Skocz do zawartości

Transakcje się nie siągają

Polecane posty

Witam,

 

Panowie u nas w firmie jest ostatnio ogromny problem z pobieraniem transakcji, pobierają się z opóźnieniem 2 dni (nie wszystkie, ale co najmniej kilka na dzień). Problem jest o tyle spory, że ściągają się transakcje które są za pobraniem i paczki mogą wyjść bez części przedmiotów.

 

Sytuacja obrazowa:

Klient kupił w poniedziałek 4 przedmioty, pobieramy transakcje we wtorek i ściągają nam się tylko 2 przedmioty. Pobieramy w środę i pobierają nam się kolejne 2...

 

Macie jakiś sposób na to ? Aktualnie mamy już prawie środek sezonu i będzie problem jak tak dalej pójdzie.

Link to postu

Potwierdzam. Problemy z pobieraniem transakcji.

W raportach dla:

- Odbieranie danych z formularzy pozakupowych

- Odbieranie Transakcji

- Odbieranie Aukcji

Jest info błędu:

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawna wersja kategorii lub pól sprzedaży. Proszę sprawdzić lokalne wersje i uaktualnić oprogramowanie!

 

 

Link to postu

Zacytowany błąd nie ma związku z pobieraniem transakcji. Jest to informacja, że zmieniła się wersja kategorii i Sello w takiej sytuacji uruchamia pobieranie nowych kategorii.

 

Co do transakcji, to niestety nie bardzo możemy tutaj coś zaradzić, bo opóźnienia pojawiają się na webApi. Pewnym rozwiązaniem może być pobranie raz na jakiś czas transakcji z zaznaczeniem przeciwnej opcji w parametrze "Na podstawie historii".

W przypadku takich brakujących transakcji można napisać do Allegro z prośbą o odświeżenie aukcji - wtedy pojawiają się one w webApi do pobrania i można je bez problemu ściągnąć.

Link to postu

U nas odbieramy transakcje z odznaczeniem na podstawie zmian w historii od roku czasu, dłużej ale pewniej... ale to co się teraz dzieje to duuuuży problem. Nie sądze by to był problem z webapi - opóźnienia na webapi dochodzą do kilku h czasami - ok - ale kurcze w innym programie konkurencyjnym tego nie ma ! Wszystko ściąga bez problemu i o wiele szybciej, więc gdzie może tkwić problem ?

Link to postu

A do Allegro została wysłana prośba o odświeżenie aukcji?

 

Aktualnie pracujemy nad współpracą Sello z nowym serwerem webapi - może nowszy serwer będzie pracował bardziej niezawodnie.

 

ale kurcze w innym programie konkurencyjnym tego nie ma ! Wszystko ściąga bez problemu i o wiele szybciej, więc gdzie może tkwić problem

Problem tkwi w działaniu jednej z funkcji webApi, którą wykorzystuje Sello. Zwraca ona niepoprawne dane czasami. Z kolei pozbycie się tej funkcji i wykorzystanie innej wiąże się ze sporymi przeróbkami modułu pobierania danych z Allegro. Spróbujemy się do tego przychylić po dodaniu obsługi nowego serwera.

 

Zwróciłbym tylko uwagę na to, że zdarzały się okresy w których na forum webApi wrzało, bo te nowe sposoby nie działały i inne programy nie pobierały sprzedaży. W tym czasie Sello sobie radziło z pobieraniem transakcji na swój sposób. Znalezienie złotego środka zatem może być tutaj trudne.

Link to postu

u mnie jest dokładnie to samo. A ponadto wymuszenie pobrania parametrów i tzw "ostatnia operacja" też "nie powiodły się. Próbuję teraz wystawić aukcję i w momencie sprawdzenia opłat jest komunikat "minutowy limit wywołań dla tego klucza webAPI został przekroczony. Spróbuj ponownie za kilka minut". Nadmienię, że komputer został zrestartowany i minęła już godzina i dalej to samo. I jeszcze jedno - Sello "gubi" formularze pozakupowe i wpłaty kontrahentów z aukcji. Muszę to uzupełniać ręcznie wg. e-maili z Allegro - KOSZMAR!!!!! i co mam zrobić????

Link to postu

Polecam korzystać z wyszukiwarki na forum. Na większość problemów są gotowe odpowiedzi.

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=5962.msg36588#msg36588

 

Domyślnie każde dodane konto działa na jednym kluczu webapi i jest on współdzielony pomiędzy wszystkimi użytkownikami, każdy klucz ma limit wywołań na minutę narzucony przez Allegro. W wątku powyżej jest informacja skąd wziąć swój własny klucz i uniezależnić się od innych użytkowników, aby nie mieć więcej niespodzianek z błędem limitu wywołań.

