Skocz do zawartości

Lista towarów do spakowania

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z tym wydrukiem.

20cf0e7d3bd9d.jpg

Dziś wyskoczył nam dokładnie ten sam błąd i nie dało się uruchomić wydruku na żadnym komputerze. Po wielu godzinach analizy ;) udało mi się namierzyć czego dotyczy - towary w SGT nie miały podanej wagi. Wpisałem jakąś wagę do tych towarów do SGT i wydruk zadziałał prawidłowo.

 

Czyli jeśli wśród zaznaczonych paczek będzie choć jedna, w której choć jeden towar nie ma podanej swojej wagi w SGT to wyskakuje taki błąd. Trochę to kłopotliwe i jeśli miałbyś chwilę czasu żeby to naprawić (czyli jak waga równa 0 to wpisz to 0?) byłbym bardzo wdzięczny. Zwłaszcza, że ostatnio przestaliśmy podawać wagę w SGT bo szkoda nam na to czasu ;)

 

Link to postu

Wystarczy zakomentować drugą połowę kodu w skrypcie i już wiadomo w której połówce jest błąd. Potem znów połowę itd aż dojdziesz do konkretnej linijki.

 

Inna metoda, to cały skrypt można spróbować wrzucić w try{} catch{} i wypisać w okienku treść błędu - możliwe, że będzie tam bardziej precyzyjna informacja, ale nie sprawdzałem więc to tylko przypuszczenia.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Chcę wdrożyć u siebie tą listę bo widzę w niej bardzo duży potencjał.

Nie mniej chciałbym w niej trochę pozmieniać wygląd i tu moje pytanie. Jak to zrobić bo w edytorze praktycznie nic nie mogę zmienić albo nie umiem.

 

Chciałbym ją uszczuplić tak żeby na jednej stronie drukowało się więcej pozycji a żeby to zrobić chciałem wyrzucić poniższe pola:

- zdjęcie

- uwagi

- symbol ( można go przenieść w wiersz do nazwy )

- cena

- magazyn ( zostawić tylko półkę )

 

Będę wdzięczny za wskazanie jak to zrobić.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

starałem się uruchomić to udogodnienie postępując zgodnie z instrukcją, ale bez skutku bo brakuje mi paru elementów układanki.

 

-czy zestawienie towarów do spakowania drukuje się z Sello czy z Subiekta jako ZK?

-uprzejmie proszę o wyjaśnienie[łopatologiczne] jak krok po kroku uruchomić wydruk.

-na moje potrzeby dobre jest to, bo prostsze https://forum.sello.pl/index.php?topic=2580.0 ale chyba jest uruchamiane w module paczki->do wysłania.

-na tą chwilę mam odptaszoną funkcję ZK do subiekta po zatwierdzeniu transakcji i przekazaniu jej do modułu "transakcje-> do wysyłki. Czy wystarczy tą opcję zaznaczyć, aby subiekt widział ZK?

 

 

Moja organizacja pracy wymaga druku listy magazynowej z modułu transakcje->do paczek lub z poziomu subiekta z modułu zamówienie od klienta. Dokumenty końcowe są tworzone przez pracowników w momencie pakowania przesyłki.

Link to postu

starałem się uruchomić to udogodnienie postępując...

1. To jest wydruk Sello, a nie SGT. Wydruk Ks. Robaka jest zajebisty ale niestety przy Twojej organizacji pracy ten wydruk się nie sprawdzi bo drukujesz go z paczek do wysłania - ppm na paczkach i "Druki do paczek". Możesz pokombinować jak dostosować siebie do wydruku, czyli możesz najpierw utworzyć paczki, wydrukować listę i usunąć paczki lub tworzyć dokument końcowy z zakładki wszystkie transakcje bo tam wylądują transakcje gdy utworzysz do nich paczki.

A dodaje się go jak każdy inny wydruk w Sello - lista porad - pkt 9.12, plus instrukcja Ks. Robaka.

