pewno nie do zrobienia i nikt tym, oprócz mnie, nie będzie zainteresowany. Niektóre aukcje trwają od wprowadzenia opcji "do wyczerpania", czyli prawie rok. Magazyn przemielił się już kilkakrotnie na tej jednej aukcji. Stany magazynowe rosły, malały, znów rosły itd. Wrzucenie automatu to balansowanie na cienkiej linie, że w końcu 2-3 osoby jednego dnia zapragną tego samego, i po aukcji, zanim zdążę uzupełnić zapas. Chciałabym mieć jakiś margines bezpieczeństwa na zareagowanie.

Nic to, pozostaje aukcje z dużymi stanami ustawić w automacie, a te z mniejszymi przeglądać ręcznie.

Link to postu
ktoś kupi ostatnią sztukę zanim przyjedzie dostawa i zamknie mi chodliwą aukcję... Stany na aukcji więc powinny być o zadaną ilość wyższe niż magazyn

No to jest pewne zagrożenie, ale nawet podniesienie stanów nie gwarantuje, że ktoś nie wykupi ponad stan - no chyba, że ustawionych będzie 100 tys. sztuk ;)

 

Link to postu

Nakina bardzo podoba mi się Twoje podejście.

Powinnaś częściej gościć na naszym forum, bo czasem brakuje osób, które wiedzą o co im chodzi, aby wyrazić swoje zainteresowanie lub jego brak jakąś planowaną funkcjonalnością Sello.

 

To by pomogło i użytkownikom i projektantom Sello.

 

Obecnie często wychodzi na to, że jak ktoś o coś prosi to jest to jego jedynego potrzeba.

A osób zarejestrowanych na tym forum jest 3.849.

Gdzie oni są ja się pytam się  ;D

Link to postu

Nakina bardzo podoba mi się Twoje podejście.

Powinnaś częściej gościć na naszym forum, bo czasem brakuje osób, które wiedzą o co im chodzi, aby wyrazić swoje zainteresowanie lub jego brak jakąś planowaną funkcjonalnością Sello.

 

To by pomogło i użytkownikom i projektantom Sello.

 

Dzięki  :)

Niestety wpadam tu jak po ogień, ciągle czasu brak.

Mam jednak wrażenie, że moje uwagi to wołanie na pustyni- nikt i tak nie bierze tego pod uwagę. Załączniki to podstawa funkcjonowania, a do tej pory nie działają (z forum się dowiaduję, że trzeba Zmień wciskać). Kosz, podpowiedź adresu e-mail, to są przecież totalne podstawy. Pisałam i jak kamień w wodę od paru aktualizacji. Jakoś nie czuję się specjalnie słuchana  ;)

Link to postu

Wszystkie sugestie zapisujemy, ale mamy ich aktualnie ponad tysiąc :) i codziennie przybywają nowe. Wspomniane poprawki w kliencie pocztowym są oczywiście potrzebne, ale aby uznać je za podstawowe to Sello musiało by zostać programem pocztowym a nie programem do obsługi sprzedaży na aukcjach. Potrzebę kosza we wiadomościach zgłosiło raptem kilka osób, podczas gdy aktualizację stanów na aukcjach o wiele więcej. Stąd też ta funkcja się w Sello pojawiła.

Kosz miał być dodany w wersji 1.19 ale przesunęliśmy go z racji braku czasu i złożoności problemu - wiec nie jest tak, że nie słuchamy. Zawsze słuchamy, tylko nie zawsze warunki, czas i możliwości pozwalają na realizację.

Link to postu

aktualizacja stanów jest świetna :-)

O koszu mówiłam pierwszy raz chyba ze 4 lata temu ;-) Nie wiem jak by dla mnie funkcjonowało Sello jeśli bym nie miała w nim modułu pocztowego. To dla mnie ważny moduł, nie wyobrażam sobie rozdzielenia tych funkcji, więc niestety pogódźcie się z tym, że Sello jest także klientem pocztowym, ze wszystkimi oczekiwaniami wobec niego.

Powtórzę to, co jest dla mnie ważne od dawna:

1. W zakładce Paczki/wiadomości jest tylko wiadomość o wysłanej paczce, a nie wszystkie wiadomości.

2. W Klienci w menu myszy powinno być utwórz transakcję

3. W Klienci, Paczki, powinna być zakładka dokumenty (ciężko zwroty obsłużyć bez tego), albo jakieś przekierowanie po prawej "przełącz na transakcję", gdzie ta zakładka jest. Gdy się ma Subiekta to ważne by zwroty wywoływały skutek magazynowy.

