Skocz do zawartości

Synchronizacja towarów Subiekt-Sello

Polecane posty

Jeśli ten towar był dodany wcześniej do Sello (czyli był zaznaczony do serwisu aukcyjnego) to musisz go ręcznie usunąć z Sello. Sam się nie usunie, obecnie tak to działa. Mam nadzieję, że kiedyś to zmienią...

 

Ja tak sobie zapominam jak powielam w Subiekcie towar z innego przeznaczonego do serwisu aukcyjnego. Zapominam w nowej pozycji odznaczyć ten znacznik i potem towar mi się pojawia w Sello no i niestety ręcznie trzeba go usuwać.

 

Czy o to Ci chodziło?

Link to postu

Tak. Dziekuje

 

TRAGEDIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

 

Do programistów pytanie?

Jeżeli się ma 300 aukcji, to po cholere sello miec skoro nie ma takiej prostej rzeczy???? Podwojna robota. Panowie i Panie jak sprzedawca ma miec porzadek skoro go program nie ma?? Jak kontrolować produkty w takim razie, które chcemy żeby pojawiły się w Sello?? Ręcznie wyrzucać??. Mam 1000 artykułów w sklepie i wystawionych było ok 300. Z nowym rokiem wyrzuciłem wszystko aby mieć PORZĄDEK, bo myślałem że to moja wina że tak się krzaczy. A teraz się okazuje że nie potrzebnie to robię!

 

Myśle że nie jeden użytkownik jest wściekły z tego powodu tak jak ja

Link to postu

Nie no spokojnie... Szkoda Twoich nerwów...

 

Przytrzymaj Ctrl i zaznacz sobie po kolei na liście towarów w Sello te których nie chcesz mieć w Sello i usuń je wszystkie naraz.

A w Subiekcie pamiętaj żeby odznaczyć je do serwisu aukcyjnego. I już.

Takie jest rozwiązanie w programie i trzeba się dostosować...

 

Nerwy zostaw sobie na jazdy z Allegro. Jak zobaczysz jakie numery niekiedy potrafi samo Allegro narobić (np. nie dostaniesz info o sprzedaży) to wtedy dopiero chce człowieka rozerwać. Tutaj chociaż masz kontakt z Team Sello (ale pewnie dopiero po weekendzie).

 

Pozdrawiam i życzę spokoju :)

A teraz wracam do wystawiania kolejnych aukcji...

 

 

 

 

Link to postu

TO wiem. Tyle że nie moge zrozumieć działania wbrew logice. Konczymy Sello i chcieliśmy mieć wszystko doprowadzone do takiego stanu, iż jak w sello wybieram pokaz wszystkie nie wystawione ze wszystkich grup to mi pokaze co sie skonczylo, co nie wystawione zeby ponowic. Czyli zakladalem ze w Subiekcie bede decydowal co idzie do wystawienia a co nie. Okazuje sie to nie mozliwe. W wypadku pokazania grupy pokrowce teraz w Subiekcie mam 345 pozycji powyzej 0, majacych znalezc sie na allegro. W sello mam 489. Proszę podpowiedz mi jak mam to wyfiltrowac??? Siedziec 3 h i porownywac ekran Sello i Subiekta?? W tym momencie Sello jest z tego punktu widzenia tyle warte co nic nie warty menager sprzedazy allegro.

 

Czy nie mam racji?

Wybaczcie moje rozgoryczenie, ale racja jest po mojej stronie i chciałby otrzymać informację iż zostanie coś zrobione w tym kierunku przez projektantów. Jezeli sie ma Sello i Subiekta jest KONIECZNE do poprawnego handlu. Chyba że Insert pojdzie drogą Subiekta i zaraz każe wykupywać "pakiety" znane z Subiekta???

 

Panowie monopol to jest dobry, ale o pólnocy a nie w takich usługach. I proszę nie psioczyć że sie nie da tego zrobić, wszystko się da i wierzę iż to zrobicie należycie i szybko

Link to postu

Od razu zaznaczam, że ktoś z Team Sello będzie pewnie dopiero w poniedziałek żeby Ci odpowiedzieć.

