Skocz do zawartości

Od dzisiaj Sello nie pobiera transakcji. PROSZĘ O POMOC PILNE!

Polecane posty

Nową nieformalną wersję podesłaliśmy do testów dla s4sklep. Jeśli do jutra nie pojawią się żadne problemy to opublikujemy wersję 1.18.3. Serwis testowy Allegro dopiero "wstał" po przerwie technicznej więc dopiero teraz możemy sprawdzić również nasze scenariusze testowe.

Link to postu

Według mnie wszystko działa jak należy ,wszystkie transakcje podpięły się prawidłowo. Dla mnie wersja 1.8.13 moze ukazać się na światło dzienne .Mam nadzieje że taka bomba nie powtórzy się szybko . Oczywiście wielki szacun dla sello team. Pozdrawiamy s4sklepallegro :)

 

Czy to oznacza, że widzicie pozytywną różnicę w pobieraniu transakcji ?

Link to postu
Czy to oznacza, że widzicie pozytywną różnicę w pobieraniu transakcji ?

No wiesz :), nie po to ciężko pracowaliśmy nad optymalizacją, żeby nie było widać efektów ;).

 

Szybkość pobierania zależy w dużej mierze od rodzaju sprzedaży - czy jest to mało aukcji z dużą sprzedażą czy dużo aukcji z małą sprzedażą. W tym pierwszym przypadku w naszych testach pobierało się około 170 transakcji na minutę - i jest to ten lepszy wynik. Licząc czas dla zestawu danych, czyli transakcje + klienci + formularze, wychodzi około 120 "transakcji" na minutę. Dokładne informacje co i jak się zmieniło podamy wraz z wyjściem wersji.

Link to postu

Zwykle mam ustawione pełne pobieranie.

 

Wczoraj dla testu przestawiłem na krótkie i od razu widziałem różnicę - 2- 3h od zakupu i dopiero WebApi zwróciło transakcje.

 

Pobieranie w Sello szło bardzo szybko.

 

Tak więc musiałem wrócić do Pełnego i działa.

 

Jest szybciej niż było, u mnie nie wisi.

Link to postu

Pobieranie na podstawie dziennika działa można powiedzieć błyskawicznie, natomiast co do pełnych nie widzę zmiany. Pierwsze pobieranie musiałem przerwać po 3h (niestety brutalnie zamykając program, ponieważ reakcja na zatrzymaj pobieranie nie dawało efektu).

O 17:18 rozpoczęłem ponownie pełne pobieranie i skończyło się wg. raportu o 21:11 (4h).

 

Edit:

Bartek w jakim terminie planujecie przebudować/pozbyć się "pełnego pobieranie"? W nowej wersji póki co nie byłem zmuszony pobierać pełnych lecz robię to już profilaktycznie.

Link to postu

:).

Pobieranie pełne zauważalnie szybciej działać nie będzie, bo pobierane są wszystkie możliwe dane, które zawsze zajmują tyle samo, nie ważne jakim algorytmem było by pobierane.

 

Pobieranie transakcji planujemy przepisać w jednej z najbliższych wersji, jednak nie chcę teraz podawać terminów, bo jest zbyt wiele niewiadomych aby taki termin ustalić teraz. Będzie ono działać na takiej zasadzie, jak w tej chwili działa pobieranie FODów. Według założeń powinno pobierać dane jeszcze szybciej, bo wyeliminowane zostaną stare funkcje webapi.

Link to postu

Mam ogromny problem, miałem zainstalowaną wersje sello 1.18.1 i chciałem zrobić instalację na 1.18.3.Podczas tworzenia kopii wyskakuje błąd jak w załaczniku. Nie mam zrobionej kopii 1.18.1 co mogę teraz zrobić?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Może spróbuj uruchomić 1/18/2 i zrób kopię zapasową - z tego co widać, program powinien się uruchomić w tej wersji. Potem zainstaluj 1/18/3.

 

PS zdaje się, że mi przy instalacji 1/18/3 też nie dało rady zrobić kopii...

Link to postu

Po pierwsze - bez paniki  :D

 

Nie jest źle.

 

Niektórym użytkownikom zdarza się, że Sello nie może przeprowadzić archiwizacji.

 

Powody zdaje się nie zostały do końca zbadane.

 

Program się nie uruchamia, bo musi przeprowadzić konwersję bazy, a nie może jej zrobić bez wcześniejszego zarchiwizowania jej.

 

E-kupowanie dobrze radzi - odinstaluj Sello 1.18.3 i zainstaluj wersję jaką miałeś poprzednio.

 

Zrób archiwizację ręcznie i dopiero zainstaluj 1.18.3.

 

Jeśli Sello nie będzie chciało zrobić archiwizacji nawet na starej wersji, trzeba będzie zrobić backup z MS SQL Server Management Studio (za darmo do pobrania z Microsoftu).

 

Jak to zrobić ?

https://forum.sello.pl/index.php?topic=2758.0

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...