4. W Transakcje powinien być link "zwrot prowizji" w grupach transakcji. Chodzi o te niezapłacone zakupy albo zdublowane. Powinno przekierowywać do Allegro po nicku klienta. Tam z listy sobie wybiorę co chcę anulować.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Opcja przelicz stany z 1.20 jest bardzo przydatna więc chyba już nic nie stoi na przeszkodzie aby w 1.21 dodać ten automat do synchronizacji zmian tego co już można zmieniać?

 

Nie wiem jakie są plany ale można to zrobić bardzo prosto poprzez dodanie w parametrach wysyłania i odbierania w zakładce aukcje:

-wysyłaj zmiany oczekujące dla aukcji trwających co X minut.

i pod spodem checkbox - przed wysłaniem zmian przelicz stany.

 

Lub biorąc pod uwagę dalszy rozwój zmian w aukcjach trwających i fakt, że Allegro umożliwia coraz większą liczbę zmian w tych aukcjach to lepiej dodać w parametrach wysyłania i odbierania nową zakładkę - zmiany w aukcjach trwających. Tak żeby można było potem dodawać inne opcje np. przelicz ceny ;) Zwłaszcza, że w zakładce aukcje nie zostało zbyt wiele wolnego miejsca.

 

 

Link to postu

Nie wiem jakie są plany ale można to zrobić bardzo prosto poprzez dodanie w parametrach wysyłania i odbierania w zakładce aukcje:

-wysyłaj zmiany oczekujące dla aukcji trwających co X minut.

i pod spodem checkbox - przed wysłaniem zmian przelicz stany.

 

a do czego ma służyć ten checkbox - przelicz stany ?

 

Przelicz stany nie rusza subiekta, więc aby wysłać zmiany najpierw należałoby zrobić synchronizację z subiektem.

Link to postu

Checkbox robiłby to samo co robi spod ppm "przelicz stany". Nie każdy i nie w każdej aukcji ma kontrolę stanów z Subiektem.

 

Można więc dodać kolejny checkbox:

-przed wysłaniem synchronizuj ilości towarów z Subiektem

Tylko same ilości bez towarów, dokumentów, itp. żeby nie trwało to niepotrzebnie długo.

 

Zresztą nie ważne jak, byleby już był automat ;)

Link to postu

ale ja w dalszym ciągu nie znam zastosowania aby funkcję przelicz stany uruchamiać cyklicznie, wg. mnie uruchamia to się raz i się o tym zapomina.

 

We wcześniejszej wersji 1.19 zmianę, wymuszał ruch towaru (sprzedaż,zk,etc.) brakowało funkcji, która by skontrolowała i skorygowała stan na aukcjach na których nie ma ruchu, a wiemy, że zmiany są konieczne i do tego celu powstała właśnie funkcja "Przelicz stany"

 

Link to postu

Tak ale ja myślałem, że ta funkcja będzie wykorzystywana w każdej sytuacji rozjechania się stanów czy zmiany sposobu synchronizacji np. z porównywania ze stanem na z dostępnymi. Wtedy trzeba przeliczyć jakoś te aukcje. Zresztą jak nie będzie różnic w ilościach to nic to nie spowoduje. Przeliczenie działa bardzo szybko.

 

PS

A i teraz sobie przypomniałem, że przecież ludzie pisali na forum żeby ta automatyczna funkcja była gdzieś na wierzchu - klikający młoteczek i te sprawy ;) No dobra sam inny kolor młoteczka wystarczyłby celem ostrzeżenia, że jest włączone automatyczne wysyłanie zmian. Zresztą i to też nie ważne - byleby był już jakikolwiek automat ;)

Link to postu

Tak ale ja myślałem, że ta funkcja będzie wykorzystywana w każdej sytuacji rozjechania się stanów

ale co ma powodować rozjechanie stanów ?

czy zmiany sposobu synchronizacji np. z porównywania ze stanem na z dostępnymi.

No i właśnie do tego ta funkcja ma służyć, do ręcznego przeliczenia ilości dla wybranej/wybranych aukcji, w których ręcznie przeprowadziłeś zmianę sposobu synchronizacji.

 

byleby był już jakikolwiek automat ;)

 

Dla mnie wystarczy skrót klawiszowy, który uruchomi całą tą karuzelę (skrót może być ukryty pod formą młoteczka), samo uruchamianie co X minut nie do końca mnie urządza.

