Skocz do zawartości

Waga paczkowa do Sello? [Rozwiązanie]

Polecane posty

Jaką wagę trzeba posiadać żeby móc ją podłączyć do komputera i wprowadzać wagę bezpośrednio do paczek do Sello?

 

Chciałbym aby system pracy był taki:

1. Otwieram paczkę w Sello i ustawiam kursor w polu waga.

2. Kładę paczkę na wadze.

3. Waga wprowadza się sama w miejscu kursora.

4. Zapisuję paczkę w Sello i następna.

 

Obecnie mamy wagę Dymo M5 do listów ale dołączony do niej program to jakaś porażka - wyświetla tylko wagę w oknie programu i nie można jej nawet skopiować z tego okna bo opcja kopiowania dostępne w programie Dymo Scale nie działa.

 

Wprawdzie udało mi się znaleźć w internecie na blogach amerykańskich programistów jak przechwycić pomiar z tej wagi no ale nie jestem programistą, a i tak pewnie wymagałoby napisania jakieś programu.

 

Pytanie czy komuś udało się podłączyć wagę do komputera tak żeby pracować jak powyżej opisane i czy mógłby się podzielić jak lub ewentualnie modelem wagi?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Można rozważyć wprowadzenie obsługi wag do Sello. Jutro się zorientuję ile to jest roboty aby taką wagę przeczytać.

 

To żebyś zaoszczędził czasu to podsyłam to co dostałem od informatyka z Dymo - cytując go "dzięki temu będę mógł sam stworzyć własne oprogramowanie do wagi":

(wagi z USB Dymo M5 i M10 to chyba najtańsze markowe wagi pocztowe)

 

http://www.usb.org/developers/devclass_docs/pos1_02.pdf

http://www.lvr.com/hidpage.htm

https://github.com/mikeobrien/HidLibrary

 

http://nicholas.piasecki.name/blog/2008/11/reading-a-stamps-com-usb-scale-from-c-sharp/

http://steventsnyder.com/reading-a-dymo-usb-scale-using-python/

 

No i oryginalny program do wag Dymo - jest w nim plik config ale nie ma żadnych danych do czego ten plik można by wykorzystać, więc raczej służy do konfiguracji wagi, a nie przechwytywania z niej danych:

http://global.dymo.com/plPL/Software/Waga_pocztowa_DYMO_M5.html

 

Ewentualnie może dałoby się wykorzystać taką wagę jakie są wykorzystywane do ważenia w sklepach - w Subiekcie na pewno jest zaimplementowana ich obsługa. Tylko takie wagi są pewnie drogie :(

Link to postu

Popatrzyłem sobie na te linki co podałeś i brzmi łatwo.

 

Nie no spokojnie, informatyk sobie poradzi :)

Kod do przechwycenia pomiaru z wagi przez USB jest w nich w sumie podany tylko go zaimplementować.

 

A w komentarzach na którymś z tych blogów to ktoś podał nawet kod działający w miejscu ustawienia kursora, jako taki emulator klawiatury.

Link to postu

Pytanie czy komuś udało się podłączyć wagę do komputera tak żeby pracować jak powyżej opisane i czy mógłby się podzielić jak lub ewentualnie modelem wagi?

Posiadam wagę AXIS 2100D (wysyłam paczki max do 2kg, więc wystarcza), dla leniwych jest program ProCell, który po naciśnięciu skrótu klawiszowego wpisuje wagę w odpowiednie miejsce.

 

Oczywiście dla obeznanych w temacie nie powinno być problemem napisanie własnego oprogramowania opartego na komunikacji poprzez RS-232 ;), ponieważ producent umieścił odpowiednie kody sterujące odpowiedzialne za komunikację komputer <-> waga w swojej dokumentacji.

Link to postu

Dzięki za informację ale jakie ceny :)

 

Ja za swoją wagę Dymo na USB dałem niecałe 200zł,

a tam najtańsza pocztowa kosztuje jakieś 800zł.

No i  program 200zł.

 

Program jest dokładnie taki jak by nam się przydał tylko, że tamten działa na RS232, a tego portu to już nie mamy w nowszych kompach. Jest wprawdzie przejściówka USB na RS232 ale pamiętam, że nie działała nam do drukarki fiskalnej gdy chcieliśmy ją podłączyć do nowszego komputera przez USB.

 

Czy byłaby szansa żeby tamten program działał z naszą wagą na USB?

Jutro pobiorę demko i sprawdzę ale wątpię.

