Skocz do zawartości

Sello 1.16 Beta - Wykonane beta testy: pola własne i inne zauważone błędy

Polecane posty

Po pierwsze primo to bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za pola własne. OMG – to się dzieje naprawdę ! Jestem pod ich ogromnym wrażeniem i już nie mogę się doczekać jak będę z nimi pracować. Wszystko mi się w nich podoba:

-wpisywanie wartości w gridzie – rewelka!

-cofanie zmian w gridzie (Ctrl+Z) – wow to prawdziwy geniusz wymyślił, super zabezpieczenie! Szkoda, że nie ma ponów (Ctrl+Y) ;)

-zmiany zbiorcze na polach własnych z możliwością powielania z innego towaru – rewelka!

-możliwość wczytania pól własnych z wartościami z jednego towaru, dodania nowych pól nawet dla towaru z którego się je wczytuje i jednocześnie zmiana wartości tych pól - cud, miód, orzeszki i rewelacyjna rewelka! Dzięki temu będzie można naprawdę ekspresowo szybko wprowadzać zmiany

-rozszerzalny grid w oknie zmian zbiorczych żeby lepiej było widać wartości pól własnych – rewelka!

-wstawianie całych, częściowych linków w polach własnych też działa jak należy

 

A teraz lista błędów związana z polami własnymi, które na szybko wychwyciłem po kilku godzinkach testów na laptopie z Windows7.

I niestety skutecznie utrudniają one pracę na tych cudownych polach własnych i od euforii do załamki :( :'(

 

1. Pola własne w towarze. Priorytet: wysoki

Podczas wystawiania z szablonu zamiast Entera wstawia się spacja lub inaczej pisząc - nie wstawia się w aukcjach Enter jako kolejna linia. W polu własnym można wpisać tekst w tej formie (od nowych lini):

Witamy na naszej aukcji.
Przedmiotem sprzedaży jest towar.
W kolorach.

A po użyciu opcji "wystaw z szablonu" w aukcji wstawi się wartość tego pola własnego jako jeden ciąg ze spacjami:

Witamy na naszej aukcji. Przedmiotem sprzedaży jest towar. W kolorach.

Dla porównania tag [Towar::Opis] wstawia każdą linię w znacznik <p></p> i działa to prawidłowo. Jeśli wstawiamy pole własne w aukcji przygotowanej danego towaru to wartość wstawi się prawidłowo z wszystkimi liniami. Tylko podczas wystawiania z szablonu nie działa to.

 

2. Pola własne w towarze. Priorytet: wysoki

Edycja pól własnych w towarze – edytuje się nie zaznaczone pole. Jest to dość dziwne zachowanie i dotyczy Entera i dwukliku. Jakby grid nie nadążał za klawiaturą i myszką ?

Enter:

Po wpisaniu tekstu w pole własne klikamy ok żeby je zapisać. Jeśli szybko ponownie naciśniemy Enter żeby wejść ponownie w to samo pole własne to wchodzi się w edycję innego pola własnego – przyuważyłem, że tego gdzie jest aktualnie kursor myszki.

Dwuklik:

Po wpisaniu tekstu w pole własne klikamy ok żeby je zapisać. Jeśli szybko ponownie naciśniemy dwuklikiem na tym samym polu żeby wejść ponownie w to samo pole własne to wchodzi się w edycję innego pola własnego – chyba tego gdzie był kursor myszki jakąś sekundę wcześniej.

Właściwie to nie trzeba nic w pole wpisywać, wystarczy kliknąć ok. A żeby edytować wybrane pole własne to trzeba powoli ruszać kursorem lub klawiaturą.

Widać to wyraźnie na poniższym screenie - na gridzie wybrane jest pole "opis11", a jakimś cudem otwarło się pole "opis9" ??? Strasznie to denerwujące bo trzeba bardzo uważać czy wpisuje się wartość w tym polu, w którym się chciało ją wpisać. Niekiedy trzeba wybierać właściwe pole kilkukrotnie zanim się je poprawnie wybierze.

5aa37f8694f6c_le_zaznaczane_pole_i_sortowanie2.jpg.3be9e6d07fbe69d3041b00f93fbecb48.jpg

 

3. Pola własne w towarze i słowniku. Priorytet: bardzo niski

Sortowanie nazw „DOS-owskie” ;) tak jak widać na powyższym screenie zaznaczone na zielono. Pola własne nazwane opis1,2,3 aż do 45 sortowane są po staremu czyli:

opis1

opis10

opis11

...

opis2

opis20

opis21

Jest tak zarówno w towarach jak i słowniku pól własnych. Proszę tylko o informację czy da się to łatwo naprawić czy poradzić sobie tak jak w Subiekcie czyli wpisując wcześniej zera np. opis001, opis002, opis010, itd.