A najlepiej jakby były dwa skróty. Jeden do uruchomienia synchronizacji z subiektem i wysyłanie zmian, a drugi pobranie transakcji z allegro, uruchomienie synchronizacji i wysłanie zmian ;)

Link to postu

Tak ale ja myślałem, że ta funkcja będzie wykorzystywana w każdej sytuacji rozjechania się stanów

ale co ma powodować rozjechanie stanów ?

Życie... ;)

Albo np. brak połączenia z Subiektem, przypadkowe odznaczenie towarów do serwisów aukcyjnych. Na pewno stany będą się rozjeżdżać ;)

 

Dla mnie wystarczy skrót klawiszowy, który uruchomi całą tą karuzelę (skrót może być ukryty pod formą młoteczka), samo uruchamianie co X minut nie do końca mnie urządza.

LOL… to chyba jesteś sam ;) bo nikt nie ma ochoty siedzieć przy Sello 24h na dobę i klikać co parę minut wyślij zmiany do Allegro ;) A co zrobisz jak będziesz musiał wyjść za potrzebą - uzależnionym od Sello chińczykiem raczej nie jesteś ;)

- OSTRZEŻENIE - wideo zawiera drastyczne sceny!!!

 

A najlepiej jakby były dwa skróty. Jeden do uruchomienia synchronizacji z subiektem i wysyłanie zmian, a drugi pobranie transakcji z allegro, uruchomienie synchronizacji i wysłanie zmian ;)

Tak skróty też mogłyby być ale mi to wszystko tak naprawdę rybka :) Nie ważne jak to będzie działać byleby działało samo ;) O to walczyliśmy tyle lat ;)

Link to postu

Życie... ;)

Albo np. brak połączenia z Subiektem, przypadkowe odznaczenie towarów do serwisów aukcyjnych. Na pewno stany będą się rozjeżdżać ;)

 

widzę, że lubisz stwarzać problemy na siłę, funkcja przelicz stany nie służy do automatycznego uruchamiania tylko ręcznego wskazania aukcji lub towaru w celu jego ponownego przeliczenia i do tego nie ma nic wspólnego z Subiektem. Kropka

 

a do reszty to nie LOL tylko życie i widocznie nie zrozumiałeś koncepcji ale rozumiem nie masz sklepu internetowego  ;D

Już Ci wyjaśniam, u mnie synchronizacja odbywa się dwuetapowo i w miarę automatycznie.

 

1. Co x minut w harmonogramie jest uruchamiana synchronizacja dwukierunkowa sklep internetowy <-> subiektGt

2. Po jej zakończeniu w Sello jest uruchamiana synchronizacja z Subiektem, a po jej zakończeniu następuje wysyłanie zmian.

 

Synchronizacja w Sello jest zrobiona w sposób "automatyczny" m.in. dzięki programowi do automatyzacji -  trochę to kuriozalne, ale działa. Zastąpienie to jednym skrótem bardzo by ułatwiło automatyzację.

O uruchomienie Sello z parametrem odbierania i wysyłania zmian z linii poleceń nie proszę, ale o zwykły skrót klawiaturowy jak najbardziej :D

Link to postu

Dodatkowo abyś zrozumiał moją koncepcję zbędnego ruchu w sieci (czyli uruchamiania różnych funkcji co X min w Sello) to napiszę, że obecnie pracuje nad automatycznym uruchamianiem synchronizacji w przypadku wykrycia na serwerze określonych maili typu "Sprzedałeś", "Nowe zamówienie" ;)

Link to postu

Ale o czym rozmawiamy bo się pogubiłem? :)

 

Ja napisałem, że już wszystko pozwala na dorobienie automatycznego uruchamiania wysyłania zmian co X minut i przy okazji włączenie funkcji przelicz stany, czy włączenie synchronizacji samych ilości z Subiektem. A Ty, że chcesz klawisz skrótu. Ja napisałem, że może być też klawisz i w sumie mi to rybka jak byleby było automatycznie z Sello :)

 

Czyli ja bym uprzejmie prosił o jakąkolwiek możliwość uruchamiania wysyłania zmian aukcji trwających z poziomu Sello (zapewne będzie to co X minut bo inaczej się w Sello nie da tego zrobić) :)

 

 

PS

Twoja koncepcja jest fajna ale niestety indywidualna ;) Jak się kiedyś skuszę na sklep internetowy to zgłoszę się do Ciebie po rozwiązanie ;)

Link to postu

Ale o czym rozmawiamy bo się pogubiłem? :)

Rozpocząłeś dyskusję, sugerując automatyczne uruchomianie co X min wysyłanie zmian wraz z opcją "Przelicz stan".

