Skocz do zawartości

Błąd podczas zapisywania kontrahenta synchronizacja subiekt sello

Polecane posty

Sello nie zaciąga nam zamówień z subiekta.

 

Przy pełnym logu pokazuje się tylko:

InsERT_Driver: Importowanie dokumentów z systemu sprzedaży:

Tworzenie transakcji na podstawie zamówień:

Aktualizacja klienta Sello na podstawie kontrahenta zewnętrznego:

Nie udało się zapisać klienta:

(0x80040E21)

 

Miał ktoś podobny problem ?

Link to postu

Też o tym pomyślałem, jednak zmiana kategorii importu w sello powinna pomóc w takim wypadku - a przynajmniej zawęzić pole działania do 1 przykładowego zamówienia. Zmieniłem przykładowe zamówienie (kategorię ZK) w subiekcie i zmieniłem kategorię importu w sello. Nic to nie dało i dalej jest ten błąd, samo zamówienie jest na 100% dobrze wpisane.

Link to postu

Czy po tych zmianach zrestartowałeś Sello?

Jak masz skonfigurowany import w Sello (screen).

 

Wygląda na to że po restarcie i ustawienie innej kategorii jest ok, prawdopodobnie jest tak jak pisałeś - zły znak użyty, nie jestem tego w stanie potwierdzić niestety. Ważne że inna kategoria i restart pomogły

sello.jpg.58d6e2bc3d7ebafefe191d42d1fbd961.jpg

Link to postu
  • 4 lata później...

Widzę że to dość stary temat ale wczoraj mi się przydarzył  otóż jedno z zamówień w naszym sklepie internetowym nie chcę się zaimportować do Sello sprawdzałem dane klienta w subiekcie i jest wszystko ok a sello przy imporcie wywala i tak błąd że nie może zapisać klienta, ktoś pomoże?

Link to postu
45 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

Widzę że to dość stary temat ale wczoraj mi się przydarzył  otóż jedno z zamówień w naszym sklepie internetowym nie chcę się zaimportować do Sello sprawdzałem dane klienta w subiekcie i jest wszystko ok a sello przy imporcie wywala i tak błąd że nie może zapisać klienta, ktoś pomoże?

Czy możesz pokazać dane klienta w pierwszej i drugiej zakładce z Subiekta i widok z zamówienia?

(dane wrażliwe zasłoń, ale żeby było widać jak są wpisane)

Link to postu

Proszę sprawdzić pola z danymi adresowymi w Subiekcie, zwracając uwagę na długie ciągi wyrazów, podejrzane znaki (polskie litery z odwróconymi kreseczkami), w ostateczności skasować nadmiarowe znaki (niewidoczne) z końca/początku pól - w ostateczności usunąć całą zawartość pola i wpisać ją ręcznie.

Link to postu

Wszystkie dane klienta przepisałem z ręki od nowa więc nie ma opcji żeby było coś nie tak, zamówienia ze sklepu internetowego do subiekta przekazuję Firmes Link i nigdy nie było problemów żeby takie zamówienie Sello importował ale przy tym konkretnym kliencie coś mu nie pasuję już nie mam pomysłu, sam kod błędu również mi nic nie mów i nie ma żadnych dokładnych informacji dlaczego Sello tego klienta nie może zapisać w swojej bazie.

Link to postu

U mnie jest tak (s2s), że jeśli jakieś zamówienie nie przejdzie do Sello to następne też nie. Może jakieś wcześniejsze nie przeszło i blokuje się też to, które ma prawidłowe dane?

 

W ZK masz prawidłową kategorię? Wszystkie towary w ZK są subiektowe?

  • Dziękuję 1
Link to postu

Tak zamówienie jest ok i ma poprawną kategorię, ale sprawdzę jeszcze poprzednie może to faktycznie jakieś wcześniejsze, dam znać. BTW miałem kilka razy problem że zamówienie z subiekta nie pojawiało się w Sello właśnie z powodu że jedna lub więcej pozycji na ZK nie była odhaczona do serwisu aukcyjnego ale nigdy sello nie wywalało takiego błędu że klienta nie może zapisać.

Link to postu

Dziękuję Panowie za chęć pomocy i podpowiedzi w końcu się uporałem i jak się okazało po sugestii @MARCIN e-kupowanie.pl to faktycznie w sklepie wisiały 2 zamówienia tego samego klienta który robił zakupy jako gość i płatność online mu nie przeszła a firmes link tych zamówień nie przesłał do subiekta i co za tym idzie zblokowało się pobieranie kolejnych zamówień przez sello.

Link to postu

Ten błąd jest ciężki i mega upierdliwy

Cytat
1 godzinę temu, Tomasz Urbaniak napisał:

 

blad zapisu klienta.PNG

 

Sam kiedyś spędziłem pół dnia, żeby poradzić sobie z jego usunięciem. Co ciekawe, on co jakiś czas się pojawia i nigdy nie do końca wiadomo co jest nie tak

@Bartosz Rosa może dalibyście radę rozbudować log tego błędu w taki sposób, by wskazywał o jaką dokładnie transakcję chodzi i wskazać ten błąd?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...