 

4. Okno zmian zbiorczych na polach własnych. Priorytet: niski

Podczas rozszerzania okna zmian zbiorczych będąc na polach własnych grid z prawej strony i na dole zanika i powstaje białe pole (grid nie odświeża się)– po zmniejszeniu okna grid pojawia się w całości – dotyczy to również innych zmian zbiorczych – np. cech. Nie widzę tego zachowania na cechach na innym komputerze z Windows XP i Sello 1.15.1. Nie wiem też czy było to wcześniej na laptopie bo nie pracuję na nim.

5aa37f869f90b_biae_pole2.jpg.93735af5a67ecbc887caa48c4a6ed5f9.jpg

 

5. Okno zmian zbiorczych na polach własnych. Priorytet: wysoki

Nie wiem czy to moja grafika w laptopie nie wydala ale podobnie dzieje się gdy wybieramy pole własne z "Dodaj" i wybierzemy pole własne do dodania - to zostaje białe pole w miejscu w którym wyświetlała się lista. Na poniższym screenie - klikłem najpierw wczytaj z towaru\pola własne z wartościami i potem klikłem dodaj pole własne. Po wybraniu pola zostało białe pole po liście pól do dodania. Nie występuje to w towarze - tam lista pól pojawia się i znika prawidłowo. Może będzie to związane z punktem 6 poniżej lub może związane to jest z rozszerzalnym oknem? Oczywiście ja okno zmian zbiorczych rozszerzyłem.

lista_dodaj2.jpg.73f398496037c0ced019a1aac1bfed19.jpg

 

6. Okno zmian zbiorczych na polach własnych. Priorytet: niski

W sytuacji gdy normalnie klikamy dodaj pole własne to jak klikniemy na tą małą strzałeczkę to wyświetli się lista pól własnych do dodania z której normalnie można wybrać pole własne do dodania. Ale jeśli kursor przesunie się poza tą małą strzałkę na okno dodaj to przy kliknięciu wstawi się dowolne pole i lista się od razu zamknie. I dodatkowo pozostanie białe pole po liście jak opisałem w punkcie 5 przez co nie widać jakie pole się przypadkiem dodało. W towarach dodawanie pól własnych działa prawidłowo bez względu czy klikniemy na strzałkę czy na pole z listą pól własnych.

 

7. Okno zmian zbiorczych na polach własnych. Priorytet: średni

Jeśli wczytamy pola własne z wartościami i klikniemy na strzałkę żeby wybrać pole własne do dodania to na liście pojawiają się pola własne które są już wczytane z innego towaru (te same) - można przez przypadek dodać drugi raz takie samo pole własne. Jeśli wtedy wybierzemy pole własne do pierwszego dodania to po jego dodaniu (po dodaniu pierwszego dowolnego pola) wszystkie pola własne które są już wczytane z towaru - prawidłowo znikają z listy pól do dodania. Jak nie kumacie o czym piszę to dajcie znać bo to niby proste do wytłumaczenia ale ciężko to napisać. Chodzi o to, że lista pól do dodania nie odświeża się po wczytaniu pól własnych z towaru tylko dopiero po pierwszym dodaniu jakiegoś pola.

 

8. Słownik pól własnych. Priorytet: średni

W słowniku można nazwać różne pola własne tak samo - jest to super sprawa ale powoduje, że robią się giga błędy przy zmianie nazw pól własnych nad którymi ciężko zapanować. Nie może to być zablokowane bo dzięki temu stworzyłem masę pól własnych korzystając tylko z opcji powiel ale powinien wyświetlać się na tej liście np. identyfikator pola własnego żeby można było jakoś te pola rozróżnić. Jak raz zmieniłem nazwę pola i powieliłem to wszystko się poprzestawiało w towarach zupełnie przypadkiem. Odkręcanie tego to masakra. Na przykład będziemy mieć trzy pola opis1, opis1, opis1 i nie wiadomo w słowniku które pole jest tym pierwszym polem opis1, a które są powielone i chcąc zmienić nazwę tych powielonych to nie wiadomo, które to są te pola powielone, a które jest właściwe. Gdyby w liście pól własnych w słowniku był identyfikator pola, który jest narastająco to pomógłby odróżnić te powielone pola. Lub jakimś kolorem żeby je oznaczać, że to są te powielone. Lub nadawać im kolejny numer na końcu. Inaczej ludzie będą ginąć. A jak już napisałem szkoda by było zablokować możliwość powielania przy wykorzystaniu tej samej nazwy bo strasznie to ułatwia pierwsze dodanie pól własnych i późniejsze ich rozbudowywanie. Jednak późniejsza pomyłka przy powielaniu pól własnych spowoduje że ludzie kompletnie się zagubią.

