Skocz do zawartości

Kontrola stanów magazynowych - zmniejszanie ilości/zakańczanie aukcji

Polecane posty

Programy do automatyzacji potrafią zdziałać cuda :)... tam, gdzie inne programy nie oferują takiej czy innej funkcji. Gdybyśmy mieli już wszystkie sprawy "załatwione" i robili tylko wodotryski, to jak najbardziej. Ale biorąc pod uwagę realia, rozpatrzyłbym jednak obecnie automatyzację przy użyciu jakiegoś softu wspierającego automatyzację.

Link to postu

Obecnie mam to obejscie zrobione, ale program ma trudności z rozpoznaniem trwającej synchronizacji przez to potrafi sie "zgubić"

A możesz podpowiedzieć z czego korzystasz i jak (autohotkey?) bo jak ST nie dorobi automatyzacji to i tak będę musiał robić obejście i szkoda mi czasu na wymyślanie koła od nowa ;) W takim przypadku to chyba parametry uruchamiające wysyłanie zmian z wiersza poleceń byłyby najlepsze bo wystarczyłoby tylko dodać zadanie do harmonogramu Windowsa i każdy mógłby sobie to zautomatyzować samodzielnie no ale nie wiadomo jeszcze co ST wymyśli.

 

 

PS

Z tego co Bartek napisał to miałeś rację odnośnie "przeliczania stanów" - zwracam honor :)

 

Link to postu

Ja używam z programu Vista Task obecnie vTask Studio jest to płatny program ale mam licencję, więc korzystam.

 

Może niech Bartek zrobi listę programów ułatwiających pracę w Sello

 

Autohotkey zainstalowałem tylko w jednym celu - zmiana jednego skrótu tak aby czytnik był przydatny do czegoś więcej.

Link to postu

Postaramy się dodać automat.

Programów jako takich nie polecę bo nie miałem potrzeby automatyzować codziennych prac. Jednak np. taki Autohotkey potrafi znacznie więcej, np wysyłać wiadomości windowsowe do konkretnych okien, dzięki czemu można klikać w okna bez użycia myszki. (https://autohotkey.com/docs/commands/PostMessage.htm)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem czy ten temat był już gdzieś poruszany ale nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Czy była by możliwość dorobienia dodatkowego pola na jakiś współczynnik przy opcji "synchronizacja ilości"? Polegać by miało to na tym, aby był dodatkowy współczynnik pozwalający zmniejszać lub ewentualnie zwiększać ilość przedmiotów na aukcji względem tego co mamy dostępne w subiekcie.

Np. jakiegoś towaru mam dostępne 100 sztuk w subiekcie. Wystawiając aukcję ustawiam sobie współczynnik na 0,5 i w ten sposób sello przy synchronizacji ustawia na aukcji ilość przedmiotów na 50sztuk.

Pozwoliłoby to wystawiać ten sam towar na kilku aukcjach lub kilku kontach z kontrolą stanów, nie martwiąc się o to, że sprzedam więcej niż mam dostępne.

Druga sytuacja w której taka opcja była by przydatna to na przykład zachowanie marginesu bezpieczeństwa w niektórych towarach poprzez ustawienie współczynnika 0.95

Link to postu

Nie wiem czy ten temat był już gdzieś poruszany ale nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Był poruszany tak dawno temu, że już wszyscy o nim zapomnieli ;)

 

Propozycja ciekawa ale nie wiem, czy ST znajdzie czas na to.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

a czy jest szansa przy okazji na dodanie zaawansowanego liczenia ilości sztuk wystawionych na aukcji, np. za pomocą modyfikatorów:

dostępne*0,5 (wystawia na aukcji tylko połowę dostępnego towaru) 

dostępne-10 (wystawia na aukcji 10 szt mniej niż jest dostępnych)

dostępne:max10 (wystawia na aukcji wszystkie dostępne, jednak nie więcej niż 10 szt)

dostepne*0,5:max10 (wystawia na aukcji połowę dostępnego towaru, ale nie więcej niż 10 szt)

Byłoby to mega przydatne jeśli chcemy utrzymywać zawsze jakiś bufor towaru (np dla sklepu internetowego pracującego na tym samym magazynie) albo wystawiamy ten sam towar na kilku aukcjach i chcemy dostępną ilość podzielić

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, M. K. napisał:

a czy jest szansa przy okazji na dodanie zaawansowanego liczenia ilości sztuk wystawionych na aukcji, np. za pomocą modyfikatorów:

dostępne*0,5 (wystawia na aukcji tylko połowę dostępnego towaru) 

dostępne-10 (wystawia na aukcji 10 szt mniej niż jest dostępnych)

dostępne:max10 (wystawia na aukcji wszystkie dostępne, jednak nie więcej niż 10 szt)

dostepne*0,5:max10 (wystawia na aukcji połowę dostępnego towaru, ale nie więcej niż 10 szt)

Byłoby to mega przydatne jeśli chcemy utrzymywać zawsze jakiś bufor towaru (np dla sklepu internetowego pracującego na tym samym magazynie) albo wystawiamy ten sam towar na kilku aukcjach i chcemy dostępną ilość podzielić

Też by mi się podobało. A pamiętam, z 2 może 3 lata temu temat był już proponowany, ale nie pamiętam wniosków.

Jednak pozostanie problem przy synchronizacji stanów z Subiektem.,, Sello wymusi dodanie do każdej aukcji ilość do max stanu z Subiekta.

 

Ale jeśli taka funkcjonalność miała by się pojawić, to tylko po tym, jak unormuje się sytuacja z nowościami API allegro / nowe pobieranie danych / wznawiania... etc. Takie moje zdanie.

