Skocz do zawartości

Zaczarowana kolumna Dostępne w ZK

Polecane posty

W zamówieniach od klienta, jest kolumna Dostępne, która pokazuje stan na magazynie. Jest ona bardzo przydatna, aczkolwiek, aby się pokazała, trzeba wiedzieć co zrobić :) Otóż, jak wejdziemy do zamówienia przez Popraw, to kolumna jest i jest do wyboru na liście. Jak wejdziemy przez Pokaż, to już jej nie ma i nawet nie można jest ustawić w konfiguracji, nawet po kliknięciu Popraw :) Taki chochlik.

 

Po za tym, w temacie, fajnie, jakby można tą kolumnę dodać do listy z zakładki Asortymenty, z wszystkich list zamówień.

 

Fajnie też, jakby taka kolumna została odpowiednio skopiowana do modułu Oferty, zarówno do edycji, jak i zakładki.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Z tą dostępnością, to też trochę nie ogarniam wyliczania. Mam 65 sztuki asortymentu. Do których mam 3 ZK - jedno na 2 sztuki z pełną rezerwacją oraz dwa na 20 sztuk, z rezerwacją stanu (swoją drogą fajnie rozbite rezerwacje, które nie zmuszają nas do użycia partii).

 

Przechwytywanie2.PNG

 

Czyli teoretycznie, dostępnych mamy 43 szt? No lista mówi coś innego. Oczywiście, można to szybko wyliczyć, nie jest najgorzej. Może jakby była dodatkowa kolumna w rodzaju dostępne minus zarezerowane, to można by jej użyć.

Przechwytywanie1.PNG

 

I o ile, to powyżej, jeszcze ogarniam, to tworząc wydanie zgłupiałem:

Przechwytywanie.PNG

 

W dostępności dalej wliczane są ZK o statusie Rezerwacja stanu, ale próbując wydać więcej, pojawia się komunikat błędu. Jest to trochę mylące i denerwujące, bo ten handlowiec się w końcu pogubi biedak i zgłupieje.

 

A jeszcze w temacie oryginalnego tematu kolumny Dostępne, to padły jeszcze sugestie, że brakuje jej zdecydowanie w funkcji Przetwórz w zamówienie do dostawcy.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Kolumna dostępne pokazuje ilość bieżącą, czyli uwzględnia również przyjęcia i wydania po dacie wystawienia zamówienia lub dacie kompletacji zamówienia. Stąd też możemy odnieść wrażenie, że towar jest dostępny przy edycji "starego" zamówienia. W przypadku zamówień z rezerwacją dostaw wystarczy ustawić odpowiednią datę kompletacji na bieżącą i wszystko powinno działać. W podglądzie kolumna dostępne jest nieobecna ze względów wydajnościowych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...