 

2. Dla Twojej metody pracy to można zrobić zestawienie w SGT odpalane np. z poziomu zestawień SGT, a odwołujące się do bazy Sello lub uruchamiane z programu serwisowego Sello. Gdzieś był wątek na ten temat na forum z przykładowym kodem ale nie mogę go teraz znaleźć, i nawet nie pamiętam jakimi frazami go wyszukać :( Alwin lub tadzimir mi go wtedy bodajże podawał. W każdym razie można zlecić napisanie konkretnego skryptu SQL podającego towary w transakcjach do spakowania. Nie powinno to być super drogie - parę stówek i na pewno chętny się znajdzie. Chyba że będziesz chciał z sumowaniem liczby towarów i podaniem półki magazynowej jak zrobił Ks. Robak, to już będzie trudniejsze i zapewne droższe.

Link to postu

czy moja organizacja pracy jest jakaś nietypowa?

Nie o to chodzi.

 

Po prostu program jest jaki jest i nie ma możliwości przewidzieć wszystkich wariantów pracy. Ma wbudowaną obsługę druków do paczek (bo to musi mieć), a nie ma wydruków do transakcji (bo te nie były przewidziane) i tyle. My jako użytkownicy musimy się dostosować do programu lub dodając zewnętrze funkcjonalności/wykorzystując możliwości programowania dostosować program do siebie.

 

Jak zaczynałem pracę z Sello to pakowałem tak jak Ty ale potem dostosowałem siebie do programu bo to było dla mnie prostsze i dlatego dokumenty sprzedaży drukujemy już na etapie obrabiania transakcji.

Link to postu

starałem się uruchomić to udogodnienie postępując zgodnie z instrukcją, ale bez skutku bo brakuje mi paru elementów układanki.

 

-czy zestawienie towarów do spakowania drukuje się z Sello czy z Subiekta jako ZK?

-uprzejmie proszę o wyjaśnienie[łopatologiczne] jak krok po kroku uruchomić wydruk.

-na moje potrzeby dobre jest to, bo prostsze https://forum.sello.pl/index.php?topic=2580.0 ale chyba jest uruchamiane w module paczki->do wysłania.

-na tą chwilę mam odptaszoną funkcję ZK do subiekta po zatwierdzeniu transakcji i przekazaniu jej do modułu "transakcje-> do wysyłki. Czy wystarczy tą opcję zaznaczyć, aby subiekt widział ZK?

 

 

Moja organizacja pracy wymaga druku listy magazynowej z modułu transakcje->do paczek lub z poziomu subiekta z modułu zamówienie od klienta. Dokumenty końcowe są tworzone przez pracowników w momencie pakowania przesyłki.

 

Czy mógłbyś dokładniej opisać jak wygląda Twój obieg transakcji ?

 

Pomoże to w rozwoju aplikacji, być może dzięki temu będzie możliwe dodanie funkcji, które pozwolą na sprawną realizację także Twojego sposobu pakowania.

 

Dokumenty końcowe można tworzyć też z poziomu paczek, ale z tego co rozumiem Tobie zależy na możliwości edycji transakcji aż do skompletowania paczki ?

Link to postu

ja jak  przychodzę rano

TO zatwierdzam TRANSAKCJE zapłacone I ZA pobraniem, po kolei wg maili, jednocześnie wypisuje ręcznie na kartce towary które musze przynieść

 

aukcje zatwierdzone trafiają DO ZAKŁADKI DO paczek i stamtąd drukuje dokumenty, i wg tego pakuje, dla mne fajnie by było abym mógł w zakładce "do paczek" wydrukować wszystkie towary na jednej liście, zwłaszcza tam gdzie są grupy transakcji

Link to postu

ja jak  przychodzę rano

TO zatwierdzam TRANSAKCJE zapłacone I ZA pobraniem, po kolei wg maili, jednocześnie wypisuje ręcznie na kartce towary które musze przynieść

 

aukcje zatwierdzone trafiają DO ZAKŁADKI DO paczek i stamtąd drukuje dokumenty, i wg tego pakuje, dla mne fajnie by było abym mógł w zakładce "do paczek" wydrukować wszystkie towary na jednej liście, zwłaszcza tam gdzie są grupy transakcji

Tak na szybko to proponuję utworzyć paczki, wydrukować listę wg instrukcji z forum i następnie skasować paczki i wrócić do swojej pracy w zakładce 'do paczek'.