 

 

Link to postu
20 godzin temu, M. K. napisał:

a czy jest szansa przy okazji na dodanie zaawansowanego liczenia ilości sztuk wystawionych na aukcji, np. za pomocą modyfikatorów:

Nie wiem czy przy okazji, bo prócz dodania tagów operacji matematycznych do tagów trzeba będzie zmienić dotychczasowe działanie pól z liczną sztuk ale mamy to na uwadze.

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 8/8/2018 o 12:40, M. K. napisał:

a czy jest szansa przy okazji na dodanie zaawansowanego liczenia ilości sztuk wystawionych na aukcji, np. za pomocą modyfikatorów:

dostępne*0,5 (wystawia na aukcji tylko połowę dostępnego towaru) 

dostępne-10 (wystawia na aukcji 10 szt mniej niż jest dostępnych)

dostępne:max10 (wystawia na aukcji wszystkie dostępne, jednak nie więcej niż 10 szt)

dostepne*0,5:max10 (wystawia na aukcji połowę dostępnego towaru, ale nie więcej niż 10 szt)

Byłoby to mega przydatne jeśli chcemy utrzymywać zawsze jakiś bufor towaru (np dla sklepu internetowego pracującego na tym samym magazynie) albo wystawiamy ten sam towar na kilku aukcjach i chcemy dostępną ilość podzielić

Tak popieram, na pcczątek chociaż zwykłe dodawanie i odejmowanie.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Muszę uważać co piszę :).

W zasadzie celem naszym jest, aby cała aukcja była możliwa do złożenia z tagów, wymaga to jednak większych zmian w mechanizmie aukcji i szablonów - a jak wiemy, Allegro nieubłaganie prze na nowe API i to jest jeden z naszych priorytetów obecnie. Później, jak najbardziej chcemy aby tak było.

Link to postu
Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

Muszę uważać co piszę :).

W zasadzie celem naszym jest, aby cała aukcja była możliwa do złożenia z tagów, wymaga to jednak większych zmian w mechanizmie aukcji i szablonów - a jak wiemy, Allegro nieubłaganie prze na nowe API i to jest jeden z naszych priorytetów obecnie. Później, jak najbardziej chcemy aby tak było.

A jak już się to stanie i zaczniemy z Sello studiować matematykę, to czy możliwe będzie rozdzielenie dostępnego towaru na 2 aukcje... ;) (np. przy wystawianiu aukcji z towarów i dwóch szablonów (z różnych konta aukcyjnych)).

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
Dnia 31.01.2019 o 08:45, Bartosz Rosa napisał:

Teraz Ci tego nie powiem, ale jeśli jest takie zapotrzebowanie to pomyślimy nad takim rozwiązaniem.

U mnie też jest na to ogromne zapotrzebowanie. W tej chwili wystawianie dwóch aukcji z tym samym towarem (np. jedna promowana druga nie) to spore ryzyko sprzedania więcej, niż mamy na stanie.

Bardzo przyda nam się też ogranicznik maksymalnej dostępnej na Allegro ilości. Nawet jeśli mamy dostępnych 1000 sztuk to wolimy wystawiać tylko 20, żeby uniknąć choćby złośliwego wykupienia całej ilości. Niekoniecznie chcemy też całemu światu ujawniać wielkość naszego stanu mag.

Dlatego nieśmiało lobbuję za nadaniem tej opcji wyższego priorytetu :)

  • Lubię to 2
Link to postu
19 godzin temu, M. K. napisał:

Bardzo przyda nam się też ogranicznik maksymalnej dostępnej na Allegro ilości. Nawet jeśli mamy dostępnych 1000 sztuk to wolimy wystawiać tylko 20, żeby uniknąć choćby złośliwego wykupienia całej ilości. Niekoniecznie chcemy też całemu światu ujawniać wielkość naszego stanu mag.

Taki ogranicznik jest prawdopodobnie na Amazonie. Tzn. wiele ofert ma tam bardzo dziwiący mnie stan "5 sztuk lub więcej" czy jakoś tak. Ale takie oferty mimo sprzedaży nie znikają. Myślę, że to ten właśnie ogranicznik.

 

Ja po wielu próbach dopracowałem się swojego rozwiązania Twojego problemu. Zrobiłem sobie magazyn o nazwe SELLO-DO-ALLEGRO oraz magazyn przyjęcia towaru MAGAZYN-PRZYĘJCIA-TOWARU

i jak mam 2000 sztuk towaru i nie chcę tego pokazywać konkurencji, to przyjmuję te 2000 sztuk na magazyn MAGAZYN-PRZYĘJCIA-TOWARU i przenoszę do magazynu SELLO-DO-ALLEGRO właśnie te 20 sztuk i tyle widnieje w ofertach a ja na stanie mam 2000 sztuk. Minusem mojego rozwiązania jest, że jak się sprzeda te 20 sztuk, to trzeba ję "podrzucić" znów z magazynu MAGAZYN-PRZYĘJCIA-TOWARU do magazynu SELLO-DO-ALLEGRO i jest to robótka ręczna, ale przy magazynie z asortymentem ok 600 kartotek tak to u mnie działa. Twoje rozwiązanie byłoby automatyczne, ale takiego obecnie w Sello nie ma, poruszaliśmy kiedyś ten wątek. Na dzisiaj masz jednak jakieś obejście problemu.

Link to postu

Generalnie pole stan w Sello mogoby się kiedyś w odległej przyszłości wyliczać dynamicznie na podstawie zadanych parametrów i tyle.

Ja często montuję komplety i faktycznie jak mam dwa różne komplety jednego towaru to zdarza się, że sprzeda się więcej towaru niż mam na stanie. Cóż życie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...