 

 

 

Link to postu

Ja dzisiaj odebrałem transakcję ze środy (po 5 dniach), między czasie odbierałem bez opcji "tylko na podstawie zmian w historii".

Ostatnio często takie kilkudniowe opóźnienia się pojawiają, dosyć to kłopotliwe jest... :(

 

U nas działa okej.

 

1. Pytanie jak wyżej - czy masz własny klucz WebApi?

 

2. Ja do wychwytywania nie pobranych transakcji korzystam z zapytania SQL które podał Alwin tutaj:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6040.msg37048#msg37048.

Nie jest ono skończone ale jako jeden z elementów zabezpieczeń bardzo je sobie cenię.

 

Link to postu

Nie no klucz mam indywidualny - zresztą w przypadku jego przeciążenia wyskakują błędy pobierania danych a nie objaw o jakim piszę.

 

Odnośnie wariantu 2 - jakieś wyjście to jest, trochę męczące. Może byłaby opcja (to pytanie do Sello Team) dopisać tę instrukcję do Sello i uruchamiałaby się automatycznie po każdym pobraniu transakcji, w przypadku rozbieżności pojawiał by się komunikat o problemie.

 

Drugie wyjście to takie, że można wykorzystać FOD'y w formie maili. Ja ustawiłem sobie, że automatycznie oznaczają się jako przeczytane i trafiają do odpowiedniej grupy (tak aby ich nie oglądać ale w razie czego są). Wystarczyłoby wyłapać te, które nie mają powiązań z transakcją - byłyby odpowiedzią jakiej transakcji nie mamy pobranej.

Link to postu

Odnośnie wariantu 2 - jakieś wyjście to jest, trochę męczące. Może byłaby opcja (to pytanie do Sello Team) dopisać tę instrukcję do Sello i uruchamiałaby się automatycznie po każdym pobraniu transakcji, w przypadku rozbieżności pojawiał by się komunikat o problemie.

 

Też już to sugerowałem ale sprawa utkwiła na szczegółach bo gdyby było uruchamiane co chwilę to co chwilę by wskazywało brakujące transakcje - bo jeszcze nie wszystkie zdążyły by się pobrać :)

 

Wystarczyłoby wyłapać te, które nie mają powiązań z transakcją - byłyby odpowiedzią jakiej transakcji nie mamy pobranej.

 

To już działa - my też tak sprawdzamy na szybko. Wiadomości podepnij zbiorczo, a potem filtr status podpięcia: "niepodpięte do transakcji" i od razu widać jakiej transakcji brakuje nam.

 

Ale musi być mail od Allegro, a jak aukcja się "zawiesi" to Allegro nawet maila potrafi nie przysłać i wtedy jazda z tym słynnym odświeżaniem aukcji przez Allegro :)

Link to postu
Odnośnie wariantu 2 - jakieś wyjście to jest, trochę męczące. Może byłaby opcja (to pytanie do Sello Team) dopisać tę instrukcję do Sello i uruchamiałaby się automatycznie po każdym pobraniu transakcji, w przypadku rozbieżności pojawiał by się komunikat o problemie.

Automatycznie nie można, bo będzie "piszczeć" po każdym pobraniu aukcji. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie nasilające się braki w transakcjach dorobiłem filtr w aukcjach o stanie: z ofertami ale bez transakcji, który mniej więcej robi to co zacytowane zapytanie, ograniczając wyniki do aukcji, których data zakończenia jest nie starsza niż miesiąc. Filtr ten znajdzie się w wersji 1.16.

 

Link to postu

aukcjach o stanie: z ofertami ale bez transakcji, który mniej więcej robi to

 

Fajnie, a nawet bardzo fajnie.

Tylko trzeba ten filtr inaczej nazwać, bo nowy użytkownik, lub stary ale nie czytający tego wątku kompletnie nie będzie wiedział o co w tym filtrze chodzi.

Może "Ilość ofert większa niż ilość transakcji"

albo "Niepobrane transakcje z Allegro".

 

Może ktoś znajdzie lepszą nazwę.

Link to postu

Filtr ten znajdzie się w wersji 1.16.

 

Świetny pomysł, doda pewności, że są wszystkie transakcje. Tylko pytanie jak on będzie działał:

1. Bo nazwa z ofertami ale bez transakcji oznacza, że są oferty na aukcji ale nie mamy żadnej transakcji.

2. A co z aukcjami gdzie liczba ofert jest większa od liczby transakcji i są już jakieś transakcje w Sello?

 

Jeśli filtr załatwia oba powyższe przypadki to zaproponowane przez Ks Robaka nazwy są bardziej trafne :) i rzeczywiście łatwiejsze do zrozumienia/przyswojenia :)

 

Może "Ilość ofert większa niż ilość transakcji"

albo "Niepobrane transakcje z Allegro".

 

Świetny pomysł - obie nazwy są trafne.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...