Link to postu

ja jak  przychodzę rano

TO zatwierdzam TRANSAKCJE zapłacone I ZA pobraniem, po kolei wg maili, jednocześnie wypisuje ręcznie na kartce towary które musze przynieść

 

aukcje zatwierdzone trafiają DO ZAKŁADKI DO paczek i stamtąd drukuje dokumenty, i wg tego pakuje, dla mne fajnie by było abym mógł w zakładce "do paczek" wydrukować wszystkie towary na jednej liście, zwłaszcza tam gdzie są grupy transakcji

 

Czy mógłbyś powiedzieć, co rozumiesz przez zatwierdzanie transakcji ?

 

Czy nie byłoby lepiej pakować wg list magazynowych ?

 

 

Opowiem jak ja to robię:

 

Po pierwsze nie mam sklepu, więc wszystkie transakcje pochodzą albo z Allegro albo są utworzone ręcznie, najczęściej na podstawie telefonu.

-zaciągam dane z Allegro

-w Sello mam w transakcjach dodane kolumny "Pozostało do zapłaty", "Symbol dokumentu końcowego" oraz "Dostawa".

-gdy Sello pobierze z Allegro FODy i wpłaty widzę, które transakcje są opłacone po kolumnie "Pozostało do zapłaty" i dla nich drukuję dokumenty końcowe.

-dla transakcji, które mają kwotę inną niż 0 albo nie robię nic (klient jeszcze nie zapłacił) albo widzę, że są to transakcje za pobraniem więc też drukuję dokument końcowy.

 

-ewentualnie jeżeli klient prosił o numer konta do zapłaty, sprawdzam bank, czy nie ma wpłaty i rejestruję ją w Sello.

 

-Następnie dla wszystkich przesyłek z dokumentem końcowym tworzę paczki.

 

-Przechodzę do modułu "Paczki",

-Drukuję etykiety do paczek i dodaję numery nadawcze do Sello

-następnie drukuję "Listę towarów do spakowania" oraz "Listę magazynową".

 

Zabieram dokumenty końcowe i idę pakować.

Na podstawie Listy towarów do spakowania przynoszę towary,

a następnie za pomocą Listy magazynowej pakuję.

 

Po zapakowaniu wszystkiego z Listy magazynowej dodaję te przesyłki do "Listy wysyłkowej".

 

W module paczki mam włączoną kolumnę "Numer listy wysyłkowej".

 

Dzięki temu wiem, które przesyłki w module Paczki są już zapakowane, a które są nowe i trzeba je zapakować.

 

Gotowe.

Link to postu

jak widzę nie jestem jedyny, który pakuje z zakładki "do paczek".

 

-transakcje sprawdzam w nocy, tak aby całość zakupów do godz 24.00 zostałą wysłana kolejnego dnia.

-konto sprawdzam po 12.00 czyli po księgowaniu wpłat.

-pracownicy znoszą rano sobie towar z zakładki do "paczek" partiami np po 20 transakcji i pakują. Pierwszeństwo mają paczki kurierskie. CAłość jest pakowana chronologicznie.

-paczki są opisywane imieniem i nazwiskiem, wpłaty lądują po lewej, pobrania po prawej. Są dwa stanowiska, 4 osoby. DWójka do wpłat i dwójka do pobrań. W zależności od sytuacji, którzy skończą szybciej pomagają tej dwójce, która się jeszcze nie uporała z paczkami.

-drukowanie DK następuje dopiero po sprawdzeniu czy towar jest cały sprawny i bez wad, bo częśto się zdarza, w przypadku ostatnich sztuk, że np został uszkodzony czy tak jak ostatnio zalało nam karton leżący gdzieś tam pod oknem - wyszło to niestety dopiero przy pakowaniu. Nam zakładka "do paczek" umożliwia w miarę łatwe odkręcenie transakcji bo zostaje nam jedynie poinformowanie klienta, że coś z towarem jest nie tak. Nie ma potrzeby odkręcania DK przez co jest porządek. Zakładkę Paczki - do wysłania traktuję jako stan przechodni, skąd mogę robić wydruki. W mojej opinii zakłądka trnaskacje-do paczek to włąściwe miejsce na wszelkie operacje.

 

jak zrobić DK w module paczki-do wysłania?