 

Uważam, że masz rację. Po odznaczeniu towaru w Subiekcie nie powinien być widoczny w Sello tylko, że na kolejnym Twoim screenie trafiłeś na wyjątek.

Bo co zrobić jeśli towar został użyty na aukcji, a potem w Subiekcie go odznaczysz. Z jednej strony musi być w Sello żeby zachować historię, że był na aukcjach i ewentualnie w transakcjach, a z drugiej strony nie chcesz go ponownie wystawić przez pomyłkę.

 

Ja myślałem, że masz raptem parę takich towarów, a Ty masz tego ponad setkę z tej grupy. Jak to się stało, że je wszystkie zaznaczyłeś do serwisu aukcyjnego mimo iż ich nie chciałeś w Sello. Mnie się zdarzają takie pojedyncze przypadki więc mam łatwiej z usuwaniem.

 

My wystawianie pilnujemy z Sello, a w Subiekcie mamy dwa magazyny - jeden do sklepu stacjonarnego i jeden do sprzedaży internetowej. Jak towar jest na stanie w magazynie do internetu to musi być w Sello i ma być wystawiony. Wystawiamy wg filtrów: pokaż towary niewystawione i o stanie niezerowym.

 

Co do usuwania tych towarów z Sello to w liście towarowej Sello na górze są filtry - może masz jakąś zależność w tych towarach, np. te towary co nie chciałeś dodać do Sello to może mają stan zerowy lub te których nie powinno być w Sello nie są wystawione na aukcjach i może w ten sposób ułatwiłbyś sobie ich usuwanie.

Jest też filtr - niepowiązane z programem sprzedaży ale nie jestem pewien co do jego działania. Bo jak odznaczyłem w Subiekcie jakiś towar do Sello to po synchronizacji i tak mi się pokazuje przy tym filtrze. Nie wiem, może trzeba zrestartować serwer Sello aby zmiany w tym filtrze zostały zauważone. Albo dotyczy on tylko towarów utworzonych w Sello i przez to nie powiązanych z Subiektem.

 

Co do usuwania towarów, które zostały użyte na aukcjach to spotkałem się z rozwiązaniem na forum, że inni zaznaczają sobie taki towar dodając własne cechy do towarów, np. "do wystawiania" i "nie do wystawienia".

 

Możesz też poczekać do poniedziałku i zobaczyć co Ci Team Sello odpisze. Może jest jeszcze jakiś inny sposób.

 

Co do tego programu to zobacz sobie jakie są ceny. Sello wygrywa.

Link to postu

I na dokładkę. Chce wyrzucić manualnie produkt z Sello no i UWAGAAAAAAAAAAAAAAAAA:[attachment=1]

 

Daj zrzut ekranu tego towaru ale z zakładką "Aukcje" bo komunikat mówi, że towar jest/był wystawiany na aukcjach.

Jeżeli był, to sprawa jest oczywista i normalna bo to jest zasada działania relacyjnych baz danych.

 

Nie wiem jak obecnie wygląda sprawa, ale kilka razy toczyła się dyskusja aby po odznaczeniu "do serwisu aukcyjnego" towar w Sello ustawiał się na "towar nieaktywny" tak aby była możliwość wyfiltrowanie/ukrycia takich towarów.

Link to postu

Z gadzam się z kazdym słowem napisanym ale:

1. Po to jest "do serwisu aukcyjnego" aby to zaznaczyc odznaczyc jak kto chce, Z poziomu Klienta - płace wymagam

2. Insert to potezna firma - chyba powinna myslec tez o tych co maja setki takich produktów, powinni sobie poradzić z takim problemem

3. 2 magazyny? Nie uwazasz ze to rzezba? i co zrobic ja sie chce wystawiac powiedzmy wszystko? Dubel magazynów? głupota z punktu widezenia logiki. To tak jakby powiedziec Ja k chcesz jezdzic samochodem to musisz miec 2 prawa jazdy. Jdno na dzien a drukie po zmroku

 

Reszta ofkors nie działa w sposób należyty.