 

9. Słownik pól własnych, Okno zmian zbiorczych, Pola własne w towarze. Priorytet: bardzo niski

Wszędzie brak sortowania listy pól własnych po wartości pola własnego.

 

10. Podsumowanie pól własnych

Na razie nic więcej nie stwierdziłem - możliwości pól własnych są ogromne, ich zmiany pojedyncze i zbiorcze to naprawdę duży krok w stronę mega usprawnienia pracy. Tylko żeby udało się naprawić te błędy... A żeby zaobserwować te błędy to musicie dodać tak dużo pól własnych do słownika żeby ich lista nie mieściła się na wysokość monitora i rozszerzyć okno zmian zbiorczych.

Proszę też pamiętać, że nie jestem pewien co do zostawania tych białych pól (nie odświeżania). Może to być tylko wina mojego laptopa. No ale jednak dodawanie pól własnych w towarach działa prawidłowo, a w zmianach zbiorczych nie. Może to wina rozszerzalnego grida? Sam już nie wiem. Nie używałem wcześniej na tym laptopie Sello więc nie mam porównania. Może ktoś inny by to sprawdził i potwierdził lub zaprzeczył.

 

 

PS

Jakby coś nie było jasne to dzwońcie to spróbuję wytłumaczyć bo na dokładne opisywanie tych błędów schodzi cała masa czasu i nie wiem czy jest to zrozumiałe.

 

PS 2

Dane z Allegro tylko odbieram z 1.16 Beta. Błędów na razie nie stwierdziłem.

Link to postu

A tutaj jeszcze inne zauważone błędy:

 

11. Coś się pomieszało z prawym menu w transakcji na liście towarów.

W transakcji pod prawym klawiszem mamy do wyboru:

-Dodaj z kartoteki - Insert

-Dodaj towar jednorazowy

I po pierwsze nie działają te przyciski spod prawego klawisza myszy.

A po drugie Insert dodaje towar jednorazowy, a nie towar z kartoteki

Przyciski z prawej strony listy towarów działają prawidłowo.

 

12. Po aktualizacji z 1.15.1 do 1.16 Beta nie da się uruchomić programu serwisowego Sello (Windows 7).

Przed aktualizacją do 1.16 Beta, czyli na 1.15.1 program serwisowy działał bez problemu. Uruchomiłem go nawet tuż przed aktualizacją. Ten błąd to chyba się ciągnie od 1.15.2? Po aktualizacji - program serwisowy Sello uruchamiany normalnie i jako administrator wyskakuje taki błąd:

Błąd aplikacji
Szczegóły:
Nie można załadować pliku lub zestawu 'System.Drawing, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a' lub jednej z jego zależności. Nie można odnaleźć określonego pliku.
Stos wywołań:
  w System.RuntimeTypeHandle._GetTypeByName(String name, Boolean throwOnError, Boolean ignoreCase, Boolean reflectionOnly, StackCrawlMark& stackMark, Boolean loadTypeFromPartialName)
  w System.RuntimeTypeHandle.GetTypeByName(String name, Boolean throwOnError, Boolean ignoreCase, Boolean reflectionOnly, StackCrawlMark& stackMark)
  w System.RuntimeType.PrivateGetType(String typeName, Boolean throwOnError, Boolean ignoreCase, Boolean reflectionOnly, StackCrawlMark& stackMark)
  w System.Type.GetType(String typeName, Boolean throwOnError)
  w System.Resources.ResourceReader.FindType(Int32 typeIndex)
  w System.Resources.ResourceReader.DeserializeObject(Int32 typeIndex)
  w System.Resources.ResourceReader.LoadObjectV2(Int32 pos, ResourceTypeCode& typeCode)
  w System.Resources.RuntimeResourceSet.GetObject(String key, Boolean ignoreCase, Boolean isString)
  w System.Resources.ResourceManager.GetObject(String name, CultureInfo culture, Boolean wrapUnmanagedMemStream)
  w Serwisant.MainWindow.InitializeComponent()
  w Serwisant.Program.Main()

 

13. Dobra na dziś starczy - idę spać bo już po czwartej... a rano trzeba wstać...

Link to postu

wow :).

 

1. To wynika nie tyle ze spacji co z tego, że pola własne zapisują znak nowej linii. W htmlu jest on ignorowany bo nowa linia to znacznik

<br>

Dodamy opcję zamiany znaków nowej linii na br, pytanie tylko czy to może być zmiana na stałe w każdym polu przy wczytywaniu do opisu, czy może są jakieś przypadki gdy br jest niewskazany.

Inne rozwiązanie to dodać w oknie edycyjnym pola własnego opcje Zamień znak nowej linii na <br> i odwrotnie. Wtedy pole własne było by zapisywane już z odpowiednimi znakami.

