Skocz do zawartości

BŁĘDY PRZY KSIĘGOWANIU WPŁAT AUTOMATYCZNYCH !!

Polecane posty

Tego się niestety nie da zrobić bez całkowitej zmiany pobierania transakcji. Przeanalizowaliśmy problem i wyjście jest tylko jedno. Zmienimy sposób pobierania transakcji na taki, który powinien gwarantować dobre podpinanie fodów do transakcji, jednak kosztem usunięcia pobierania pełnych danych o transakcjach. Skutek może być taki, że jeśli mechanizm dziennika zdarzeń zawiedzie, pojawią się w nim luki (a pojawiają się) to nie będzie można skorzystać z mechanizmu pełnego. Taki jest przynajmniej stan naszej wiedzy w tej chwili.

Link to postu

Tego się niestety nie da zrobić bez całkowitej zmiany pobierania transakcji. Przeanalizowaliśmy problem i wyjście jest tylko jedno. Zmienimy sposób pobierania transakcji na taki, który powinien gwarantować dobre podpinanie fodów do transakcji, jednak kosztem usunięcia pobierania pełnych danych o transakcjach. Skutek może być taki, że jeśli mechanizm dziennika zdarzeń zawiedzie, pojawią się w nim luki (a pojawiają się) to nie będzie można skorzystać z mechanizmu pełnego. Taki jest przynajmniej stan naszej wiedzy w tej chwili.

 

Wg mnie pełne pobieranie powoduje, że z Sello można korzystać. Nie wszystko schodzi z dziennika. Proszę o nie usuwanie tej opcji.

Link to postu

Allegro chyba specjalnie robi takie koślawe API aby utrudnić życie konkurencyjnym projektom. :'(

 

Ktoś pisał, że dobrze by było, żeby ST coś sprzedawał przez Allegro żeby łatwiej było zrozumieć postulaty użytkowników. To ja dodam, że było by dobrze, żeby allegro korzystało z sello, to by zobaczyli co tworzą :)

Link to postu

Przeanalizowaliśmy problem i wyjście jest tylko jedno. Zmienimy sposób pobierania transakcji na taki, który powinien gwarantować dobre podpinanie fodów do transakcji, jednak kosztem usunięcia pobierania pełnych danych o transakcjach. Skutek może być taki, że jeśli mechanizm dziennika zdarzeń zawiedzie, pojawią się w nim luki (a pojawiają się) to nie będzie można skorzystać z mechanizmu pełnego. Taki jest przynajmniej stan naszej wiedzy w tej chwili.

 

Ja też popieram apel kolegów o nie usuwanie pobierania pełnych danych. Wszyscy wiemy, że dziennik zawodzi. Nie szukając daleko - dzisiejsza wypowiedź Bartka ;)

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7331.msg46097#msg46097

 

Niektórzy sprzedający bez pełnego pobierania danych nie będą w stanie odbierać transakcji i będzie bardzo olbrzymia awantura na forum :( Wydaje mi się, że właśnie możliwość pobierania danych dwoma mechanizmami (odkąd dokładnie wyjaśniło się jak to działa :) ) sprawdza się do tego stopnia, że można być pewnym odebrania jakiś 99,99% prawidłowych danych. To stanowi siłę Sello.

 

Oczywiście za wyjątkiem (te 0,01%) bardzo rzadkich przypadków gdzie nic nie pomaga, tych zakupów przez tą samą osobę na tej samej aukcji, no i dużej liczby transakcji, gdzie wprawdzie trwa to długo, ale jednak dane można odebrać.

 

 

Bardzo uprzejmie proszę o ponowną analizę lub przerobienie tego mechanizmu ale jednak tak żeby zostało pełne pobieranie danych. Nie takie cuda już robiliście - więc i z połączeniem tych dwóch mechanizmów też sobie poradzicie  :)

 

 

PS

Inne rozwiązanie to zabronić klientom kupowania na tej samej aukcji: "kupiłeś już coś na tej aukcji, to nie kupuj drugi raz bo mamy przez Ciebie problemy" ;);D ;D ;D

Link to postu

a ja zadam ponowie pytanie czy obecne Sello korzysta już z tej nowej <b>funkcji</b> czy jeszcze nie ?

