Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Nie przenosi przedpłaty z ZK na FS

Polecane posty

Przypinamy przedpłaty do ZK, w kolejnym kroku wystawiamy FS.

Przedpłata niby się podpina do FS ale nie pobiera z niej pieniędzy automatycznie. Po zatwierdzeniu (bez kliknięcia w kółeczko na przedpłacie) tworzy nowy dokument a przedpłata pozostaje nierozliczona.

 

Oczywiście nie powinno to działać j/w.

Proszę o poprawę ASAP.

 

b3.png

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Obawiam się, że błędu nie udało nam się powtórzyć. Za każdym razem przedpłata z ZK jest podpinana – niezależnie od tego czy ZK tworzy dokumenty kasowe czy nie (jeżeli chodzi o ustawienie w konfiguracji). Jeżeli na przedpłacie jest kwota zerowa, to nie podpina się ona w ogóle pod FS.

 

Czy byłaby szansa na zrzuty ekranu z Typów dokumentów FS i ZK?

Link to postu

W gwoli doprecyzowania informacji (bo nie wiem czy się dobrze rozumiemy).

- do ZK podpinamy przedpłaty (w formie BP lub KP)

- po jakimś czasie wystawiamy FS do tych ZK 

- no i teraz obraz z mojego pierwszego posta to jest formatka FS, podpięła się co prawda przedpłata, w formie: KP 10/2017 ale faktura nie konsumuje z niej pieniędzy.

(Jak widać domyślnie zaznacza się Gotówka i generowane jest nowe KP)

 

Można jednak kliknąć w to kółeczko, na wysokości KP 10/2017 i wówczas skonsumuje wpłatę.

Tak samo zachowują się przedpłaty do ZK, typu BP.

 

Poprawcie to proszę ASAP bo pilnowanie ręczne to słaba opcja.

 

P.S. Przy okazji proszę też o odniesienie się na inne poruszane przeze mnie wątki - zgłosiłem kilka kwestii i nadal nie ma stanowiska z Państwa strony.

 

Z4.jpgz3.jpgZ2.jpgZ1.jpgf5.jpgf3.jpgf2.jpgf1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

W konfiguracji Zamówień od klienta jest wyłączona obsługa płatności. Należałoby ją uruchomić. Planujemy, że do wersji 15, podpięte pod ZK przedpłaty będą działały zarówno dla ustawionej obsługi płatności, jak i przy wyłączonej.

 

Dorzucę jeszcze, że obsługa płatności na ZK, odpowiedzialna jest za tworzenie operacji kasowych, jeśli jest wyłączona, to operacje kasowe się nie tworzą.

 

Jeżeli chodzi o pozostałe tematy, to postaramy się je jak najszybciej rozwiązać, natomiast styczniowy natłok kontaktów na liniach telefonicznych oraz mailowych (związanych z JPK, nowymi deklaracjami, inwentaryzacją etc.) sprawia, że nasze wysiłki są dzielone na wiele różnych części.

Link to postu

W ZK mamy wyłączoną obsługę płatności świadomie. Nie chcemy aby ZK tworzyło jakiekolwiek dokumenty finansowe.

W naszym modelu działania założyliśmy, że do ZK podpinamy (tylko) wcześniej wykreowane przedpłaty a następnie robimy z nich FS używając wcześniej podpiętych przedpłat.

 

No jeśli to poprawicie w ver. 15 tak jak wyżej Pan to opisał to będzie rozwiązaniem podniesionego przeze mnie tematu.
Czekamy zatem na wersję 15.


Co do pozostałych tematów, to cierpliwie czekam w takim razie.

Myślałem, że o mnie zapomnieliście... :):):)

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...