Skocz do zawartości

Lista towarów do spakowania

Polecane posty

 

Czy ktoś zna sposób, aby zrobić listę towarów do spakowania ?

Chodzi o to, żeby najpierw zebrać wszystkie towary i dopiero potem pakować.

 

Lista magazynowa niby to pokazuje, no ale grupowane są towary wg paczki.

 

Więc powstaje problem przy większej ilości paczek, że zaczynając od góry listy, bierzemy jeden towar, potem drugi, a potem znowu ten pierwszy, gdy możnaby od razu wziąć 2 szt.

 

Przydałaby się taka lista magazynowa, tylko pogrupowana wg towarów, a nie paczek......ktoś wie jak to zrobić ?

???

Link to postu

 

Czy ktoś zna sposób, aby zrobić listę towarów do spakowania ?

Chodzi o to, żeby najpierw zebrać wszystkie towary i dopiero potem pakować.

 

Lista magazynowa niby to pokazuje, no ale grupowane są towary wg paczki.

 

Więc powstaje problem przy większej ilości paczek, że zaczynając od góry listy, bierzemy jeden towar, potem drugi, a potem znowu ten pierwszy, gdy możnaby od razu wziąć 2 szt.

 

Przydałaby się taka lista magazynowa, tylko pogrupowana wg towarów, a nie paczek......ktoś wie jak to zrobić ?

???

 

Przecież to jest już od lat... Ja używam tej z załącznika. Wysyłam od siebie, bo na forum nie chce mi się szukać... O to chodzi?

Zestawienie_ilościowe_towarów.zip

Link to postu

Działa super :)

 

To się cieszę.

 

I zwrócę się do Ciebie z pytaniem: swego czasu pisałem na forum o tym, jak dorobić do tej listy wpisywanie PW z subiekta (teraz może być i z sello). Załóżmy, że mamy magazyn podzielony na X pomieszczeń - chodziło by o to, aby w prawej kolumnie wpisywało się odpowiednie pole własne z towaru - czy wiesz może jak to zrobić?

 

Czyli: w towarach w sello wpisujemy PW (załóżmy NP - nazwa pomieszczenia), przy druku tej listy od razu widać, gdzie czego szukać. Albo jeszcze lepiej: lista posortowana wg tego PW... Niestety, nie wiem jak to ugryźć...

Link to postu

To ja mam do Was pytania, prośbę, chodzi o zagadnienie typu: czego potrzebuje magazynier? Jakie macie sugestie aby ułatwić i przyspieszyć jego pracę. Zakładam tutaj jakiś dedykowany kawałek oprogramowania, np uruchamiany na tablecie i współpracującym z Sello. Czy jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem?

  • Lubię to 1
Link to postu

 

Pomysł z tabletem byłby fajny.

 

Myślę, że bym zainwestował nawet w takie coś, nie trzebaby drukować.

 

Generalnie koncepcja z poprzedniej rozmowy jest moim zdaniem aktualna

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6690.msg41365#msg41365

 

Tyle, że integracja na tablecie z androidem byłaby jeszcze lepsza.

Pytanie tylko......czy do tableta można podłączyć skaner kodów...

Tego nie wiem, a to by było niezbędne.

Link to postu

To ja mam do Was pytania, prośbę, chodzi o zagadnienie typu: czego potrzebuje magazynier? Jakie macie sugestie aby ułatwić i przyspieszyć jego pracę. Zakładam tutaj jakiś dedykowany kawałek oprogramowania, np uruchamiany na tablecie i współpracującym z Sello. Czy jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem?

 

Tablet? Bardzo dobra idea. Na pewno moduł paczek do podglądu. Wyszukiwanie w niej po nicku / nr paragonu / nazwisku / mailu / ...

 

Na początek nam by ułatwiło życie przy kompletowaniu towaru - PW na liście towarowej z PW określającym nazwę (numer) magazynu (to oczywiście do druku papierowego najpierw), potem na tablet, np. z opcją zaznaczenia, co już jest pobrane do pakowania...

 

edit: pewnie chodzi o tablet z Windowsem?

Link to postu

Wyszukiwanie jak wyżej i obsługa kodów QR albo kreskowych, wtedy przerabiamy nick, nr zk lub cokolwiek na kod kreskowy lub QR i jazda. Wyświetla się zamówienie i odhaczamy co mamy już.

 

Statusy: Przekazane do realizacji, kompletowanie, spakowane.