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć :) i wygląda na to, że jeszcze nie:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=2070.msg46086#msg46086

 

A ten nowy sposób to będzie właśnie pozbycie się pobierania pełnych danych na rzecz dokładniejszego podpinania fodów z dziennika. Pytanie tylko ile fodów, dziennik zgubi po drodze ;)

 

Dokładnie jak napisał Ks Robak "I tak źle i tak niedobrze" :(

 

Link to postu

A ten nowy sposób to będzie właśnie pozbycie się pobierania pełnych danych na rzecz dokładniejszego podpinania fodów z dziennika. Pytanie tylko ile fodów, dziennik zgubi po drodze ;)

 

No tak, a skąd ta pewność, że coś zacznie się gubić? ktoś to przetestował?

Sello i problem z gubieniem transakcji jest z nami od początku, na forum wielu użytkowników monitowało że w konkurencyjnych programach czegoś takiego nie ma, więc dlaczego w Sello miało być inaczej ?

 

P.S. Ile tracisz dziennie na pobieranie pełnych informacji ? Poza tym to nie jest "pozbycie się pobierania pełnych danych" tylko skorzystanie z całkiem nowej funkcji webAPI czyt. mniej problematycznej, a co będzie to się zobaczy.

Link to postu

No tak, a skąd ta pewność, że coś zacznie się coś gubić? ktoś to przetestował?

Sello i problem z gubieniem transakcji jest z nami od początku, na forum wielu użytkowników monitowało że w konkurencyjnych programach czegoś takiego nie ma, więc dlaczego w Sello miało być inaczej ?

Z tego wcześniejszego linkowanego wątku:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7331.msg46097#msg46097

i z tego linkowanego przez Ciebie (ostatni akapit w wypowiedzi Bartka):

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6964.msg42961#msg42961

wywnioskowałem coś zupełnie odwrotnego ;) Czyli Sello działa, a konkurencja nie :)

 

P.S. Ile tracisz dziennie na pobieranie pełnych informacji ?

Napiszę Ci szczerze, że ja jestem jedną z tych nielicznych osób, które nie żalą się na pobieranie danych. Na początku przyznaję, że miałem problemy ale potem poczytałem forum, zrozumiałem o co chodzi i zacząłem robić własne testy. I odkąd faktycznie prawidłowo, poustawiałem sobie komputery i synchronizację, to wszystko pobiera mi się jak trzeba :) Po testach obu metod wygrało pobieranie pełnych danych. Zwyczajnie pobieranie pełnych danych miało mniej braków niż na podstawie dziennika i tak pobieram. A na podstawie dziennika dobieram raptem może raz w miesiącu, jakiegoś jednego upartego foda :)

 

Nie tracę też na to czasu. Uważam że kilku godzinne pobieranie dotyczy użytkowników z kilkuset transakcjami dziennie, a mi do tego daleko ;) Sello działa cały czas plus nocny restart i na rano mam wszystko pobrane. W trakcie dnia spokojnie też pobierają się bieżące transakcje.

Nie wiem, może jest to kwestia szybkiego łącza w firmie (80MB).

 

Poza tym to nie jest "pozbycie się pobierania pełnych danych" tylko skorzystanie z całkiem nowej funkcji webAPI czyt. mniej problematycznej, a co będzie to się zobaczy.

No ja zrozumiałem Tą wypowiedź Bartka nieco inaczej ;)

 

"Tego się niestety nie da zrobić bez całkowitej zmiany pobierania transakcji. Przeanalizowaliśmy problem i wyjście jest tylko jedno. Zmienimy sposób pobierania transakcji na taki, który powinien gwarantować dobre podpinanie fodów do transakcji, jednak kosztem usunięcia pobierania pełnych danych o transakcjach. Skutek może być taki, że jeśli mechanizm dziennika zdarzeń zawiedzie, pojawią się w nim luki (a pojawiają się) to nie będzie można skorzystać z mechanizmu pełnego. Taki jest przynajmniej stan naszej wiedzy w tej chwili."

 

Czyli usunięcie pełnego pobierania. Zostawienie pobierania na podstawie dziennika. Zastosowanie nowej metody podpinania fodów. I jakaś nowa funkcja WebAPI pobierania transakcji, która najprawdopodobniej działa w oparciu o dziennik, bo "jeśli mechanizm dziennika zdarzeń zawiedzie, pojawią się w nim luki (a pojawiają się);)

 

 

Reasumując chciałbym żeby fody podpinały się prawidłowo ale nie kosztem ich faktycznego pobrania. Co z tego, że kilka fodów dotyczących (rzadkiego bądź co bądź) przypadku podwójnego zakupu przez tego samego klienta, na tej samej aukcji, podepną się prawidłowo, jak nie pobierze się kilkanaście/dziesiąt innych fodów. Których na dodatek nie będzie jak pobrać, no bo jak/czym?

