Skocz do zawartości

Wioletta Wysocka

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    87
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Wioletta Wysocka

  1. Niestety nasz opiekun nie zna programu. Nie muszę koniecznie wykonywać analiz, chcę  jedynie wiedzieć co powoduje takie błędy, żeby nie pojawiły się w przyszłości, zwłaszcza , że jak Pan zauważył wszystkie ustawienia są poprawne a symulację robię na absencji w m-cu kwietniu i przy tej absencji podstawa nie jest przeliczana.

    Skoro Pan nie chce poświęcić 5 minut na połączenie zdalne to zrobię te te czynności po skończonej kontroli.

     

    Spokojnego dnia życzę

  2. Po przeliczeniu podstawy ręcznie nawet po usunięciu absencji oczywiście poprawna podstawa już została zapisana.

    W dniu 10.04.2023 rozpoczęła się kontrola z ZUS (która nadal trwa ) i po przeliczeniu podstaw przez Panią z ZUS na kontrolnej liczbie pracowników, okazało się że podstawy są błędne.

    Mam wersję testową kadr i płac. Poprosiłam firmę , która nas obsługuje (Państwa partner) o przywrócenie bazy z 09.04.2024 czyli z dnia zrobienia wynagrodzeń za marzec 2024. I na tej bazie dzieje się dokładnie tak jak pisałam. Nie mam już siły robić te same screeny ( bo jest tak jak na screenach wcześniej zamieszczonych) pracując po 12 godzin dziennie od 10.04 podczas tej kontroli przygotowując dla Pani kontrolującej kserówki stert dokumentów jednocześnie próbując sprawdzić co jest przyczyną tych problemów i jednocześnie wykonywać bieżące obowiązki. Dodam , że pełnie obowiazki kadrowej , płacowej i księgowej. 

    W związku z powyższym bardzo Pana proszę o połączenie zdalne przez anydeska i telefon żeby mógł Pan sprawdzić to na własne oczy. I tak będę musiała robić korekty ale chcę wiedzieć czy ja robię jakieś błędy o których nie wiem.

    Mój telefon to 887347900

  3. Dzień dobry,

    Zgadzam się z wszystkim co Pan napisał. Zrobiłam dokładnie taką samą analizę jak Pan, te same okna sprawdziłam. I w odniesieniu do tego co Pan napisał stwierdzam:

    1. Po wprowadzeniu bieżącej absencji w kwietniu (zasymulowanej na potrzeby sprawdzenia) podstawa nie zmieniła się co widać. Zmieniła się dopiero po wymuszeniu przeliczenia podstawy.

    2. cyt. "...w szczególności zostały zmienione wypłaty w poprzednich miesiącach, albo zmieniono ustawienia składników używanych w tych poprzednich wypłatach":

      nie zdarza mi się  zmienianie wypłat w poprzednich miesiącach i nie zmieniałam  ustawień składników bo nie było potrzeby.

     

    Wiem, że wprowadzając nową absencję chorobową (nie wczytuję z PUE) podstawa powinna zmieniać się automatycznie ale i tak zawsze wymuszam jej przeliczenie, żeby być pewną , że się przeliczyła. Nie zmienia to faktu, że przy kontroli z ZUS zostały wyłapane te błędne podstawy na kontrolnej próbie kilku pracowników, zaznaczam, że podstawa była błędna tylko w tych miesiącach gdzie było chorobowe lub zasiłek. Może wcześniej był jakiś błąd w programie w tym zakresie? Poruszyłam ten temat po to aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Sprawdzę ręcznie wszystkie podstawy z absencjami chorobowymi z tego roku. A może Pan, z doświadczenia, podpowie mi jeszcze coś co pozwoli mi pracować bez obaw o ponowne, tego typu sytuacje. Przy ok. 50 pracownikach byłoby to problematyczne.

  4. Pr

    Godzinę temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

    Z pytania i z załączonych obrazków wywnioskowałem, że podstawa chorobowego w absencji nie została przeliczona - składnik ma ustawione wchodzenie do podstawy chorobowego TAK, a w absencji widać INACZEJ.

    Proszę po prostu sprawdzić czy przeliczenie rozwiązuje problem.

    Przy wprowadzaniu absencji funkcja przelicz podstawę była zawsze wykonywana. Problem w tym , że się nie przeliczały w miesiącach z absencją chorobową.

  5. Niby powinno być dobrze, a program zamiast brać do podstawy chorobowego wynagrodzenie zasadnicze w kwocie nominalnej, bierze w wartości wyliczonej, czyli pomniejszonej o wynagrodzenie chorobowe z miesiąca , za który należne jest wynagrodzenieskładniki wynagrodzenie podstawa.pdfskładniki wynagrodzenie podstawa.pdfskładniki wynagrodzenie podstawa.pdfskładniki wynagrodzenie podstawa.pdf. Coś jest ewidentnie z ustawieniami ale nie wiem jak je poustawiać?. Według mnie na podstawie poniższych danych : suma składników do podstawy z 06/2023 powinna być równa 6586,22, a podstawa do chorobowego z tego miesiąca 5683,25?

    Proszę o pomoc w ustawieniu składników.

     

  6. Dzień dobry,

     

    Proszę o informację, jak w programie K&P2 nexo ustawić uzupełnianie podstawy do chorobowego przy wynagrodzeniu zmiennym ( dot. przypadków kiedy pracownicy nie przepracowali całego miesiąca z powodu choroby?

  7. Np. zmiany dot. umowy na okres próbny prowadzają nowy zapis do treści umowy: art.29 paragraf 1 pkt. 6 b. Dot przypadku umowy wg zmian w art.25 - nowy paragraf 2 z indeksem 2 (długość okresu zawarcia umowy na czas określony po okresie próbnym determinuje długość okresu zatrudnienia na okres próbny).

    Zawsze zmienialiście Państwo podstawowe wzorce, teraz też byłoby pomocne gdyby odpowiedni zapis pojawiał się lub nie w treści umowy na kres próbny, w zależności od wyboru długości okresu próbnego.

  8. Czy coś się zmieniło w tym temacie? Teraz mam przypadek, że okres zasiłkowy zaczął się już u poprzedniego pracodawcy ( na podstawie świadectwo pracy) , brak przerwy 60 dni między zwolnieniami, czyli jeden okres zasiłkowy?

  9. 3 godziny temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

    Od wielu lat według przepisów rozliczanie urlopów dokonywane jest w godzinach. A jeden dzień to zawsze 8 godzin.

    Dlatego na przykład pracownikowi na pół etatu przysługuje 13 dni urlopu - i dzień zawsze ma 8 godzin.

     

    W tej zakładce pracownika wszystkie urlopy wykazywane są właśnie w dniach ośmiogodzinnych.

    Wg tego co sam Pan napisał w przytoczonym oknie : jeżeli dzień ma zawsze 8 godzin w tym oknie to 88:8=11 dni  a nie 14 dni - i tak pokazuje program po korekcie wymiaru. Pracownik pójdzie na 11 dni 8-godzinnych, a przy powiązaniu tego okna z kalendarzem 6 godzinnym nie jest możliwe takie rozliczenie tych 88 godzin.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...