 

3. Sortowaniem zajmuje się komponent grida więc bezpośrednio nad sposobem sortowania władzy nie mamy, ale zobaczymy co da się zrobić. Gdzieś w Sello w którymś gridzie zdaje się że poprawialiśmy sortowanie (bodajże symbol w paczkach).

 

9. To jest niestety wada grida edycyjnego. W tej chwili nie wiem czy sortowanie po wartości jest niemożliwe czy jest możliwe ale sprawia problemy i zostało zablokowane. Zobaczymy co da się z tym zrobić.

 

12. Problem jest nam znany, wynika ze zmian infrastruktury buildowej Sello, która nastąpiła w wersji 1.15.2

Link to postu

Co do punktu 1:

Generalnie jeśli tylko Enter będzie zamieniany na br to nie powinno być z tym problemu. Bo użytkownik chce mieć wtedy zdanie od nowej linii więc br to rozwiąże. I br musi wstawiać się tylko zamiast użytego Entera. W ewentualnych linkach używanych w polach własnych też nie używa się Entera. Ale używa się go w kodzie html jeśli ktoś chciał by wkleić go w pole własne i tutaj br nie jest pożądane.

 

Nie wiem natomiast czy i jaki wpływ będzie to miało na interpretację takiego kod przez przeglądarki bo do tej pory edytor Sello tag [Towar::Opis] widzę że zamieniał tak że nowa linia zaczyna się od znacznika p albo może ten opis jest już zapisany w tej formie w bazie Sello? Chyba tak bo w sumie w opisie towaru zapisywane jest formatowanie a pola własne działają jak zwykły txt?

 

No i bardzo ważne jest, że jak pole jest puste (lub zostało wyczyszczone żeby nie został w nim żaden znacznik) to musi wstawić się w szablonie pustka. Jakiekolwiek zmiany nie powinny również wpłynąć na wykorzystanie możliwości składania kodu z kilku pól własnych - więcej na ten temat opisałem niżej w odpowiedzi 5.

 

Po dalszych testach wyszło, że jeśli w polu własnym wstawimy tekst w ten sposób (ze znacznikiem p):

<p>Witamy na naszej aukcji.</p>
<p>Przedmiotem sprzedaży jest towar.</p>
<p>W kolorach.</p>

to podczas zamiany wstawi się on prawidłowo, czyli:

Witamy na naszej aukcji.
Przedmiotem sprzedaży jest towar.
W kolorach.

a, w htmlu widać go jako:

<p>Witamy na naszej aukcji.</p>
<p>Przedmiotem sprzedaży jest towar.</p>
<p>W kolorach.</p>

Jeśli w html’u pole własne było wstawione już w znacznik p to znacznik p zazębia się ale z błędem, czyli tak:

<p>
<p>Witamy na naszej aukcji.</p>
<p>Przedmiotem sprzedaży jest towar.</p>
<p>W kolorach.</p>

i ginie zamykające p – pewnie edytor przenosi je gdzieś na koniec którejś linijki. Nie szukałem go :)

Tylko wstawianie każdej linijki w polu własnym w znacznik p będzie bardzo kłopotliwe.

Link to postu

Przepraszam, że zwracam głowę dalszymi problemami ale chyba lepiej jak wyjdą od razu.

 

14. Lista pól własnych w towarze jest jednak za mała :(  Priorytet: wysoki

Już zaczyna to sprawiać problemy - trzeba strasznie rolkować myszką i nie widać wszystkiego jak na dłoni. Nawet zmniejszyłem w gridzie czcionkę ale niewiele to pomogło i dodatkowo można ją zmniejszyć tylko do 8. Proszę - dajcie chociaż do 6.

 

Myślałem żeby dać rozsuwanie okien pomiędzy cechami a polami własnymi - tak żeby zwiększając jedno zmniejszyć drugie ale nawet to i tak będzie za mało.

 

Czy naprawdę nie można by tych pól własnych dać do oddzielnej zakładki – na końcu po zdjęciach żeby grid był na cały ekran? Trzymanie ich zawsze w ostatniej zakładce i tylko ich  w jednej zakładce ma tą dodatkową zaletę, że po wejściu w towar można od razu użyć Ctrl+PageUp i TAB i bylibyśmy już na gridzie z polami własnymi gotowi do ich edycji. Proszę pamiętać, że w większości pola własne są jednolinijkowe więc musi się mieścić maksymalna liczba wierszy (ograniczona jedynie wysokością monitora). Proszę też mieć na uwadze, że pola własne będą najczęściej edytowane w towarze w Sello. Ewentualna zakładka z polami własnymi będzie najczęściej wykorzystywana.

