Skocz do zawartości

Wygląd nowej aukcji / edycja trwającej

Polecane posty

PS

 

Sprawa jest chyba prostsza niż się wydawało:

 

po ponownym zalogowaniu się na allegro pojawiła się opcja uzupełnienia parametrów wymaganych (z opóźnieniem, gdyż jak rano zmniejszałem ilości ręcznie to nie było jeszcze komunikatu) > po uzupełnieniu przez allegro parametrów można już zmienić ilość sztuk przez api

Link to postu
Czyli - jak rozumiem - wejdzie się na zakładkę trwających aukcji i wybierze filtr 'wystąpił błąd' - wówczas wyświetlą się aukcje w których synchronizacja się nie udała?

Tak.

 

1. Czy "tylko ręcznie" oznacza ręcznie z poziomu www Allegro - przynajmniej do czasu dorobienia tego jakiegoś modułu/raportu gdzie offline ustawiamy sobie jakie chcemy ilości, ceny, itd. i potem Sello samo je sobie zaktualizuje na aukcjach?

Ręcznie, oznacza, że na aukcji nic nie będzie się zmieniać automatycznie :). Natomiast jeśli ktoś ręcznie zmieni liczbę sztuk (bo można będzie za pomocą okna zmian zbiorczych) to taka zmiana również poleci na serwis. Podobnie z opcją zakończenia aukcji.

 

Lub aukcje trwające będą mogły być edytowane i po zapisaniu takiej aukcji ustawi się status zmiany "oczekująca (na wysłanie)" ?

Tak właśnie będzie. Z tym, że początkowo przynajmniej zmiany będzie można dokonywać oknem zmian zbiorczych a nie normalnie edytując aukcję trwającą. Okno aukcji dla aukcji trwających jest uruchamiane w trybie tylko do odczytu i umożliwienie edycji może spowodować liczne problemy, których na razie chcieliśmy uniknąć.

 

2a. Czy w nowo tworzonych szablonach mogłoby być domyślnie dla zakończenia aukcji wpisane gdy DOSTĘPNE <= 0, bo to chyba będzie najczęściej ustawiana opcja?

Mogłoby ale nie wiem czy to jest najlepszy pomysł, żeby na siłę komuś coś ustawiać. Opcja zmiany tego ustawienia będzie dostępna również przez zmiany zbiorcze.

 

2b. Lub czy domyślne parametry tych kontroli można będzie gdzieś ogólnie ustawić np. w parametrach użytkownika lub raczej parametrach szablonów aukcyjnych? Żeby nie trzeba było ich za każdym razem ustawiać dla nowo tworzonego szablonu?

Równie dobrze można by zrobić parametry do innych pól, jak np miasto, kod pocztowy itp. Nie widzę powodu aby te nowe opcje szczególnie wyróżniać pod tym względem. Do tego celu powinna wystarczyć opcja powielania szablonu.

 

4. Czy jest przewidziana jakaś opcja dla już istniejących szablonów, żeby je w miarę bezboleśnie zaktualizować? Albo czy trzeba będzie na już istniejących szablonach aukcji wykonać zmiany zbiorcze i ustawić wartości tych synchronizacji?

Zmiany zbiorcze są chyba najwygodniejszym wyjściem.

 

5. I najważniejsze pytanie - co z już wystawionymi aukcjami? Czy będzie to dla nich działać czy może trzeba będzie je zakończyć i wystawić ponownie?

Włączysz obsługę zmianami zbiorczymi ustawiają te pola na odpowiednią wartość. Zmiany na aukcji są wymuszane przy zmianie stanu towaru.

 

A ja myślałem, że kolega e-kupowanie pyta o sytuację gdy Sello będzie chciało zmienić ilość w aukcji trwającej na Allegro, a w między czasie zmieniły się parametry wymagane i Allegro nie zapisze zmiany ilości bo nie zmieniliśmy jednocześnie parametrów wymaganych?

To zależy od implementacji edycji aukcji po stronie Allegro. Przy edycji ilości jest wysyłana tylko ilość a czy Allegro wtedy weryfikuje pozostałe parametry czy nie to tego nie wiem.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy jest albo będzie możliwość aktualizacji ilość danego towaru wystawionego na kilku aukcjach? Chodzi o to, że przykładowo mam 10szt. towaru x i wystawiam go na dwóch aukcjach po 5szt. Dotychczasowo testowałem i niestety jak zmniejszę ilość towaru np. na 9 szt. to Sello aktualizuje obydwie aukcje do 9 szt. co daje razem 18szt. Nie odejmuje 1szt. z jednej z nich tylko obydwie aktualizuje do stanu magazynowego.

Link to postu

Sello nie uwzględnia tego, jak towar jest rozdzielony bo to prowadzi do powstawania kolejnych problemów ze sposobem zdejmowania. Czy najpierw z tej aukcji, czy z innej, a co jeśli są 3 aukcje i więcej, a co jeśli na tej aukcji jest już mniej niż różnica stanu i ilości na innych aukcjach. To są problemy, o których człowiek nie myśli bo są dla niego w miarę proste do rozwiązania. Jeśli jednak przychodzi do napisania programu, który miałby to zrobić, zaczynają się schody, bo program nie podejmie sam wszystkich decyzji.