Link to postu

Ja jednak lobbuję, aby taka funkcjonalność znalazła się bezpośrednio w Sello, a nie w zewnętrznych programach.

 

Co do przejściówki to mam takie same doświadczenia. Kiedyś kupiłem taką przejściówkę na takim serwisie Allegro, za 5 zł.

System toto wykrywał, ale raz działała raz nie.

Myślę, że to raczej wina kiepskich sterowników zrobionych przez naszych przyjaciół z dalekiego wschodu. Ale nic innego nie znalazłem.

 

Bartek chyba niedługo będzie musiał kupić grubszy brulion na zapisywanie tych wszystkich "niezbędnych" i "natychmiast koniecznych" funkcji :P

Link to postu

Okej – wykonałem pracę niczym stażysta w Sello ;)ale mam co chciałem i to za kompletną darmochę :)  i z najtańszą markową wagą USB (Dymo M5) za niecałe 200zł z wysyłką :)

 

Dwa tematy: 1 – dla Team Sello, 2 – dla użytkowników Sello

 

1. Dla Team Sello – pod poniższym linkiem znalazłem prosty programik, który czyta wagę USB i podaje ją w bodajże uncjach .

Program ma następujące zalety:

-gotowy program dostępny wraz z kodem źródłowym

-cytując „umożliwia czytanie i wysyłanie danych do większości urządzeń komunikujących się za pomocą USB HID ale został skonfigurowany pod wagi”

-po instalacji i włączeniu – od razu wykrył moją wagę USB bez problemu

-wynik można skopiować z okna jak zwykły tekst

-niestety podaje wynik w uncjach ale w wyżej wymienionych wątkach są podane kody, które zostały wykorzystane w tym programie i można przerobić na prawidłową formę plus w paczce dorobić przycisk „czytaj wagę” i gotowe

http://www.bumderland.com/dev/USBHIDScale.html

 

1a) Gdyby się kiedykolwiek zdarzyło, że w Sello będzie obsługa wag to proszę pamiętać, że na poczcie listy waży się i podaje wagę w gramach co do jednego grama, a w Sello jest obsługa tylko dwóch miejsc po przecinku

1b) Gdybyście nie umieli tego wprowadzić ;) to nie wiem na ile to realne ale chyba moglibyście tylko dorobić przycisk do ważenia, a producenci wag niech się martwią dorobieniem oprogramowania kompatybilnego z Sello jak chcą sprzedawać swoje wagi

1c) Poniższy drugi program jaki podałem dla użytkowników Sello ma możliwość kompletnej personalizacji wyglądu i opcji dla Was do jego dalszej odsprzedaży już jako Wasz program. Nie wiem ile kosztuje taka licencja ale można zapytać. Obsługa wielu wag i problem z oprogramowaniem z głowy. Dodatkowo twórca ma programy do przekierowywania danych z/do czytników kreskowych, ekranów dotykowych(!), czytników linii papilarnych, bluetootha, narzędzi, itd.

 

I to napisawszy podaję poniżej rozwiązanie, z którego obecnie korzystam więc skoro działa tak wspaniale to chyba jednak nie będzie obsługi wag w Sello bo już sam ją zrobiłem :) :) :)

A Team Sello będzie miało więcej czasu na np. dodanie dodatkowych tagów i ich aktualizacji ;)

 

2. Kompleksowe rozwiązanie dla użytkowników Sello - obsługa wag w Sello !!!

-pobieramy genialny program stąd wraz z instrukcją obsługi dla RS232 (w pobranej instrukcji znajduje się link do instrukcji dla wag USB):

http://www.billproduction.com/billscalebalance/RS232_USB_balance_scale_software.htm

-program jest oczywiście po angielsku ale kto go dziś nie zna ;)

-program jest w wersji trial 15 minut, nie wiem czy jest limit jego uruchomień ale nie widzę nigdzie :)

-gdy minie 15 minut wyskoczy okno, że to jest wersja trial i dwa przyciski „kup” lub „anuluj”

-klikamy anuluj i uruchamiamy program ponownie (ustawiamy żeby działał w tray’u) i program mimo, iż trial to zapamiętuje wszystkie zmiany jakie zapiszemy w nim w pliku konfiguracyjnym i działa normalnie przez kolejne 15 minut, takie jego wyłączanie i włączanie nie jest kłopotliwe, działa to płynnie

-pełna wersja kosztuje 35 dolarów, można zapłacić przez PayPal’a, nie będzie się wtedy wyłączał co 15 minut

-program naprawdę wart swojej ceny!