 

Ale to tak się wymieniamy poglądami - chłopaki z ST znają się na tym lepiej ode mnie :) Ja tylko znając obecne fakty, to przewiduję gigantyczną awanturę na forum o nie działające pobieranie lub brak możliwości pobrania bo nie będzie czym ;) Ale tak jak napisałeś co będzie to się zobaczy ;)

 

PS

A proszę Bartek - czy mógłbyś się wypowiedzieć ile jest obecnie tych metod pobierania z Allegro? Trzy czy więcej? Pełna, dziennik zdarzeń i jakoś tajemniczo brzmiąca "nowa"?

Link to postu

PanBanBan ja zrozumiałem to tak, wraz z wejściem nowego webAPI Allegro pojawiła się nowa funkcja pobierania danych (Sello korzysta całkiem z innej funkcji), więc nie możesz porównywać swojej obecnej pracy do czegoś czego jeszcze nie ma.

 

Poza tym wątpię aby TeamSello zamieniało coś co jest dobre na coś gorszego.

 

Oczywiście każda metoda ma swoje wady i zalety ale tutaj nie chodzi tylko o prawidłowe podpinanie formularzy lecz o szybszą pracę.

Należy także brać pod uwagę, że nie tylko my korzystamy z Sello bo tak jak napisałeś, że sobie radzisz... ja też sobie radze ale zobacz ile użytkowników ma problem z pobieraniem transakcji.

I nie pomogą tutaj żadne tutoriale, Tip Of The Day etc. bo i tak pan Nowak lub pani Kowalska najpierw wysmaruje posta, że nic nie działa zamiast poszukać rozwiązania na forum.

 

P.S. Czytałem wszystkie te posty typu: bo "jeśli mechanizm dziennika zdarzeń zawiedzie, pojawią się w nim luki (a pojawiają się)" pewnie, że się pojawią jeśli mechanizm zawiedzie.

Link to postu

PanBanBan ja zrozumiałem to tak, wraz z wejściem nowego webAPI Allegro pojawiła się nowa funkcja pobierania danych (Sello korzysta całkiem z innej funkcji), więc nie możesz porównywać swojej obecnej pracy do czegoś czego jeszcze nie ma.

 

 

Sięgając pamięcią tego forum też mi się wydawało, że kiedyś Bartek mówił o jakiejś innej, rewolucyjnej metodzie pobierania danych, która jest w Allegro, ale w Sello nie.

 

Z tego by wynikało, że nie wiadomo póki co jak taka funkcja będzie się zachowywać i co gubić.

Pamiętajmy, że pełne pobieranie danych też nie zawsze pobiera wszystko, czyli jak by nie patrzeć nie ma obecnie pewnej metody dającej zawsze 100% wyniki.

 

Niemniej jednak, fajnie jak by w Sello były conajmniej 2 metody pobierania na wszelki wypadek.

Link to postu
A czy Sello nie miało przejść na całkiem nową metodę pobierania danych z allegro ?

Miało, ale to wyklucza pobieranie pełnych danych. Pobieranie nową metodą pozwala zidentyfikować konkretny zakup. Stara metoda (pełne dane) takiej informacji nie dostarcza, zatem Sello sztucznie tworzy transakcje na podstawie różnicy w liczbie sprzedanych już istniejącaych w Sello a tym co jest w serwisie. Jeśli ktoś będzie pobierał nowym sposobem transakcje to one będą dokładnie zidentyfikowane, będzie można precyzyjnie podpiąć FODy. Ale jak raz pobierze dane pełne to pobiorą się znów transakcje wygenerowane sztucznie przez Sello i FODy będą miały nadal mankamenty z podpinaniem. Na tym polega problem.

 

Ja też popieram apel kolegów o nie usuwanie pobierania pełnych danych. Wszyscy wiemy, że dziennik zawodzi.

 

Mam jeszcze taką sugestię, abyście przy pobieraniu danych na podstawie historii (1.16) lub BEZ pełnych danych w 1.17 wykonali poniższe polecenie na bazie i sprawdzili czy brakujące transakcje się pojawiają. Polecenie to resetuje licznik dziennika zdarzeń i zaczyna on pobierać wszystkie dostępne dane od początku. Dane w dzienniku zdarzeń przechowywane są przez około tydzień, zatem pobieranie może potrwać nieco dłużej ale i tak krócej niż pobieranie pełnych danych (chyba, że rozpoczęliście sprzedaż tydzień temu ;) ).

 

update reg_Data set rd_vbigint = null where rd_Name in ('LastJournalId', 'LastDealJournalId')

 

@Alwin, jeśli pytasz czy Sello działa z nowym serwerem webApi to tak, od 1.16. Natomiast nie zmienił się jeszcze sposób pobierania danych, o czym wyżej w tym poście.

