Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Paweł Raczkowski

Przekształcanie wszystkich towarów z zamówienia w zlecenie.

Polecane posty

Po utworzeniu zamówienia od klienta na np. 3 komplety towarów chciałbym bezpośrednio utworzyć zlecenie montażu. 

Po wciśnięciu przycisku montuj mogę wybrać wszystkie komplety ale otrzymuję błąd przy próbie ich montażu. W momencie kiedy biorę te same komplety każdy z osobna nie ma problemu z ich zmontowaniem. 

Trochę kiepskim pomysłem jest mając na zamówieniu od klienta 16 pozycji powtarzać operację montowania 16 razy. Poza tym często produkowany jest towar z tych samych materiałów i chciałbym mieć na jednym zleceniu montażu wiele kompletów. Czy to w ogóle jest możliwe?

 

 

blad_zmiany_statusu.png

zlecenie_z_zam.png

Udostępnij ten post


Link to postu

Przetestowałem ten mechanizm na wersji 13.0.1 i szczerze mówiąc pozwala mi utworzyć zlecenia "na raz". Prawdopodobnie problem wynika tutaj z tego, że próbujemy wystawić ZPM-y z datą wcześniejszą, niż zostało wystawione ZK. Czyli w prawym górnym rogu programu jest prawdopodobnie ustawiona wcześniejsza data. Proszę ją poprawić i spróbować stworzyć tego typu zapisy ponownie.

 

Mniej więcej w wersji 15 powinien pojawić się bardziej zrozumiały komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu

Przetestuję to na wersji 13.0.1. Ale proszę zwrócić uwagę na screeny, które wstawiłem w poprzednim poście. Data w prawym górnym rogu jest 05.01.2017 a ZK jest 04.01.2017 i bezpośrednio z ZK próbuję utworzyć ZPM-y. Także pomysł z datą wydaje się być chybiony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu

A w takim razie czy na 5 stycznia są na pewno towary z których program może utworzyć komplety? Komunikat o niemożności zmiany statusu często świadczy o tym, że program nie może automatycznie ustawić statusu "wykonany" na dokumencie. Oczywiście głównie ze względu na brak dostaw.

 

Tak nota bene postaramy się skonsolidować nieco bardziej ten moduł (i również dodać opcję spięcia jednego kompletu na wielu dokumentach, jeżeli są wystawione na jednego zamawiającego), ale to na razie pieśń przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu

×