 

Co potrafi program:

-bardzo, bardzo dużo, więcej niż sobie idzie wyobrazić :)

-ma bardzo dużo opcji konfiguracji do wielu wag przez RS232 i USB, a nawet sieciowych, moją wagę DYMO M5 na USB wykrył i działa bez problemu (więc pewnie będzie działał z całą rodziną wag DYMO z USB)

-na początek ciężko to ogarnąć bo skomplikowanie wygląda ale do każdego typu podłączenia wagi jest bardzo dokładna i szczegółowa obrazkowa instrukcja, czytać ją po kolei, dokładnie i wykonywać co w niej pisze i uda się Wam go skonfigurować – pamiętajcie żeby klikać co chwilkę przycisk zapisz ustawienia bo jak minie 15 minut, a nie zapiszecie ich to musicie zacząć ustawiać wszystko od nowa

-można sczytywać wagę w dowolny sposób (ciągle, po naciśnięciu przycisku, po położeniu przedmiotu na wadze, itd.) i wpisać ją do dowolnego miejsca (np. do pola waga w paczkach w Sello, Excela, nawet jako nazwę pliku, itd.) – po naciśnięciu przycisku na ekranie, po naciśnięciu klawisza skrótu, od razu po położeniu przedmiotu na wadze, itd.

-UWAGA mi nie udało się wpisać wagi po użyciu klawisza skrótu, nie wiem, może ma to związek z moją „chińską” klawiaturą – jak się komuś uda przypisać wczytywanie do klawisza skrótu to proszę o informację jakiej klawiatury używa (USB czy PS2) lub czy musiał użyć jakiś zaawansowanych filtrów w tym programie

 

I na podniesienie apetytu – poniżej screen jak ja sobie skonfigurowałem ten program i opis jak to zajefajnie i szybko działa

Ooooo, a co to za czerwony przycisk w paczce w Sello? :) :) :)

 

A_co_to_za_czerwony_przycisk_w_paczce_Sello.png.00899c9d3ef199df2d0f078a605771fa.png

 

 

-W tym programie zrobiłem sobie właśnie ten czerwony przycisk.

-Przycisk pokazuje się zawsze tuż nad wagą w paczce w Sello tylko i wyłącznie gdy otwarte jest okno z paczką.

-Nie pokaże się w żadnym innym przypadku bo tak go sobie skonfigurowałem.

-Przycisk można przesuwać przytrzymując prawy klawisz myszy więc można go sobie umieścić gdzie się chce.

-Przycisk można zrobić w dowolnym rozmiarze i kolorze z dowolnym napisem.

-U mnie na przycisku na bieżąco pokazuje się waga przedmiotów położonych na wadze.

-Ponieważ w Sello waga jest podawana do dwóch miejsc po przecinku, a nie do trzech to sama mi się zaokrągla do dwóch miejsc po przecinku.

 

Jak to u mnie działa – włączamy program oraz wagę i jazda: :)

1. Kładziemy paczkę na wadze.

2. Otwieramy odpowiadającą paczkę w Sello, od razu pokazuje się czerwony przycisk.

3. Umieszczamy kursor w polu waga i zaznaczamy co tam jest napisane (np. same zera).

4. Klikamy nasz cudowny czerwony przycisk.

5. Faktyczna waga paczki z wagi wpisuje się w polu waga w paczce i automatycznie zamyka się okno z paczką.

6. Kładziemy kolejną paczkę na wadze i otwieramy kolejną paczkę w Sello, itd.

Idzie to bardzo szybko i bez pomyłek jakie mogą się zdarzyć przy ręcznym przepisywaniu wagi z wagi :)

 

Właściwie jakby się ktoś uparł to wydaje się, że można tak skonfigurować program, że sam będzie po kolei otwierał każdą paczkę w Sello i ustawiał kursor w polu waga, a po jej zważeniu zamykał paczkę i otwierał kolejną gdyż można mu przypisać prefiksy i sufiksy czyli akcje wykonywane przed i po sczytaniu wagi. Ja tylko dodałem sobie {Enter} żeby przycisk zamykał mi od razu paczkę i na razie nie kombinowałem bo nam to wystarczy :)

 

I tak oto, niczym programista-karateka, dodałem obsługę wag do Sello i się z Wami podzieliłem :)

A to wszystko w niecałe 15 minut ;) ;) ;)

 

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość :)

 

„Wszystko się może zdarzyć,

gdy głowa pełna marzeń.