 

Można ewentualnie spróbować opcji tylko zmniejszaj, wtedy będzie się utrzymywać liczba sztuk 5, dopóki nie spadnie stan do 4.

 

Twierdzenie, że będzie 18 sztuk jest trochę niepoprawne. Sello odzwierciedla na aukcji stan towaru a nie to ile z tego stanu jest wystawione na aukcjach. Zatem skoro na stanie jest 9 sztuk, to aukcje powiązane z towarem pokazują, że jest 9 sztuk.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

A czy zakończenie aukcji mogło by być czasowe?

np. po 4 miesiącach od dnia wystawienia? z ewentualną funkcją wyłączenia opcji - przy zbliżaniu się terminu.

 

Przy produktach sezonowych taka funkcjonalność była by dobrym rozwiązaniem.

Uwzględniając koszty promowania produktów dało by to szansę na duże oszczędności.

Przy większej ilości aukcji również mniej pilnowania.

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Mam problem z aktualizacją ilości szt. DOSTĘPNYCH w aukcji. Mianowicie w synchronizacji ilości aukcji mam zaznaczoną opcję uwzględnij DOSTĘPNE. Przykładowo mam towar który ma stan magazynowy 8 szt. Dostępna ilość to 7 szt. ze względu na to iż 1 szt. jest wysłana przesyłką pobraniową, która jest jeszcze nie opłacona ale fizycznie już jest sprzedana. Sello mimo wszystko aktualizuje aukcję do 8szt. a powinno uwzględnić ilość dostępną czyli 7 szt. Czy jest jakaś opcja którą nie zaznaczyłem czy to jakiś błąd?

Link to postu

podepnę się bo nie otrzymałem odpowiedzi na ten post https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg54408#msg54408

 

Wracając do tematu to kontrola uwzględnij DOSTĘPNE ma błędy, które to mają zostać poprawione w wersji grudniowej. Natomiast uwzględnij DOSTĘPNE tylko zmniejszaj wydaje się działać prawidłowo, więc możesz sprawdzić jak to jest z tymi pobraniami.

Link to postu

Alwin, z samego zdjęcia ciężko mi w tej chwili stwierdzić dlaczego tak się stało. Czy jesteś to w stanie powtórzyć i opisać kiedy tak się dzieje?

 

Wiem tylko tyle, że miałem ustawioną synchronizację na uwzględnij DOSTĘPNE, i tak po prostu zajrzałem do aukcji aby zobaczyć jakie zmiany są oczekujące (ale działania raczej standardowe "zarejestruj wpłatę -> paczka -> dokument końcowy -> lista wysyłkowa -> oznacz jako wysłane").

 

Teraz używam DOSTĘPNE tylko zmniejszaj

Link to postu

PS

oj przydała by się ta poprawka do zmniejszania/zwiększania; oczywiście już teraz nowy mechanizm w sello jest dla nas dużą pomocą ale nadal trzeba go pilnować osobiście...

 

PS2

zauważyłem, że gabaryt do paczkomatu nie zmienia się po otwarciu i zamknięciu paczki /ponownie na C/ - dziękujemy!

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

zauważyłem, że gabaryt do paczkomatu nie zmienia się po otwarciu i zamknięciu paczki ponownie na C - dziękujemy!

Przekażę dobroczyńcy ;)

 

Hmm dzisiaj miałem dziwną sytuację, zamówiłem i opłaciłem paczkomat gabaryt A z poziomu Sello. Natomiast w menadżerze paczek widnieje gabaryt C

Z Paczkomatami dopiero zaczynam, więc nie wiem czy to normalne działanie ? (paczka została opłacona jako gabaryt A - taki sam gabaryt widnieje w sello)

 

Link to postu

wersja nowa, co ja bym zrobił bez kontroli ilości ;)

 

Ogólnie dziwna sprawa, ponieważ paczka utworzona i opłacona  poprzez Sello lecz etykietę wydrukowałem sobie z poziomu Menadżera jak i Sello w celu porównania - i na obu było A.

 

Zmiana musiała nastąpić podczas nadawania w samym paczkomacie bo otworzyła się największa skrytka (może miejsca nie było?), śmiałem się z tego bo umieściłem w niej kopertę 13/C ;)

 

No nic będę monitorował.

Link to postu

wersja nowa, co ja bym zrobił bez kontroli ilości ;)

 

Ogólnie dziwna sprawa, ponieważ paczka utworzona i opłacona  poprzez Sello lecz etykietę wydrukowałem sobie z poziomu Menadżera jak i Sello w celu porównania - i na obu było A.

 

Zmiana musiała nastąpić podczas nadawania w samym paczkomacie bo otworzyła się największa skrytka (może miejsca nie było?), śmiałem się z tego bo umieściłem w niej kopertę 13/C ;)

 

No nic będę monitorował.

 

Nie śmiał bym pytać o wersję Sello gdybym zauważył, że to Ty piszesz, Alwin'ie :)

Link to postu

Podejrzewam zatem, że wszystkie skrytki A w paczkomacie były już zajęte :)

No i skrytki B także ;) widocznie jakiś trefny paczkomat, który omijany jest przez kuriera - paczki nadane po godz. 14 leżą w paczkomacie do dnia następnego,  wcześniej była "bajka", paczki docierały na miejsce na drugi dzień.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...