Link to postu

od tych aukcji po tylu latach oślepłem, faktycznie jest :)

 

 

EDIT

 

ktoś tu pisał w poradniku SELLO, że nie wie po co jest w paczkach zakładka "zablokowane"

 

Jeśli robić dokumenty z modułu paczek to ma to sens gdy nam czego brakuje i nie jesteśmy w stanie tego spakować, po dodaniu do zablokowanych można spoko robić wydruki.

 

;D

 

tylko po co moduł "do paczek"?

 

[wiem, że jest opcja aby sello przenosiło od razu do modułu paczki.

 

Wydaje mi się, że warto się zastanowić nad narzuceniem trybu pracy wybierając bardziej użyteczną wersję drogi postępowania od zakupu do wysłania.

 

Link to postu

ja jak  przychodzę rano

TO zatwierdzam TRANSAKCJE zapłacone I ZA pobraniem, po kolei wg maili, jednocześnie wypisuje ręcznie na kartce towary które musze przynieść

 

aukcje zatwierdzone trafiają DO ZAKŁADKI DO paczek i stamtąd drukuje dokumenty, i wg tego pakuje, dla mne fajnie by było abym mógł w zakładce "do paczek" wydrukować wszystkie towary na jednej liście, zwłaszcza tam gdzie są grupy transakcji

 

Czy mógłbyś powiedzieć, co rozumiesz przez zatwierdzanie transakcji ?

 

Czy nie byłoby lepiej pakować wg list magazynowych ?

 

 

Opowiem jak ja to robię:

 

Po pierwsze nie mam sklepu, więc wszystkie transakcje pochodzą albo z Allegro albo są utworzone ręcznie, najczęściej na podstawie telefonu.

-zaciągam dane z Allegro

-w Sello mam w transakcjach dodane kolumny "Pozostało do zapłaty", "Symbol dokumentu końcowego" oraz "Dostawa".

-gdy Sello pobierze z Allegro FODy i wpłaty widzę, które transakcje są opłacone po kolumnie "Pozostało do zapłaty" i dla nich drukuję dokumenty końcowe.

-dla transakcji, które mają kwotę inną niż 0 albo nie robię nic (klient jeszcze nie zapłacił) albo widzę, że są to transakcje za pobraniem więc też drukuję dokument końcowy.

 

-ewentualnie jeżeli klient prosił o numer konta do zapłaty, sprawdzam bank, czy nie ma wpłaty i rejestruję ją w Sello.

 

-Następnie dla wszystkich przesyłek z dokumentem końcowym tworzę paczki.

 

-Przechodzę do modułu "Paczki",

-Drukuję etykiety do paczek i dodaję numery nadawcze do Sello

-następnie drukuję "Listę towarów do spakowania" oraz "Listę magazynową".

 

Zabieram dokumenty końcowe i idę pakować.

Na podstawie Listy towarów do spakowania przynoszę towary,

a następnie za pomocą Listy magazynowej pakuję.

 

Po zapakowaniu wszystkiego z Listy magazynowej dodaję te przesyłki do "Listy wysyłkowej".

 

W module paczki mam włączoną kolumnę "Numer listy wysyłkowej".

 

Dzięki temu wiem, które przesyłki w module Paczki są już zapakowane, a które są nowe i trzeba je zapakować.

 

Gotowe.

 

 

ale dokumentów koncowych masz kilka i wtedy trzeba latac po magazynie w tę i wew-tę a mi chodzi o to żeby wiedzieć co przynieść od razu po koleji

 

 

Link to postu

my pakujemy paczki na podstawie list magazynowych, czyli z transakcji opłaconych tworzone są od razu paczki.

Dokument końcowy jest drukowany indywidualnie (z podglądem) na końcowym etapie pakowania paczki z modułu Paczki (w dolnym oknie zakładka transakcje), więc jeżeli czegoś nie ma lub jest uszkodzone to przed wydrukowaniem paragonu/faktury jest z niego usuwane lub po konsultacji z klientem zamieniane na inny towar.

 

Z racji, że mam magazyn w oddzielnym pomieszczeniu to tam się odbywa pakowanie, a Ty jeżeli musisz ten towar najpierw przynieść to nic nie stoi na przeszkodzie aby do list magazynowych wydrukować jeszcze "zbiorczą listę towarów do spakowania".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...