Próbuje wyjaśnić, że ta funkcja jest zbędna i nie potrzebna, ponieważ działa ona tylko w obrębie stanów Sello (czyli nie dotyka stanów w subiekcie) od tego jest funkcja Synchronizacja subiekta.

 

Jeżeli ty zaproponowałeś uruchamianie co x minut to ok, niech będzie ja dodatkowo chciałbym skrót do uruchamiania "karuzeli" ;), a ty to wyśmiałeś i stwierdziłeś, że siedzę przy komputerze i naciskam na klawisze  :D, to wyjaśniłem jak to robię  ;D

 

 

A skrót to Bartek sobie sam wymyśli, czytnikiem tego obsługiwać nie zamierzam  ;)

Link to postu

Ale o czym rozmawiamy bo się pogubiłem? :)

Rozpocząłeś dyskusję, sugerując automatyczne uruchomianie co X min wysyłanie zmian wraz z opcją "Przelicz stan".

Próbuje wyjaśnić, że ta funkcja jest zbędna i nie potrzebna, ponieważ działa ona tylko w obrębie stanów Sello (czyli nie dotyka stanów w subiekcie) od tego jest funkcja Synchronizacja subiekta.

Czyli się zgadzamy :)

 

Jeżeli ty zaproponowałeś uruchamianie co x minut to ok, niech będzie ja dodatkowo chciałbym skrót do uruchamiania "karuzeli" ;), a ty to wyśmiałeś i stwierdziłeś, że siedzę przy komputerze i naciskam na klawisze  :D, to wyjaśniłem jak to robię  ;D

A bo ostatnio pałętam się też na YT i jak się tam kręcę to zawsze znajdzie się jakiś śmieszny filmik więc muszę je gdzieś podsyłać ;)

Link to postu

W tym jednym "wyślij zmiany" to musi być wszystko po kolei:

-pobranie aukcji trwających ze sprzedażą (lub nawet bez sprzedaży jak ktoś zmienia je poza Sello)

-synchronizacja samych ilości z SGT

-przelicz stany lub nie przeliczaj ;)

-i dopiero wyślij zmiany

 

Czyli takie połączenie wybranych pobrań w jedno pod nazwą "wyślij zmiany".

 

Można je też wypisać wszystkie po kolei wg logiki jak to powinno działać i ptaszki do oznaczania tak żeby każdy zdecydował sobie co w tych wysyłanych zmianach chce lub nie chce uwzględniać.

 

No i to wysyłanie zmian powinno blokować inne synchronizacje na czas wysyłania zmian, żeby się nie narobiły głupoty. Chciałbym już automat ale nie zazdroszczę ST bo to faktycznie skomplikowana funkcja ;)

 

Link to postu
i pod spodem checkbox - przed wysłaniem zmian przelicz stany.

Przelicz stany w zasadzie nie powinno być potrzebne, bo stany są przeliczane w trakcie zmian stanów w towarze.

 

Nie każdy i nie w każdej aukcji ma kontrolę stanów z Subiektem.

Takich aukcji funkcja przelicz stany nie rusza. Rusza tylko aukcje, które mają włączoną kontrolę stanów. W praktyce zatem jeśli włączasz dla jakiejś aukcji trwające kontrolę stanów to wtedy należy wykonać ręcznie przeliczenie stanów - aby nie czekać na jakąś zmianę z Subiekta - jak to miało miejsce w 1.19.

 

W tym jednym "wyślij zmiany" to musi być wszystko po kolei:

Uruchomienie tego po kolei będzie trochę trudne, bo wątki synchronizujące są niezależne od siebie. Jeśli natomiast będziesz wysyłał zmiany powiedzmy co godzinę a synchronizował Subiekta co 10 minut to wydaje się, że nie będzie potrzeby aby tego pilnować tak ściśle. Tym bardziej, że od momentu synchronizacji z Subiektem do wysłania zmiany na serwis (i pojawienie się tych zmian - co może kilka minut trwać w samym serwisie), w Subiekcie stany i tak mogą już być zmienione. Niestety zapewnienie idealnej synchronizacji jest praktycznie niemożliwe, więc i nie ma sensu rozbudowywać wątków synchronizujących tak aby łudzić się, że stany będą zawsze poprawne - bo żaden mechanizm tego nie zagwarantuje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...