 

Bardzo, bardzo proszę o przemyślenie tego problemu

 

15. Lista pól własnych w zmianach zbiorczych jest również za mała :(  Priorytet: wysoki

Podobnie jak w punkcie powyżej – czcionka zmniejszana chociaż do 6.

Tutaj bardzo proszę o rozważenie możliwości wstawienia właśnie suwaka pomiędzy polami do dodania, a polami do usunięcia. Generalnie w zależności od tego jaką akcję ktoś będzie wykonywał to albo będzie dodawał pola własne albo je usuwał. Więc możliwość rozszerzenia na wysokość grida z którym się aktualnie pracuje byłaby wskazana. Podobnie jak w towarach tu też powinna być widoczna maksymalna liczba wierszy.

 

Bardzo, bardzo proszę o przemyślenie tego problemu

 

EDIT z dnia 20-04-14r:

Jeśli ktoś by się zastanawiał do czego potrzebna jest widoczna maksymalna liczba wierszy i duży grid to:

1. Duża liczba pól własnych - jak w wielu polach własnych wpiszemy jednolinijkowe fragmenty kodu, które potem w wystawianej aukcji łączą się w całość to pól własnych do pojedynczego towaru potrzeba około 100-200. Nie jest to trudne do opanowania i nie ma z tym dużo pracy bo zmiany zbiorcze pól własnych są rewelacyjne. Opracowujemy pola własne w jednym towarze, powielamy na inne i dogrywamy szczegóły w kilku polach bo reszta pól będzie zawierała taki sam kod.

2. Duży grid - generalnie chodzi o pola w których mamy wpisane kilka linijek. Jak rozszerzymy grid żeby zobaczyć pola własne wielolinijkowe to na ekranie mieści się raptem parę wierszy i rolkowania aż palec boli ;)

/EDIT:

 

16. Nie zapamiętywanie wybranego domyślnego szablonu aukcji do wystawienia towarów. Priorytet: niski.

Prawdopodobnie błąd/nie przemyślenie sprawy od zawsze. Podczas wystawiania aukcji z modułu towary.

Zaznaczamy wybrane towary i klikamy wystaw z szablonu – zawsze zaznaczona jest kółeczko przy „użyj wybranego szablonu”. Jak użyjemy opcji „użyj tylko wg szablonów domyślnych” i wykonamy, to przy ponownym wystawianiu znowu jest kółeczko zaznaczone w pierwszej opcji. A powinno pamiętać ostatni wybór, czyli „użyj tylko wg szablonów domyślnych”.

 

17. Dlaczego szablon opisu nie aktualizuje się w szablonach aukcji automatycznie. Priorytet: Czerwony i bardzo wysoki ;)

Wow to rozwala koncepcję wykorzystania pól własnych do aktualizacji aukcji? Jestem w szoku  :o:(???:-\ :'(

Nie wierzę, że to nie działa. Nie da się aktualizować bo trzeba w opisie aukcji ręcznie wybierać ten sam szablon opisu żeby wskoczył aktualny. Przecież to z automatu powinno się aktualizować. Jak zmienię szablon opisu to w momencie jego zapisania powinna się wykonać aktualizacja wszystkich szablonów aukcji w których jest on wykorzystany. Może chociaż dalibyście dorobić to do zmian zbiorczych szablonów aukcji jako "wykonaj w szablonach aukcji aktualizację szablonów opisów" i Sello samo wykonałoby dla każdej aukcji – podmianę kodu szablonu opisu na aktualny.

Piszę to w nawiązaniu do tego wątku: https://forum.sello.pl/index.php?topic=2165.0

No bez tego ani rusz. Kurcze nie wyspany jestem bo spałem tylko 3 godzinki i nakręcony jestem ile to cudownych rzeczy będzie można teraz zrobić z Sello, a tu wywaliło się wszystko na podstawowej rzeczy.

Link to postu

Jeszcze jedna sugestia co do punktu 1 to taka, że obecnie w pola własne można wstawiać fragmenty kodu HTML i łączyć je w szablonie opisu wg dowolnego uznania i za każdym razem otrzymywać nową składankę. To działa zajebiście i wbudowany w Sello edytor radzi sobie z tym doskonale - za wyjątkiem przenoszenia nie wiadomo gdzie domykającego p - ale to też nie problem bo wystarczy pola własne zawierające fragmenty kodu HTML nie wstawiać w żadne znaczniki i wtedy działa prawidłowo.