 

Zbiorcza realizacja zamówień -> zaznaczamy kilka zamówien i program mówi nam ile czego przynieść i podczas pakowania tylko wyjmujemy z wózka.

 

Sam chciałem taką prostą aplikacje zrobić -> wyszukiwanie po kodzie QR lub kreskowym i wyszukiwanie towaru w subiekcie - narazie taki prosty, ale nie ma czasu ;C

Link to postu

I ja też się podpisuję pod tym co wyżej podali koledzy plus to co już wcześniej było mówione. Ale najważniejsze to żeby tablet ułatwił pracę magazynierowi a nie biura bo w biurze to każdy siedzi przed pecetem bo tak jest wygodniej. Bądźcie poważni - nikt nie będzie się bawił na tablecie z obsługą transakcji ;)

 

Wg mnie - w pierwszej kolejności pomysł z tabletem powinien zastąpić kolektor danych bo to realnie przyczyniłoby się do automatyzacji naszej pracy ale czy to możliwe?

 

Powinno być tak jak w każdym magazynie obsługiwanym przez człowieka. Na tablecie powinna się wyświetlać lista magazynowa dla zbieraczy w kolejności rozmieszczenia regałów i po kolei każda pozycja - zdjęcie przedmiotu, nazwa, symbol oraz ile sztuk danego przedmiotu ma wrzucić do koszyka/wózka.

 

Jeśli byłaby obsługa kodów EAN i ręczne wprowadzanie symbolu towarów (bo nie wszystko ma kody kreskowe) to byłaby bajka. Chodzi o to żeby magazynier od razu podczas wrzucania towaru do wózka mógł sprawdzić czy to jest faktycznie ten właściwy towar. Ręczne wpisanie symbolu na tablecie to nie problem ale obsługa czytnika to już inna sprawa, bo kolektor jest przystosowany do czegoś takiego, a tablet nie. Robienie zdjęcia kodu (kreskowego czy QR) tabletem jest niewygodne ale może się mylę, a oddzielny czytnik z kabelkiem... hmm... to oddzielny czytnik z kabelkiem i jak z takim czymś chodzić. W ogóle jak praktycznie chodzić z tabletem po magazynie jak kolektor nosi się na pasku jak pistolet :)

 

Trzeba by się mocno zastanowić co chcemy od tego tableta żeby faktycznie ułatwił pracę, a nie żeby robić aplikacji tylko dla "fajności" i "szpanu" ;) bo to będzie strata Waszego czasu. Czy chcemy żeby zastąpił kolektor danych - tak, bo ma duży kolorowy wyświetlacz dzięki czemu może pokazać duże i wyraźne zdjęcie towaru ale czy tablet może zastąpić kolektor danych - tego już nie jestem pewien... Sprawdzę w styczniu to dam Wam znać bo teraz nie mam czasu ;)

 

PS

W grę wchodzi tylko Android bo taniego tableta z Win8 nie znajdziemy, a przecież nikt nie będzie inwestował na magazyn w markowy tablet ;)

No i nie wiem ile czasu w warunkach magazynowych wytrzyma taki najtańszy tablet (100-300zł). Kolektory mają pancerne obudowy nie bez powodu :)

 

PS 2

Bartek, jeśli chodzi o obsługę czytników kodów kreskowych i ekranów dotykowych to przypomnę Ci program od tej firmy "billproduction" co znalazłem do wag z tego wątku: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6832.msg41923#msg41923

 

Już wtedy pisałem Ci, że ma on ogromne możliwości i ma to wszystko wbudowane w standardzie. Może tanim kosztem moglibyście nabyć licencję, a przynajmniej zobaczyć jak to zostało w nim zrobione. Trzeba by policzyć co taniej wyjdzie.

Link to postu

PBB jak zwykle rozpisał temat głęboko i dobrze.

 

Należy zaplanować 2 funkcjonalności:

-do zbierania towaru

-do pakowania towaru

 

Osobiście dla mnie ważniejsze jest pakowanie i to tutaj najbardziej bym się cieszył z pomocy w kontroli tego co się pakuje do paczki i w jakich ilościach.

 

Samo zebranie towaru możnaby na początku robić po staremu, tj. z kartką.

 

Zawsze weryfikacja tego co zostało zniesione następowałaby przy pakowaniu.

 

Co do braku kodów kreskowych na towarach - tak, wiele towarów made in china nie ma kodów. Ale zawsze można je dorobić samemu, zakresy kodów 200-299 są do użytku wewnętrznego i każdy może je sobie drukować.