 

A ten nowy sposób to będzie właśnie pozbycie się pobierania pełnych danych na rzecz dokładniejszego podpinania fodów z dziennika. Pytanie tylko ile fodów, dziennik zgubi po drodze Mrugnięcie

 

Dokładnie jak napisał Ks Robak "I tak źle i tak niedobrze

Może nie tyle pozbycie, co jeśli go pozostawimy to w Sello nadal będą się pojawiać problemy z podpinaniem FODów pod transakcję. Jeśli polecenie które podałem wyżej pomoże pobrać brakujące transakcje to jest cień szansy, że da się obejść problem luk (nie)odpowiednim korzystaniem z dziennika zdarzeń. Niestety tego jednak sami nie jesteśmy w stanie sprawdzić bo pojawianie się luk jest mocno niedeterministycznym zdarzeniem.

 

Sello i problem z gubieniem transakcji jest z nami od początku, na forum wielu użytkowników monitowało że w konkurencyjnych programach czegoś takiego nie ma, więc dlaczego w Sello miało być inaczej ?

Jest, jest. Być może nie ma gubienia akurat w tym konkretnym momencie, ale kiedy w innych programach coś się gubi to Sello pobiera dane dzięki mechanizmowi pełnego pobierania danych. Z kolei, żeby nie było tak kolorowo, to dane w takim podejściu pojawiają się z opóźnieniem, które czasami wynosi kilka sekund, czasami kilkadziesiąt minut (bywa, że pracownik Allegro musi odświeżyć aukcję, aby te dane dało się pobrać).

 

A proszę Bartek - czy mógłbyś się wypowiedzieć ile jest obecnie tych metod pobierania z Allegro? Trzy czy więcej? Pełna, dziennik zdarzeń i jakoś tajemniczo brzmiąca "nowa"?

Problem jest tego typu, że Allegro daje pewien zbiór funkcji do pobierania danych, natomiast nie precyzuje jak z nich korzystać aby pobrać transakcje :). Zatem tutaj co program to inna realizacja pobierania danych. Co prawda zazwyczaj korzystają one w podobny sposób z tych samych funkcji, ale różnica będzie w tym co kryje się pod słowem "podobny". Sello dodatkowo ma ten mechanizm pobierania pełnych danych, który opiera się o stan sprzedaży na aukcjach. Dziennik zdarzeń w tej chwili wykorzystywany jest w połączeniu z pobieraniem pełnych danych. Nowa implementacja ma zerwać tą "znajomość" i pozbyć się problemów, które z tego wynikają (stwarzając nowe ;) )

 

wraz z wejściem nowego webAPI Allegro pojawiła się nowa funkcja pobierania danych

Częściowo funkcja ta była już w starym webApi. Aby jednak nie robić roboty dwukrotnie najpierw postanowiliśmy dostosować Sello do nowego serwera - dzięki temu mamy również dostęp do sandboxa, który daje już całkiem spore możliwości testowania fodów itp.

 

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze taką sugestię, abyście przy pobieraniu danych na podstawie historii (1.16) lub BEZ pełnych danych w 1.17 wykonali poniższe polecenie na bazie i sprawdzili czy brakujące transakcje się pojawiają. Polecenie to resetuje licznik dziennika zdarzeń i zaczyna on pobierać wszystkie dostępne dane od początku. Dane w dzienniku zdarzeń przechowywane są przez około tydzień, zatem pobieranie może potrwać nieco dłużej ale i tak krócej niż pobieranie pełnych danych (chyba, że rozpoczęliście sprzedaż tydzień temu ;) ).

update reg_Data set rd_vbigint = null where rd_Name in ('LastJournalId', 'LastDealJournalId')

 

Czy sprawdzenie tego jest nadal aktualne? Bo nikt nic nie napisał, a ja byłem zajęty innymi sprawami i nie miałem czasu na testowanie tego. Teraz trochę się odrobiłem i jeśli nadal jest potrzeba przetestowania tego, to mogę to zrobić.

Link to postu

I tak i nie. To polecenie pomaga wykryć specyficzny błąd, natomiast w zeszłym tygodniu wykryliśmy inny błąd, który powstał w wersji 1.16. Niedługo wypuścimy poprawkę do wersji 1.17, która usuwa ten ostatni problem. Wtedy dopiero wykonywanie tego polecenia będzie miało większy sens, jeśli nadal będą pojawiać się luki w transakcjach.

Link to postu
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...