 

Aukcje przestaną w końcu być statyczne i przez lata te same - teraz wystarczy zamienić w szablonie opisu pola własne miejscami i wystawiając ponownie uzyskamy inny efekt - aukcje nie będą już nudne. Takie klocki LEGO dla programistów ;)

 

Dodatkowo, obecnie można w polach własnych oddzielać od siebie fragmenty kodu HTML - właśnie tą pustą linią (Enterem) - żeby kod był czytelniejszy dla nas do pracy. A podczas wystawiania z szablonu te puste linie się ignorowane i cały kod HTML dosuwa się - dla nas jest czytelniej, a w edytorze nie ma po tych pustych liniach śladu (nawet żadnych białych spacji) - REWELKA. Nie trzeba bawić się komentarzami w kodzie HTML. Dzięki temu praca jest czytelna i przyjemna.

 

Dlatego cokolwiek by było robione to nie powinien się wstawiać żaden znak w miejsce znaku nowej linii gdyż popsuje to wpisany kod HTML i znacząco ograniczy pola własne. To już bardziej wydaje mi się właściwe to rozwiązanie:

 

Inne rozwiązanie to dodać w oknie edycyjnym pola własnego opcje Zamień znak nowej linii na <br> i odwrotnie. Wtedy pole własne było by zapisywane już z odpowiednimi znakami.

 

Większości użytkowników na pewno takie rozwiązanie by bardziej przypadło do gustu bo będą operować samym tekstem. Bardziej zaawansowani użytkownicy na pewno będą częściej wybierać obecną formę. Dlatego pasowałoby od razu dać możliwość domyślnego wyboru traktowania znaku nowej linii dla nowo dodanych pól. jedni ustawią sobie domyślnie jako br, a inni tak jak jest teraz czyli bez niczego.

 

 

Lub jak się nie da to zostawienie tak jak jest obecnie gdyż każdy może sformatować tekst poprzez znaczniki HTML, a to daje dużo większe możliwości. Aż chce się pracować na tych polach własnych.

 

Link to postu

18. Drobnostki w trakcie edycji pól w gridzie. Priorytet: niski.

a) Czy można by dorobić klawisz skrótu Ctrl+Enter do potwierdzenia zmian w oknie edycji pola własnego? Niby jest teraz Alt+O ale ten skrót nie jest domyślny i bardzo ciężko się przestawić żeby z niego korzystać.

 

b) Problemy z kursorem myszki, które powodują że otwiera się okno edycji pola własnego - nie tego które chcielibyśmy edytować wymusił na mnie w całości korzystanie z klawiatury w polach własnych. I tak jest dużo szybciej niż bawienie się myszką (Kursor myszki musi być poza gridem).

 

Ale czy podczas wpisywania w jednej komórce w gridzie możliwe jest uaktywnienie więcej opcji do operowania kursorem w ramach tej komórki - żeby nie trzeba było za każdym razem otwierać okna edycji poszczególnych pól własnych. np.:

-Ctrl+strzałki prawo i lewo żeby przeskakiwać pomiędzy całymi wyrazami,

-coś w komórce żeby utworzyć nową linię bo enter otwiera okno edycji pola własnego?

 

 

Link to postu
do tej pory edytor Sello tag [Towar::Opis] widzę że zamieniał tak że nowa linia zaczyna się od znacznika p

 

Edytor do opisu jest HTMLowy, stąd jeśli naciśniesz Enter to wstawia się nowy akapit (p), Ctrl+Enter dodaje br.

Pola własne to są kontrolki tekstowe.

 

i ginie zamykające p – pewnie edytor przenosi je gdzieś na koniec którejś linijki. Nie szukałem go Uśmiech

Tylko wstawianie każdej linijki w polu własnym w znacznik p będzie bardzo kłopotliwe.

Ginie, bo znacznik P nie może występować w innym P. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie jednak zamiana nowej linii na br w momencie rozwijania wartości taga w szablonie - nie będzie to przeszkadzać znacznikowi P a efekt będzie podobny do zamierzonego.

 

Czy naprawdę nie można by tych pól własnych dać do oddzielnej zakładki

Przełożymy... do nowej zakładki ;). Ewentualnie innym rozwiązaniem, jest zastąpienie grida z cechami pojedynczym polem wyglądającym jak tagi - bo w zasadzie cechy odpowiadają swoją funkcją tagom. Wtedy można by je upchnąć na oknie tak aby nie zajmowały całej zakładki.

 

Nie wiem czy zmiana czcionki na 6 będzie możliwa, bo grid to jest zewnętrzny komponent użyty w Sello.

 

Dlaczego szablon opisu nie aktualizuje się w szablonach aukcji automatycznie.

To wynika z jakiejś dawnej decyzji nt tego, aby po przypisaniu szablonu opisu do szablonu aukcji dało się edytować szablon (jest tworzona kopia szablonu opisu a nie sztywne powiązanie). Rozwiązanie jakie planujemy to wiązanie szablonu aukcji na sztywno z szablonem opisu (szablon aukcji będzie przechowywał tylko powiązanie do szablonu opisu) - oczywiście będzie to jako opcja domyślna, którą będzie można wyłączyć.