 

Ktoś kiedyś wymyślił pierwszy system operacyjny po to, by uniknąć długiego dłubania w DOSie i straty czasu

 

Ktoś kiedyś wymyślił SELLO, by tracić czas na rzeczy błache i nie przynoszące nam wszystkim handlującym na Allegro korzyści, przy tym poświęcając dużo czasu.

 

 

Cena jest zadowolająca jeżeli program będzie oszczędzał Twój czas i nerwy. Zamiast wystawiać to jes teraz siedzę i główkuje na cholere spedziłem 2 tygodnie po 14-16h w pracy, porządkowałem Subiekta myśląc bedzie od teraz pieknie, a tu?

Psu w dup...:

1. Straciłem czas

2. Sello widzi rzeczy których nie powinno widzieć i jest bałagan, robie teraz etui Samsung mam 213 pozycji powyzej zera i chce zeby na allegro trafilo 89 (zanznaczone do serwisu aukcyjnego). Co teraz? CTRL+ towar i odznaczać 124 pozycje, szukając ich manualnie? a ja chce usunąć to głupie info że towar używany na aukcjach.

3. Chciałęm mieć porządek i wychodzi na to że z SELLO nie będę mógł go utrzymać. Nie po to płacę, by teraz agr-akrobatyke-turystyczną uprawiać, ustawiać filtry i inne pierdoły z nadzieją nie pewnością iż będzie to działało.

4. Co się będzie działo jak się skończą aukcję? W miedzy czasie zmieni się sytuacja i założmy ze 100 zakończonych aukcji bede chciał wystawic 70 (uprzednio odznaczając opcję do serwisu aukcyjnego. I co też manualnie zabawa??? W dupe z tym.

Przepraszam za słowa, ale racja jest i nikt z tym nic nie robi

 

PO CO TEN CAŁY AMBARAS?????

 

 

 

Alwin

 

Nie wiem jak obecnie wygląda sprawa, ale kilka razy toczyła się dyskusja aby po odznaczeniu "do serwisu aukcyjnego" towar w Sello ustawiał się na "towar nieaktywny" tak aby była możliwość wyfiltrowanie/ukrycia takich towarów.

 

Odpowiedz

Cytat: KOG  Wtorek, 14/01/2014, 06:36:16

Witam

Kolejny problem:W subiekcie odznaczone pole :wystaw do serwisu aukcyjnego, Sello nie powinno widzieć towaru wogóle jako do wystawienia a widzi.

 

Nie. Odznaczenie tego znacznika spowoduje jedynie,że towar nie będzie się synchronizował.

 

Daj zrzut ekranu tego towaru ale z zakładką "Aukcje" bo komunikat mówi, że towar jest/był wystawiany na aukcjach.

Jeżeli był, to sprawa jest oczywista i normalna bo to jest zasada działania relacyjnych baz danych.

 

Tak był używany, ale w takim razie jak usunąć z posrod 100 innych takie "ananaski"? żeby cały czas podkreślam NIE ROBIĆ 7 RAZY TEGO SAMEGO!!!!-UPRASZCZAĆ NIE UTRUDNIAC

 

Link to postu

Broń Cie Panie Boże!!!! Nie mam pretensji do Ciebie. wręcz przeciwnie starasz się pomóc, aczkolwiek moje podejście można wytłumaczyć następująco i mam nadzieje że trafi do wszystkich.

 

Czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach instaluje DOSa by pograć w Call of Duty???

 

Po co płacić za licencję programów z rodziny INSERT, skoro się nie wspierają, a wręcz przeciwnie robią niepotrzebny bałagan. Po to kupujemy Sello, żeby kombinować żeby było OK. To samo w tym momencie daje allegrowy menager sprzedaży. Też nie bierze pod uwagę tego co jest w SUBIEKCIE. A wszyscy się chyba zgodzą ze mną iż nie tylko mój problem jest cholernie ważny. Jak ktoś ma 10 aukcji to ok, a co zrobić jak się chce mieć 500?? Akrobatyka. Kupuje samochod i mieszkam na bagnach. Na cholere mi on?

