Skocz do zawartości

Allegro Paczkomaty - obsługa przez webApi

Polecane posty

Właśnie rozmawiałem z miłym Panem z InPostu - w kwestii wysyłania do managera InPostu paczek AllegroPaczkomaty. W tej chwili - jak mu wyjaśniłem, mimo ustawienia w parametrach Sello danych managera - takie paczki nie są synchronizowane. Nie pojawiają się w Sello nr nadania oraz nie ma ich w managerze InPost.

 

Ów "miły Pan" stwierdził, że ST się z nimi kontaktował i przekazali całą dokumentację - i wina leży po stronie lub użytkoników (którzy nie umieją skonfigurować sello) lub ST (który nie wszystko wprowadził do sello). Generalnie z tej rozmowy wynikało, że jest możliwość przesłania paczek AllPaczkomaty z sello do managera w taki sposób, że znajdą się one w zakładce Allegro.

 

Bartku, możesz się wypowiedzieć?

Link to postu

Byłoby to fajne, bo teraz chyba nikt z paczkomatami nie nadaje ich samodzielnie, bo ceny przez Allegro są niższe. I gwarancja zwrotu.

 

A ręczna obsługa Menedżera Paczek jest bardzo kłopotliwa.

Na początku się ucieszyłem bo w porównaniu do sendit, gdzie wszystko trzebabyło robić ręcznie nagle otrzymałem gotowe dane w systemie, nic tylko klikać.

Ale szybko się okazało, że nie tak szybko.

 

Po pierwsze są tam wszystkie transakcje z FODem, więc trzeba cały czas szukać, które są zapłacone. Hurtem nie da rady. Dalej robota pojedynczo.

 

Po drugie gdy ludzie kupili 2 przedmioty na różnych aukcjach, wypełnili 2 FODy, a zapłacili za jeden, to w Menedżerze są 2 paczki, z czego wysyłam jedną, a druga wisi.....nie wiem ile, bo ciągle wiszą.

I trzeba się pilnować aby tego nie kliknąć, że ma być wysłana.

Link to postu

chyba nikt z paczkomatami nie nadaje ich samodzielnie

 

Dobrze, że piszesz "chyba"... Ja nadaję, bo mam je w sklepach internetowch...

 

Wczoraj wpadłem na to jak obsługiwać (ręcznie ale łatwiej) kilka kont allegro przez managera inpostu - trzeba otworzyć kilka przeglądarek i w każdej zalogować się do MPInpost przez allegro. Nie trzeba się wylogowywać (bo MPInp nie wylogowuje sam z allegro) a i tak wszystkie paczki są potem widoczne z poziomu jednej przeglądarki... Póki co ten półśrodek ułatwił mi życie...

Link to postu

Tak. Kontaktowaliśmy się z InPostem w tej sprawie i żadne informacje mogące rozwiać nasze wątpliwości w kwestii obsługi tych przesyłek przez API nie zostały nam przekazane. Sello może utworzyć paczkę dokładnie tak jak to ma miejsce w przypadku zwykłych paczek, jednak nie widzę w dokumentacji sposobu aby przekazać informację, że dana paczka pochodzi z Allegro Inpost Paczkomaty. Te paczki są tworzone z pominięciem zewnętrznych programów. Niestety możliwości testowania nowych dostaw są ograniczone, bo nie ma konta testowego Allegro na które można się zalogować przez Menadżer Paczkomatów aby sprawdzić jak to dokładnie działa.

Link to postu

Tak. Kontaktowaliśmy się z InPostem w tej sprawie i żadne informacje mogące rozwiać nasze wątpliwości w kwestii obsługi tych przesyłek przez API nie zostały nam przekazane. Sello może utworzyć paczkę dokładnie tak jak to ma miejsce w przypadku zwykłych paczek, jednak nie widzę w dokumentacji sposobu aby przekazać informację, że dana paczka pochodzi z Allegro Inpost Paczkomaty. Te paczki są tworzone z pominięciem zewnętrznych programów. Niestety możliwości testowania nowych dostaw są ograniczone, bo nie ma konta testowego Allegro na które można się zalogować przez Menadżer Paczkomatów aby sprawdzić jak to dokładnie działa.

 

No tak... Na swojej stronie piszą, że można...

API.thumb.png.12555f3c58b24e7c52419407235b9ff2.png

Link to postu

Niestety możliwości testowania nowych dostaw są ograniczone, bo nie ma konta testowego Allegro na które można się zalogować przez Menadżer Paczkomatów aby sprawdzić jak to dokładnie działa.

 

Jeśli w Sello do dostawy Allegro Paczkomaty doda się dane konta managera InPostu to tworzy się "zwykła" paczka, nadawana wg indywidualnej umowy z InPostem.

Link to postu

Informacja marketingowa jak widać nie idzie w parze z informacją dla developerów :). Podejrzewam, że działa to w odwrotny sposób. Paczki są tworzone przez menadżer paczek i można pobrać jedynie o nich informację przez API. Sello jednak nie odpytuje o paczki których nie zna, bo też nie bardzo jest sposób aby jednoznacznie stwierdzić czego ta paczka utworzona na serwisie dotyczy.