 

Dlatego cokolwiek by było robione to nie powinien się wstawiać żaden znak w miejsce znaku nowej linii gdyż popsuje to wpisany kod HTML i znacząco ograniczy pola własne. To już bardziej wydaje mi się właściwe to rozwiązanie:

Dorobimy znacznik aby znaki nowej linii były zamieniane na br lub nie przy wstawianiu do opisu.

 

Ale czy podczas wpisywania w jednej komórce w gridzie możliwe jest uaktywnienie więcej opcji do operowania kursorem w ramach tej komórki - żeby nie trzeba było za każdym razem otwierać okna edycji poszczególnych pól własnych. np.:

-Ctrl+strzałki prawo i lewo żeby przeskakiwać pomiędzy całymi wyrazami,

-coś w komórce żeby utworzyć nową linię bo enter otwiera okno edycji pola własnego?

To są ograniczenia grida edycyjnego. Przerobienie tego to jest "straszna rzeźba" w jego kodzie.

 

 

Link to postu

Dorobimy znacznik aby znaki nowej linii były zamieniane na br lub nie przy wstawianiu do opisu.

 

Przy wstawianiu do opisu - czego aukcji?

Bo ja zrozumiałem z tego, że będzie się to działo w momencie wystawiania aukcji z towaru? Czyli będzie dotyczyło wszystkich pól własnych na raz, a to nie byłoby zbyt dobre rozwiązanie bo część pól będzie zawierała kod HTML, a część tekst? Więc powinno to być raczej oznaczone w konkretnym polu własnym, że to ma mieć nową linię zamienianą na br, a to nie. Żeby nie zepsuć tego co dla wpisanego kodu HTML już w becie 1.16 działa wyśmienicie.

 

Przełożymy... do nowej zakładki ;). Ewentualnie innym rozwiązaniem, jest zastąpienie grida z cechami pojedynczym polem wyglądającym jak tagi - bo w zasadzie cechy odpowiadają swoją funkcją tagom. Wtedy można by je upchnąć na oknie tak aby nie zajmowały całej zakładki.

Nie wiem czy zmiana czcionki na 6 będzie możliwa, bo grid to jest zewnętrzny komponent użyty w Sello.

 

Jeśli to nie dużo pracy to jednak oddzielna zakładka jest bardziej wskazana. Ja używam tylko kilku cech, a będę używał wielu pól własnych. Ktoś inny może używać wielu cech ale tylko kilku pól własnych - i dla niego nawet obecne skrócenie pola cech może być już niewygodne. A tak zostawilibyście cechy jak są i nie będzie głosów że zmniejszyliście okno cech :)

 

Rozwiązanie jakie planujemy to wiązanie szablonu aukcji na sztywno z szablonem opisu (szablon aukcji będzie przechowywał tylko powiązanie do szablonu opisu) - oczywiście będzie to jako opcja domyślna, którą będzie można wyłączyć.

 

Oby się udało chociaż do wersji 1.17 to wprowadzić :)

Link to postu

To może napiszę tutaj jeszcze o swoim błędzie: przy wystawianiu aukcji, mimo poprawnego wypełnienia cennika dostawy kurierem, na aukcji wystawiana jest cena 0.10

 

 

Witam

Mam ten sam błąd , co gorsze jestem nowy i po prostu wgrałem nowe sello. Teraz nie mam pojęcia jak wrócić do starego Sello.

Zauważyłem też, że tą cenę ściąga z twojej wagi.

Więc jeśli jest parametr Waga: 0,3  , to wpisze ci w kosztach dostawy 30 groszy.

Jeśli miałeś 0,10 to z automatu masz 10 gr

Proszę o odpowiedź jak sobie z tym poradzić.

Bo wystawiam aukcje ,a później ręcznie sprawdzam i poprawiam. Niestety przez święta miałem sprzedaż z takimi aukcjami i już jestem sporo stratny

Pozdrawiam

Link to postu

wow :).

 

1. To wynika nie tyle ze spacji co z tego, że pola własne zapisują znak nowej linii. W htmlu jest on ignorowany bo nowa linia to znacznik

<br>

Dodamy opcję zamiany znaków nowej linii na br, pytanie tylko czy to może być zmiana na stałe w każdym polu przy wczytywaniu do opisu, czy może są jakieś przypadki gdy br jest niewskazany.

Inne rozwiązanie to dodać w oknie edycyjnym pola własnego opcje Zamień znak nowej linii na <br> i odwrotnie. Wtedy pole własne było by zapisywane już z odpowiednimi znakami.

 

 

 

No właśnie.

Albo nie zamieniać wcale nowej linii, albo zamieniać na żądanie.