Link to postu

W subiekcie odznaczone pole :wystaw do serwisu aukcyjnego, Sello nie powinno widzieć towaru wogóle jako do wystawienia a widzi.

Dlatego napisałem, że toczyła się dyskusja i Sello Team odnotowało w swoim kapowniku "konieczność ukrywania nieaktywnych towarów", widocznie nie zostało to jeszcze wprowadzone ;)

Póki co użytkownicy sobie radzą tak jak polecił Ci PanBanBan czyli:

przypisywanie cech do towaru np. "do wystawiania" i "nie do wystawienia", a następnie odpowiednie ich wyfiltrowanie w Sello. (przypisanie cech w subiekcie robisz zbiorczo)

Tak był używany, ale w takim razie jak usunąć z posrod 100 innych takie "ananaski"? żeby cały czas podkreślam NIE ROBIĆ 7 RAZY TEGO SAMEGO!!!!-UPRASZCZAĆ NIE UTRUDNIAC

W takim razie skorzystać z opcji zaproponowanej powyżej, ewentualnie kierować się komunikatami:

"Nie można usunąć towaru używanego w aukcjach" - usuwasz aukcje i próbujesz usunąć towar ;)

ale jest to bardziej pracochłonne bo kasowanie musisz rozpocząć od końca czyli (paczki, transakcje, aukcje, towary)

 

 

P.S. Używam sello od 4 lat, do obłsugi 2500 aukcji, i mi wystarcza no może poza jednym wyjątkiem https://forum.sello.pl/index.php?topic=6609.0 ale to wyszło niedawno, więc czekam... ;)

Link to postu

Dzięki Alwin, że podpowiedziałeś :)

 

Reasumując - KOG tu masz kompleksowe rozwiązanie Twojego problemu i chyba jest to najlepsze obecnie rozwiązanie zbiorcze bez konieczności ręcznego porównywania list w Sello i Subiekcie – 15 min roboty i jesteś w domu. I nie musisz szukać innego programu ;)

 

Poniżej napisałem całość żeby było dla potomnych dopóki nie zostanie wdrożone jakieś inne rozwiązanie.

 

Pisałeś, że w Subiekcie masz prawidłowo oznaczone towary do serwisu aukcyjnego ale jakby co to w Subiekcie można też zbiorczo zaznaczyć i odznaczyć je do serwisu aukcyjnego.

 

W  Subiekcie:

-Dodajesz w Subiekcie 2 cechy do towaru – „nie do wystawiania” i „do wystawiania”

-Na liście towarowej dodajesz kolumnę „serwis aukcyjny”

-Filtrujesz tą grupę co chcesz zmienić  tak żeby była tylko ona na liście, a następnie sortujesz ją po kolumnie „serwis aukcyjny”.

Wszystkie towary które są przeznaczone do serwisu aukcyjnego będą mieć w tej kolumnie ptaszka, a te co nie są przeznaczone do serwisu aukcyjnego nie będą mieć ptaszka.

-Zaznaczasz wszystkie które nie mają ptaszka, prawy i zbiorcze „dodaj/usuń cechę” i dodajesz im cechę „nie do wystawiania”.

-Zaznaczasz wszystkie które mają ptaszka, prawy i zbiorcze „dodaj/usuń cechę” i dodajesz im cechę „do wystawiania”.

 

Dokonujesz pełnej synchronizacji Sello - Subiekt i teraz w Sello:

-Wszystkie towary co są nie do serwisu aukcyjnego mają przypisaną cechę „nie do wystawiania”

-Na liście towarowej filtrujesz tylko te towary

-Zaznaczasz wszystkie wyfiltrowane „nie do wystawiania” (Ctrl+A) i możesz je usunąć

-Jeśli któryś z tych produktów jest używany na aukcjach lub w transakcjach to go nie musisz usuwać, po prostu jak będziesz chciał wystawiać produkty z listy towarowej to wybierzesz produkty z grupy z której chcesz i z cechą „do wystawiania”.

-W ten sposób towary "nie do serwisu aukcyjnego" nie będą Ci mieszać na liście towarowej i jednocześnie zachowasz pełną historię wystawiania i sprzedaży w Sello.