Gdy tylko czegoś pragniesz,

gdy bardzo chcesz o, o...” ;D

Link to postu
Bartek chyba niedługo będzie musiał kupić grubszy brulion na zapisywanie tych wszystkich "niezbędnych" i "natychmiast koniecznych" funkcji

Póki co nasza baza błędów i OneNote wystarczają :).

 

I tak oto, niczym programista-karateka, dodałem obsługę wag do Sello

Haker :).

 

Zasięgnąłem wiedzy jak jest zrealizowana obsługa wag w Subiekcie Sprincie - jest tam zrobiona obsługa uniwersalna do różnych wag pod rs232. W konfiguracji określa się "położenie" wagi w zwracanych danych. Nie wiem jak to się w praktyce sprawdza, ale posiadając instrukcję do wagi podobno da się to skonfigurować. W obliczu jednak gotowego rozwiązania podanego powyżej dodanie wag do Sello nie jest już takie "pilne" ;).

 

Pozwolę sobie przypiąć wątek.

 

 

Link to postu

UPDATE z ostatniej chwili - waga wprowadzana przez klawisz skrótu działa, moja klawiatura była zepsuta :)

 

Czyli zaproponowany program jest lepszy od Subiekta Sprint bo obsługuje każdy typ podłączenia wag, nie tylko RS232. A im dłużej pracuję na tym programie tym większym jestem jego fanem - program ma tysiące opcji, np. cała rodzina programów od tego Billa ma możliwość wpisywania dowolnych danych do konkretnego pola w dowolnym programie. Potrafi wykryć każde pole w każdym okienku.

 

 

Link to postu

3. Umieszczamy kursor w polu waga i zaznaczamy co tam jest napisane (np. same zera).

 

Jesteś pewny co do powyższego ? odznaczenie fistaszka "wyliczana z towarów" powoduje ustawienie kursora w odpowiednim miejscu.

 

Tak czy inaczej wyeliminowanie programów trzecich i wprowadzenie tego w przyszłości w sello mile widziane ;)

 

Link to postu

Jesteś pewny co do powyższego ? odznaczenie fistaszka "wyliczana z towarów" powoduje ustawienie kursora w odpowiednim miejscu.

 

Tak, zapewne kwestia ustawień tego programu.

U mnie wybrałem format liczby #,## - problem w tym, że jak waga jest równa np. 0,30 to program wpisuje tylko ,3

Czyli jak odznaczysz fistaszka to masz kursor przed przecinkiem i program wpisze tylko przecinek i 3

 

Przykład:

-waga wyliczana z towarów = 0,26

-odznaczasz fistaszka i kursor ląduje przed przecinkiem 0|,26

-waga towaru = 0,30

-naciskasz przycisk i wprowadzi Ci się waga w formie ,3 czyli wychodzi 0,36

Podobne błędy z kilogramami wychodziły dlatego dla bezpieczeństwa trzeba zaznaczyć całość ale jak napisałem zapewne jest to kwestia ustawień programu.

 

Ty masz większą wiedzę więc na pewno sobie lepiej poradzisz ode mnie. Ustawień i możliwości jest cała masa :)

Wpisujesz całą ścieżkę komend jakie chcesz wywołać przed lub po sczytaniu wagi więc jak posiedzisz trochę nad programem to powinno Ci się udać automatyczne odznaczenie fistaszka i wprowadzenie wagi bezpośrednio w okno waga. Jak Ci się uda to zrobić to prosiłbym o podanie użytej linii komend bo z tym mam największy problem. Zauważyłem też, że program przy kopiowaniu komend z instrukcji do niego, nie domyka na końcu nawiasu } - nie wiem może to tylko u mnie.

 

Na główniej stronie tego programu jest link do instrukcji i tam są opisane wszystkie dodatkowe funkcjonalności, które nie są widoczne w programie.

 

Dzięki PanBanBanowi planuję niedługo kupić sobie M10. Bo chyba jest w tym samym rozmiarze co M5 i ma tą samą dokładność, a zawsze 5kg więcej.

 

Nie wiem - sprawdź sobie tą dokładność bo nie pamiętam.

My ją wykorzystujemy głównie do listów bo tam jest waga potrzebna, a w nich i tak jest limit do 2kg :)

Biznesówek i kurierskich nie ważymy

 

Do paczek to bym chciał Dymo S 100 ale prawie 600zł to mnie nie swędzi na razie ;)

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...