Teraz niewielu to robi, no bo nie ma sensu. Ale gdyby była pakowarka...o to co innego.

 

Tak jak napisał PBB wcześniej (kiedyś) najczęstsze problemy z pakowaniem to:

-za mało lub za dużo towaru w paczce (zwykle za mało)

-pomyłka w symbolu towaru, zwłaszcza chińskie produkty mają bardzo podobne symbole, ale towary są kompletnie inne

-pomylone "opcje" wybierane przez klienta np. zielone kropki, a nie zielone ufoludki na sukience

-nie zapakowany paragon lub faktura

-brak gratisu opisanego w aukcji

 

Te wszystkie błędy można wyeliminować prawidłowo oznaczając towary kodami, i podmieniając je w transakcji w Sello, ale bez pomocy mózgu elektronowego nie da się tego kontrolować.

Od razu trzeba przewidzieć możliwość dodawania do paczki towarów spoza transakcji, czyli:

-paragonów

-gratisów

-sterowników

-ulotek reklamowych

 

Na początku możnaby zrobić to w formie stałej, tzn. te same produkty do każdej paczki. Potem możnaby Sello rozbudować aby w każdym towarze lub transakcji określać co ma zostać dodatkowo spakowane.

 

No i fajnie, jak by można było także zeskanować rozmiar pudełka czy koperty do zdjęcia ze stanu w Subiekcie, aby wreszcie możnabyło kontrolować stan materiałów do pakowania.

 

To ostatnie możnaby od biedy rozwiązać poprzez zdejmowanie stanów tych "towarów" w Sello, a już ręcznie byśmy sobie przenosili okresowo stany na + do Sello i na - do subiekta.

Link to postu

Zgadzam się z Ks. Robakiem i dopowiem, że jeśli chodzi o zbieranie czy pakowanie to tablet do zbierania towaru, a do pakowania to PC bo do tego nie jest potrzebny dodatkowy device ;) No i prościej to zrobić. Ja się martwię czy tablet wytrzymałby na magazynie dłużej niż kilka dni ;) więc podczas pakowania tym bardziej można by go przypadkiem zrzucić ze stołu ;)

 

I tak wolałbym najpierw moduł pakowania w Sello (na PC), a do zbierania towaru wystarczyłaby nadal kartka papieru, ewentualnie później aplikacja na tableta. Pakowanie jest ważniejsze bo tu jest najwięcej błędów tak jak napisał Ks. Robak. Zresztą nawet jak się magazynier-zbieracz pomyli to magazynier-pakowacz, mając odpowiedni moduł pakownia, powinien bardzo łatwo wychwycić taką pomyłkę.

 

 

Bartek, mówimy o kupnie tableta dla magazyniera więc musi to być najtańsze możliwe urządzenie. Niemarkowe tablety raczej zawsze będą dostarczane z Androidem i dlatego zawsze będą tańsze. No i w Google Play jest już spory wybór aplikacji czytających kody więc jest się na czym wzorować.

 

Aplikacja też nie powinna mieć zbyt dużych wymagań i powinna pracować raczej na zasadzie offline czyli wczytamy dane, idziemy na magazyn, wracamy i ewentualnie wczytujemy dane. Lub oba tryby online i offline. Praca online na magazynie może być trudna w realizacji bo nikt nie będzie instalował anten rozszerzających zasięg Wi-Fi, a tym bardziej kupował tableta z modemem 3G i płacił abonament za internet.

 

Oczywiście można też zrobić taki bajer jak w mobilnym nexo czyli aplikacja zawierająca wybrane zestawienia tak żeby szef będąc na wyjeździe, na przykład na spotkaniu użytkowników Sello ;) mógł sprawdzić na swoim smartfonie ile ma nowych transakcji, paczek, wartość sprzedaży, itp. ;)

 

 

Reasumując trzeba się mocno zastanowić co jest ważniejsze (pakowanie czy zbieranie) i w jaki sposób maksymalnie ułatwić pracę, a nie udziwnić ją. Czy mobilne zestawienia są potrzebne w Sello (jak jest obsługa przez zdalny pulpit ;) ). I na pewno nie może to wyglądać jak Mobilny Subiekt który jest nieporozumieniem ;) Programy partnerów są 100x lepsze od niego.