 

Ewentualnie co jakiś czas możesz sobie sprawdzić w Subiekcie czy dobrze przypisałeś te dwie cechy.

 

Link to postu

OK Dziekuje, zaraz się za to biorę

 

2 problem

Systuacja teoretyczn

Wystawiam z Sello aukcje, która się konczy. Stwierdzam że cena za wysoka. Zmieniam ją W sello i wystawiam ponownie. Jak zrobić aby cena ta z automatu zmieniła się w Subiekcie?? S2S to potrafi, mam wersję próbną. Program świetny napewno chociać pod jednym względem - komunikacja obustronna. S2S zmienia w Subiekcie i na odwrót.

 

Jak temu zaradzić Mądre Głowy?

Link to postu

Wystawiam z Sello aukcje, która się konczy. Stwierdzam że cena za wysoka. Zmieniam ją W sello i wystawiam ponownie. Jak zrobić aby cena ta z automatu zmieniła się w Subiekcie?? S2S to potrafi, mam wersję próbną. Program świetny napewno chociać pod jednym względem - komunikacja obustronna. S2S zmienia w Subiekcie i na odwrót.

Jak temu zaradzić Mądre Głowy?

 

To w Sello jest inaczej :)

Najpierw trzeba ją zmienić w Subiekcie, a dopiero potem sama się zaktualizuje w Sello i dopiero wystawić ponownie. Od razu napiszę, że my zazwyczaj ceny zmieniamy w momencie nowej dostawy towaru z faktury w Subiekcie więc nam ta kolejność wystarcza ale mogłaby się przydać taka obustronna aktualizacja cen w Sello :)

 

Link to postu

PanBanBan juz dostał +

Twój sposób działa.

 

Nalezy koniecznie wprowadzić obustronną synchronizację i za tym twardo stoję i proszę o poparcie, również wcześniejszego opisanego problemu. Nie może być tak że w Subiekcie napisane "Do serwisu aukcyjnego" a efekt inny. Proszę programistów załatwcie to w należyty sposób. Zanznaczenie tej opcji niech powoduje to co ten zwrot na zdrowy chłopski rozum oznacza. Załatwi to rzeźbienie jakie teraz jest.

 

Panowie UPRASZCZAĆ nie UTRUDNIAĆ

 

Wątek uważam za załatwiony z chwilą zastosowania tych prostych zmniań przez TEAM SELLO, a użytkowników proszę o poparcie tych zmian.

 

Jednocześnie wszystkim pragnę gorąco podziekować, szczególnie Tobie PanBanBan

Link to postu

To ja może wyjaśnię po co jest ten znacznik w Subiekcie i jak on w tej chwili działa. Służy on tylko i wyłącznie po to, aby Sello wiedziało na jakie towary z Subiekta ma zwracać uwagę przy synchronizacji. Odznaczenie go w Subiekcie nie powoduje żadnych zmian w Sello, po prostu Sello przestanie widzieć ten towar przy synchronizacji.

Faktem jest, że Sello mogłoby sprawdzać każdy towar, czy jest w Subiekcie nadal oznaczony do serwisu czy nie. W tej chwili tego nie robi. Subiekt nie łączy się z Sello i odznaczenie tego znacznika nie spowoduje tutaj żadnej akcji.

 

Warto też nadmienić, że zasada działania wspomnianego wyżej programu jest nieco inna niż Sello. Z tego co widzę, to tamten program nie posiada własnej kartoteki towarowej a więc "wciąga" dane wprost z Subiekta w momencie wystawiania. Sello taką kartoteką natomiast dysponuje, która może być zasilana kartoteką Subiekta przy synchronizacji. To nieco różnicuje możliwości obu programów.

 

Funkcja nieaktywnych towarów w Sello (bo usunąć się ich nie da jak słusznie zauważyliście) jest przewidziana do jednej z najbliższych wersji. Będzie ona też powiązana ze znacznikiem "do serwisu aukcyjnego" w Subiekcie.

Link to postu
  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...