Skocz do zawartości

Subiekt NEXO - Optymalizacja szybkości uruchamiania/działania programu

Polecane posty

U mnie wypada to tak:

Wybierz podmiot - 2 sekundy

Ekran logowania - 4 sekundy

Strona startowa, ale już taka klikalna - 10 sekund

 

... ale to pewnie zależy dużo od środowiska i tutaj tak ...

Sieć - 1Gbps, 30m do serwerowni - ogólnie 200 końcówek w sieci

Serwer - 2xXEON + 64GB RAM + SSD 2GB/s Random, około 30 jednocześnie aktywnych użytkowników Nexo

Komputer - i5 + 8GB RAM + SSD 500MB/s

 

... więc trzeba Sobie szczerze powiedzieć, że NEXO lubi zasoby :) A jak je dostanie, to naszym zdaniem, śmiga optymalnie.

EDIT: Zapomniałem zaznaczyć, że działamy na pełnej wersji SQL'a, co też ma ogromny wpływ na wydajność.

 

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu

No to już powinien się Insert wypowiedzieć - myślę, że mają za sobą pełno testów, zresztą dlatego przebudowali interfejs w wersji 12. Ja mogę z doświadczenia i testów powiedzieć, że zmiana dysku na SSD w serwerze, z dobrymi parametrami, mocno zmienia komfort pracy. Oczywiście w waszym przypadku też nie ma też za bardzo iść w dyski SSD 2GB/s, bo potem pojawia się ograniczenie po stronie wersji Express SQL'a.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.01.2017 at 15:12, Mateusz Włudyka napisał:

Przyglądaliśmy się startowi aplikacji i jedynym "słabym ogniwem", które wyłapaliśmy jest bardzo "słaby" klient, który łączy się zdalnie (np. laptop). Nawet przy sztucznym obniżeniu wydajności łącza do 10Mb start trwał podobnie co lokalnie...

 

Ale rozumiem, że w przypadku testów w Insert
jest to fizyczny, mocny serwer bazy danych ... a nie  Express SQL na desktopie/PC

?

 

PS

O jakich parametrach jest serwer z bazą?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...