 

 

 

PS

Bartek - dlaczego się z nami droczysz ;) Jak realnie patrząc to wszyscy wiemy, że nie powstanie taka aplikacja, a przynajmniej nie przez najbliższy rok ;)

 

Link to postu

do pakowania to PC bo do tego nie jest potrzebny dodatkowy device ;)

 

 

E....właśnie wydaje mi się, że przy pakowaniu potrzebny jest skaner.

Biorę do ręki, skanuję i wkładam do paczki.

A Sello-pakowarka zaznacza pozycję na zielono czy stawia ptaszka i nie rozumiem z czego się śmiejecie :P

A gdy się pomylę i zeskanuję towar którego nie ma w tej paczce to sygnał dźwiękowy.

 

No i prościej to zrobić. Ja się martwię czy tablet wytrzymałby na magazynie dłużej niż kilka dni ;) więc podczas pakowania tym bardziej można by go przypadkiem zrzucić ze stołu ;)

 

No ale zawsze można na magazynie poinstalować dywany, tylko takie bardziej puchate, wełniane, żeby dobrze amortyzowały :P

 

 

I tak wolałbym najpierw moduł pakowania w Sello (na PC),

 

Tak, jak by było tylko na PC to też bym się bardzo ucieszył  ;D

 

 

Aplikacja też nie powinna mieć zbyt dużych wymagań i powinna pracować raczej na zasadzie offline

 

Hmmm...dobry pomysł.

Przecież nie muszę mieć połączenia z serwerem aby pakować.

Teraz wystarczają kartki, a one są offline.

 

Wczytuję dane i idę pakować. No, najpierw zbierać :P

 

Co do aplikacji skanującej kody, to używałem kilku w moim telefonie i nie da się z tego korzystać. Wolne, trzeba idealnie zrobić zdjęcie, bo inaczej nie odczyta kodu.

 

 

PS

Bartek - dlaczego się z nami droczysz ;) Jak realnie patrząc to wszyscy wiemy, że nie powstanie taka aplikacja, a przynajmniej nie przez najbliższy rok ;)

 

 

A nawet dwa lata :P

 

Link to postu

Nigdzie nie napisałem, że powstanie :), ale też nie zaprzeczę. Dziękuję za odzew w tej sprawie. W razie kolejnych sugestii.. piszcie :).

Nie musisz pisać że powstanie, wystarczy że podnosisz apetyt ;)

 

Sello Sellem, ale ciekawe czy jak bym napisał kiedyś taki dodatek, to czy by było duże zainteresowanie :P

Zainteresowanie - tak :)

Sprzedaż dodatku - nie ;)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

 

I zwrócę się do Ciebie z pytaniem: swego czasu pisałem na forum o tym, jak dorobić do tej listy wpisywanie PW z subiekta (teraz może być i z sello). Załóżmy, że mamy magazyn podzielony na X pomieszczeń - chodziło by o to, aby w prawej kolumnie wpisywało się odpowiednie pole własne z towaru - czy wiesz może jak to zrobić?

 

 

 

Próbuję coś kombinować w tym temacie i tak jak dodanie pola własnego z Subiekta do wydruku nie będzie problemem, to jeszcze do pomocności tego czegoś wymagany jest jeden element:

-sortowanie po magazynie i półce.

 

Bo myślę, że najlepiej brać 2 pola z towaru - magazyn i półka z tego magazynu.

Najpierw sortowane byłoby po magazynie, a potem po półce.

 

I tu jest największy problem.

 

W edytorze wydruków jest tylko predefiniowana lista źródeł danych, czyli paczki.

 

Te dane są "jakoś" posortowane.

I nie ma w nich pól własnych z Subiekta :P

 

Można dodać do każdego wiersza pole z Subiekta, no ale posortowanie będzie pierwotne, czyli na pewno nie po magazynie.

 

Siedzę i myślę, jak to zrobić najprościej.

 

I wychodzi mi na to, że prosto się nie da.

 

Trzeba będzie programowo utworzyć nowe źródło danych, np. DataTable + DataView z odpowiednim sortowaniem, połączyć obecne dane z Paczek, uzupełnić o pola własne,

podmienić źródło danych w raporcie z Paczki na utworzone DataView i ręczne wypełnić wiersze danymi.

 

Biorąc pod uwagę bardzo ubogie możliwości testowania twórczości w środowisku edytora wydruków, temat z bardzo prostego zrobił się bardzo skomplikowany....

 

Do tego nie wiem nawet czy to zadziała :P

 

Ktoś ma inny pomysł ? :D

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...