Skocz do zawartości

Kolejność tworzenia dok. końcowych.

Polecane posty

Ja robię to bardzo prosto - ręcznie  ;D

 

I tak muszę w każdy dokument wejść aby zmienić na płatność kartą, a poza tym mam drukarkę bez obcinacza, więc mogę drukować tylko pojedynczo paragony.

Z fakturami tak samo.

 

Jako, że  nie mam tysięcy zamówień dziennie, ani nawet setek - daję radę :D

 

A pakuję wg list magazynowych z Sello.

 

Z Subiekta widzę tylko okienko do dokumentu końcowego i to by było tyle używania Subiekta na codzień.

Link to postu

U mnie to trochę inaczej wygląda bo paragonów nie drukuję a tylko FS na laserówce.

Także wystawiam wszystkie dok, przechodzę do subiekta i stamtąd zaznaczam wszystkie faktury z danego dnia i je drukuję.

 

Paczki mam ustawione tak samo jak wcześniej transakcje, stąd wygodnym by było aby również dokumenty drukowały się w takiej kolejności jak są w transakcjach:P

 

Pomocny byłby nr paczki na dokumencie, ale to raczej nie do ogarnięcia bo w końcu pierwsze tworzy się dokumenty, a później dopiero paczki.

Link to postu

Jeśli w parametrach systemu sprzedaży zalogowany użytkownik jest ustawiony jako osoba wystawiająca dokument to wtedy dokumenty końcowe wystawiane zbiorczo powinny się wystawić w kolejności takiej jak są posortowane na liście transakcje.

 

W wersji 1.17 pojawi się możliwość konfigurowania uwag na dokumencie w Subiekcie GT wedle własnego uznania.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

My nie wystawiamy dok początkowych. na sello wystawia paragony imienne a później fv do tych paragonów 3 osoby, są one zalogowane w sello na siebie ale ich loginy podpięte są pod tego samego użytkownika w subiekcie AL. Gdy skończą fakturować kuriera następuje drukowanie zbiorcze listów, następnie przyporządkowanie listu do fv i pakowanie. Listy drukują się w dokładnie takiej samej kolejności w jakiej wydrukowały się fv. U nas było tak od zawsze więc nie wiem od jakich ustawień to zależy.

Link to postu

Nie musisz dodawać transakcji ręcznie.

 

Po prostu wejdź na zakładkę: "Do Paczek"

Ustaw filtr na: "Dostawa"

Dodaj do listy kolumn: "Symbol dokumentu końcowego"

Zaznacz kilka transakcji i stwórz zbiorczo dokumenty końcowe.

 

W kolumnie z symbolami zobacz czy wystawiło dokumenty w kolejności rosnącej po kolei.

Link to postu

Czy dla tych transakcji były stworzone również dokumenty początkowe? Czy one się wystawiły po kolei?

 

Na codzień wystawiam wszystkie ręcznie bo muszę zmienić sposób zapłaty na "karta - payu".

To aż takie istotne dla Ciebie? ;P

Ja po prostu zmodyfikowałem wydruk i na wydruku mam tylko: "Zapłacono:"

US lepiej niech się weźmie za sprzedawców sprzedających bez działalności a nie czepia się pierdół..

Link to postu

Tak dokumenty początkowe utworzyły się też w kolejności i też malejąco.

Zależność jest zgodna pomiędzy początkowym a końcowym, tzn. ten z najmniejszym numerem paragonu ma najmniejszy numer zamówienia.

 

Czy u Ciebie jest inaczej ?

 

Widzisz jakąś zależność dlaczego u Ciebie jest taka kolejność a nie inna ?

Link to postu

No właśnie, jak dodałeś transakcje po kolei tzn dokumenty wstępne wystawione zostały po kolei to tak samo wystawiły się dokumenty końcowe.

 

U mnie jest taka sama zależność, czyli końcowe wystawiają się według kolejności początkowych, a że początkowe nie są u porządkowe ponieważ transakcje tworzone są w różnym czasie i z różnymi rodzajami przesyłek to końcowe tak samo.

 

 

Link to postu

Tak, Sello tworzy dokumenty początkowe automatycznie, a jak wiadomo przychodzą do zakładki: "do paczek" w różniej kolejności, stąd wnioskuje, że Sello jednak nie tworzy dokumentów końcowych na podstawie ustawionego filtru a właśnie na podstawie dokumentów początkowych.

 

Bartku czy Ty sprawdzając u siebie również miałeś dokumenty początkowe po kolei? Bo jeżeli tak, to zapewne stąd końcowe również się wystawiły prawidłowo.

Link to postu

Gawcio90 opisz dokładnie co masz ustawione, jakie filtry, jakie sortowanie i jakie czynności wykonujesz.

 

Czy jak utworzę 5 transakcji ręcznie, Sello zrobi do nich dokumenty początkowe kolejno....

I co dalej ?

 

Czy jak wybiorę np. 3 transakcje, nie kolejne, i ustawię w nich że są opłacone, i na nich wygeneruję paragony zbiorczo, to już będzie ta Twoja sytuacja ?

 

Czy jeszcze mam ustawić jakieś sortowanie lub filtr ?

Link to postu

Sortowanie ustawione jest na "dostawę" czuli:

-ekonomiczne

-ekonomiczne polecone

-polecone priorytetowe

-pobraniówki

 

Pierwszy klient wybiera list polecony priorytetowy tworzy się dla niego dokument początkowy

1/09/2014

 

Drugi klient wybiera list ekonomiczny tworzy się dla niego dokument początkowy 2/09/2014

 

Trzeci klient wybiera list polecony ekonomiczny tworzy się dla niego dokument początkowy 3/09/2014

 

 

Na liście ustawione jest sortowanie wg dostawy więc mam:

1. Klient drugi z dok początkowym 2/09/2014

2. Klient trzeci z dok początkowym 3/09/2014

3. Klient pierwszy z dok początkowym 1/09/2014

 

 

 

Oczekuję aby dokumenty końcowe podczas tworzenia zbiorczo wystawiły się kolejno czyli:

 

1. Klient drugi dok końcowy 1/09/2014

2. Klient trzeci dok końcowy 2/09/2014

3. Klient pierwszy dok końcowy 3/09/2014

 

 

Tymczasem dokumenty końcowe tworzą się analogicznie do dokumentów początkowych czyli:

1. Klient drugi dok końcowy 2/09/2014

2. Klient trzeci dok końcowy 3/09/2014

3. Klient pierwszy dok końcowy 1/09/2014

 

 

Teraz jeżeli Ty stworzysz 3 transakcje ręcznie to możesz odtworzyć moją sytuację po przez tworzenie dokumentów początkowych ręcznie czyli w posortowanej liście wg dostawy zrób:

1. Dokument początkowy dla drugiej transakcji

2. Dokument początkowy dla pierwszej transakcji

3. Dokument początkowy dla trzeciej transakcji

 

Następnie wystaw dokumenty końcowe i sprawdź jak się wystawiły, czy wg sortowania czy analogicznie do dokumentów początkowych stworzonych przez Ciebie.

 

Link to postu

Potwierdzam, że wystawia wg numeru zamówienia, a nie kolejności na liście.

 

Wystarczy zrobić prosty eksperyment

-zrobić 3 transakcje

-niech Sello wygeneruje dokumenty początkowe

-pozmieniać w nich kwoty tak, aby największa była transakcja środkowa

-posortować wg kwoty

-utworzyć dokumenty końcowe zbiorczo.

 

Nie są wg kolejności sortowania listy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...