Link to postu

Informacja marketingowa jak widać nie idzie w parze z informacją dla developerów :). Podejrzewam, że działa to w odwrotny sposób. Paczki są tworzone przez menadżer paczek i można pobrać jedynie o nich informację przez API. Sello jednak nie odpytuje o paczki których nie zna, bo też nie bardzo jest sposób aby jednoznacznie stwierdzić czego ta paczka utworzona na serwisie dotyczy.

 

Jeśli tak, to znaczy, że ów "miły Pan" też o tym nie wiedział... (może już wie, bo mu wysłałem link do tego posta).

 

Co do rozróżniania paczek w managerze Inpostu to też nie zawsze wszystko jest jasne. Np. klient niezarejestrowany wyświetla się jako "niezarejestrowany" bez przydzielonego nr - trzeba rozpoznawać po tel. i paczkomacie. No cóż... wszystko wymaga doszlifowania...

Link to postu

No cóż... wszystko wymaga doszlifowania...

 

 

Przypominając odpowiedź "ochrony danych osobowych" nasuwa się pytanie czy InPost jest chętny do jakichkolwiek zmian. :P

 

Zaraz Tobie pan z InPostu odpowie, że nie ma dostępnych przesyłek z Allegro przez API bo nie pozwala na to ochrona danych osobowych.

Albo ustawa o szczepieniu kurczaków.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Tak. Kontaktowaliśmy się z InPostem w tej sprawie i żadne informacje mogące rozwiać nasze wątpliwości w kwestii obsługi tych przesyłek przez API nie zostały nam przekazane. Sello może utworzyć paczkę dokładnie tak jak to ma miejsce w przypadku zwykłych paczek, jednak nie widzę w dokumentacji sposobu aby przekazać informację, że dana paczka pochodzi z Allegro Inpost Paczkomaty. Te paczki są tworzone z pominięciem zewnętrznych programów. Niestety możliwości testowania nowych dostaw są ograniczone, bo nie ma konta testowego Allegro na które można się zalogować przez Menadżer Paczkomatów aby sprawdzić jak to dokładnie działa.

 

Chyba coś w dobrą stronę się zmieniło w API Allegro paczkomaty w kwestii środowiska testowego:

cytaty z dokumentacji API

"2. Konta testowe

Dla ułatwienia testowania usługi dostępne są konta test01@paczkomaty.pl, test02@paczkomaty.pl, test03@paczkomaty.pl oraz test04@paczkomaty.pl – można użyć tych kont jako odbiorców paczek tworzonych przy pomocy funkcji createdeliverypacks.

Do tworzenia przesyłek testowych należy wykorzystać następujące dane:

Login: test@testowy.pl

Pass: WqJevQy*X7

Przesyłki te nie będą procesowane/doręczane."

 

"Począwszy od wersji 2.1.8 dostępna jest funkcjonalność nadawania Paczek Allegro oraz

Listów Allegro. Aby z niej skorzystać niezbędne jest przekazanie do API danych umożliwiających identyfikację transakcji Allegro – identyfikatorów użytkownika oraz transakcji z systemu Allegro. Zmiany techniczne zawarte są w opisie funkcji createdeliverypacks.

Więcej informacji znaleźć można na stronie http://allegro.paczkomaty.pl"

 

"Przesyłki „Allegro”

Począwszy od wersji 2.1.8 dostępna jest w API funkcjonalność nadawania Paczek Allegro oraz Listów Allegro. Aby z niej skorzystać niezbędne jest przekazanie do API identyfikatorów sprzedawcy Allegro oraz transakcji z systemu PayU (węzeł allegro struktury XML przekazywanej w parametrze content). Powyższa para danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację transakcji systemu Allegro oraz weryfikację nabycia praw do skorzystania z wysyłki przesyłki objętej ofertą Allegro Paczkomaty InPost, bądź Allegro Polecony InPost.

W przypadku przekazania do systemu identyfikatora transakcji przypisanego do przesyłki listowej, niezbędnym jest wypełnienie danych odbiorcy listu poleconego (węzeł receiverAddress struktury XML przekazywanej w parametrze content). Te właśnie dane widoczne będę na etykiecie przesyłki Allegro Polecony InPost.

Dla przesyłki Allegro Paczkomaty InPost dane odbiorcy nie są wymagane."

 

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

No ja bym zajrzał do poradników:

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7107.0

 

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7271.0

 

 

Forumowicze nam popisali fantastyczne przewodniki, ew dodatkowo w aplikacji Sello klawisz F1 i szukamy tego co potrzeba  ;)

 

Super!

Widzę, że jesteś geniuszem jeżeli chodzi o Sello i dałeś mi wyczerpującą odpowiedź.

 

Gdybym znalazł ten opis w wymienionych przez ciebie miejscach to bym nie pytał na forum.

Nigdzie nie znalazłem opisu dotyczącego wysyłki Allegro Paczkomaty InPost więc ponawiam pytanie: jest taka możliwość czy jej nie ma?

 

Opisy dotyczą tylko wysyłki standardowej paczkomatami (nie allegro).

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...