Domyślne zamienianie każdej nowej linii na br oznaczałoby:

 

wpisuję swój kod HTML:

<div>Jeden element</div>

<div>Drugi element</div>

 

a dostaję

<div>Jeden element</div>

<br>

<div>Drugi element</div>

 

czyli dwa odstępy pomiędzy liniami, które nie wiadomo jak zlikwidować. Chyba tylko pozycjonowaniem absolutnym.

Nie nie....

 

Link to postu

Witam

Mam ten sam błąd , co gorsze jestem nowy i po prostu wgrałem nowe sello. Teraz nie mam pojęcia jak wrócić do starego Sello.

Zauważyłem też, że tą cenę ściąga z twojej wagi.

Więc jeśli jest parametr Waga: 0,3  , to wpisze ci w kosztach dostawy 30 groszy.

Jeśli miałeś 0,10 to z automatu masz 10 gr

Proszę o odpowiedź jak sobie z tym poradzić.

Bo wystawiam aukcje ,a później ręcznie sprawdzam i poprawiam. Niestety przez święta miałem sprzedaż z takimi aukcjami i już jestem sporo stratny

Pozdrawiam

 

Wersję masz 1.16 Beta? Bo przed updatem do nowej wersji Sello wykonuje backup starego podmiotu. Ale trzeba by było usunąć Sello i zainstalować od nowa starszą wersję - tą z której masz tamten backup i powinno wrócić do normy.

 

Dodam, że ja jeszcze nigdy nie musiałem się cofać z wersją Sello lub Subiekta wstecz więc to tylko moje teoretyczne rozważania ale nie widzę powodu żeby nie miało zadziałać.

 

Naprawieniem ewentualnego błędu zajmuje się Sello Team więc trzeba poczekać na nich.

 

A jeszcze proszę odpowiedz na ważne pytanie - co się dzieje jak nie podasz wagi? Czy wtedy koszty też przeniosą się z wagi jako zero czy wskoczą prawidłowe? I czy dotyczy to tylko kuriera?

 

Link to postu

Coś mi w kościach grzmoci, że nie doczekamy się 1.16 w czwartek :P

 

No trudno - czekałem tyle, to jak będzie trzeba nawet jeszcze miesiąc poczekam ;)

 

Zresztą nie tracę czasu - robię na becie masę testów z polami własnymi i sprawdzam co będzie można z nimi robić - a będzie można dużo, bardzo dużo. Właściwie to pola własne mają tak nieograniczone możliwości, że teraz mam poważny dylemat, na które rozwiązanie się zdecydować, co będzie lepsze, szybsze, gdzie zyskam więcej czasu, itd. Chcę pełnej automatyzacji wystawiania - indywidualnie dogranych aukcji pod każdy pojedynczy towar więc mam co robić. A myśl, że w końcu będzie można to zautomatyzować tylko dodaje mi powera do pracy.

 

Co do błędu z cennikami to nie wiadomo jeszcze czy błąd cenników wyskoczył w 1.15.2 czy teraz w 1.16 beta bo e-kupowanie zgłosił go w 1.15.2. Ale to pewnie wina nexo ;)

 

Link to postu

Witam

Właśnie prawdopodobnie gdzie nie ma wagi, to nic nie robi, ale nie chcę teraz wszędzie usuwać wag, ale muszę to jeszcze sprawdzić.

Nie wiem skąd bierze jeszcze zmiany w opłatach w "kolejnych stztukach" i "Maksymalnych sztukach", bo tam też nagle wychodzą grube tysiące lub,np. "1"

Zapomniałem dopisać , głównie robi to w paczka pocztowa priorytetowa czasem w kurierze

Pozdrawiam

Link to postu
Więc powinno to być raczej oznaczone w konkretnym polu własnym

Tak właśnie.

 

Błąd z cennikami namierzyliśmy - pojawia się jeśli w parametrach specyficznych wpisane są wartości odpowiednio:

- przecinkowa może wpływać na cenę w cenniku

- całkowita (np rozmiar itp) może wpływać na liczbę sztuk maksymalną w paczce.

 

Wersję 1.16 planujemy wypuścić w przyszłym tygodniu. Poprawkę problemu z cennikami dostarczymy możliwie szybko pod postacią pliku DLL.

Link to postu

Nie odpowiem na to pytanie, bo każda integracja ma swoje początki w ustaleniach politycznych i biznesowych i są one niezależne od nas (działu oprogramowania).

Z naszej strony mogę dodać, że naciskamy aby czym prędzej taką integrację przeprowadzić, jednak nie możemy zadysponować do tego zadania wszystkich naszych zasobów, a trzeba przyznać, że integracja taka jest raczej dużym przedsięwzięciem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...