Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. HotKey                      .

  1.30.7 Nie podpina wiadomości automatycznie

  @Konrad L Czy funkcja "podepnij zbiorczo" podpina Ci do transakcji? Mi nie, tylko do aukcji. Dalej jak odpiąłem ręcznie to Sello tych podpiętych dalej już nie podpięło. Także tutaj szukałbym też problemu, nie tylko w kolejności wchodzących informacji.
 3. HotKey                      .

  Rozliczanie pobrań DPD.

  Nie no bez premii. Dla dobra userów napiszmy online Jak to jest w INPOST, czy dostajesz pliczek z listą pobrać, czy też INPOST robi przelew i w przelewie podaje numer paczki ?
 4. Działamy na NEXO 25.1 Dziś zauważyłem, ze za 10.05 brakuje wyciągu oraz nie pobrało 4 transkacji, w tym dniu było łącznie 18 transakcji BP/BW (patrząc od strony ING). NEXO zaciągnęło ich jednak tylko 15. Nie pobrało 3 BW - tj. 1*ZUS + 2*US oraz BP od klienta prywatnego. Jeśli kolejność transakcji na liście w ING jest chronologiczna, a tak chyba jest, to NEXO z jakiegoś powodu zatrzymał na ZUS i nie pobrał tej transkacji oraz 3 kolejnych. Dyspozycja do ZUS wyjątowo została wprowadzona bezpsrednio w ING, zatem nie było Dyspozycji Bankowej w NEXO. Może powyższe to jakis trop. Wyciągi za 09.05 oraz 11.05 utworzyły się i są kompletne. Dnia 25.04 też nie powstał wyciąg, brakowało 1, ostatniej transakcji. Teraz widzę, że dziś też jest problem, za 17.05 mam wyciąg po stronie ING, bo były operacje a w NEXO takowy się nie utworzył. Brakuje 1 transakcji, BW na firmę. Wyciąg z dziś 20.05 też się nie utworzył, chcoiaż tutaj mam wątpliwość kiedy one się tworzą bo w sumie działao automatycznie więc nigdy nie wnikałem. Stąd pytanie jak nizej: PYTANIE: Wyciąg tworzy się automatycznie w NEXO tuż po pobraniu pierwszej transakcji czy moze dopiero kolejnego dnia?
 5. Dzisiaj
 6. MARCIN e-kupowanie.pl

  Parametry wystawianej aukcji

  Inaczej: aby Sello kontrolowało stany magazynowe to do każdej transakcji musi być stworzone w Subiekcie ZK. Czy wiesz jak to sprawdzić, czy Sello już ma stworzone ZK? To pierwszy krok. Potem można ew. robić dok. końcowe.
 7. Andrzej Hofman

  Parametry wystawianej aukcji

  Na razie nie łapie z tym dokumentem wstępnym i ustawieniami, szukam, może jakieś podpowiedzi.
 8. Andrzej Hofman

  Nowe zamówienie i rezygnacja klienta

  Dzięki. Był problem z usunięciem z paczek, komunikat że już się nie da bo stworzono paczkę. Potem, że są spięte wiadomości. usunąłem wiadomości i udało się usunąć, potem w transakcjach / wszystkie zaznaczyłem ponownie anulowano i jest chyba ok.
 9. MARCIN e-kupowanie.pl

  Parametry wystawianej aukcji

  Co do zasady ZK powinno zostać utworzone. Nie rób dok. końcowego gdy Sello nie utworzyło ZK. Można to zweryfikować np. po odpowiednio ustawionych kolumnach w TRANSAKCJACH. Transakcja niezrealizowana (aby wszystko dobrze działało) ma mieć ustawiony nr ZK, a jesli jest dok. końcowy (jak poniżej), to także jego numer. Bez utworzonego ZK nie wie. Muszą być spełnione 2 warunki - utowrzone ZK i przeprowadzona synchronizacja z Subiektem (zazwyczaj dzieje się to w tym samym momencie).
 10. MARCIN e-kupowanie.pl

  FZ - domyślna płatność

  A przydała by się. Także w GT, gdzie nie ma opcji ustawienia FS jako domyślnie opłaconej przelewem bankowym na domyślne konto.
 11. MARCIN e-kupowanie.pl

  Nowe zamówienie i rezygnacja klienta

  PACZKĘ z tej zakładki trzeba skasować, wtedy trafi z PACZEK do TRANSAKCJI. Tam ustaw ją jako nieopłaconą i anulowaną. Być może jeśli TRANSKACJA jest już anulowana, to wystarczy ją tylko skasować (delete).
 12. Marcin Niepodam

  FZ - domyślna płatność

  Ok, ustwiłem domyślna płatnośc na: Nie i przetestujemy. Dziękuję za pomoc
 13. Andrzej Hofman

  Parametry wystawianej aukcji

  Na początku Sello tworzyło Dokument wstępny automatycznie, który był w Subiektcie GT. Teraz jak realizuję transakcje taki dokument nie jest już tworzony, od razu przechodzę do Dokumentu końcowego. - Pytanie czy tak ma być? - Czy lepiej jak byłby ten dokument jednak tworzony? - gdzie to ustawić? -- Zastanawia mnie jeżeli Sello sprawdza dostępne towary w Subiekcie, to bez dokumentu wstępnego, czy wie jaka jest faktyczna ilość towaru? - Czy wie ile jest przykładowo zablokowane do realizowanych zamówień. - Czy jeżeli w aukcji ubędzie np. 5-sztuk i nie są realizowane przez 3-dni , to Sello sprawdza stan w Subiekcie ale jeżeli tam nie powstał dokument wstępny, to w aukcji ustawia dostępną ilość z Subiekta, który nic nie wie o zakupie 5-sztuk. Nie wiem czy jest to dobry tok myślenia ale może ktoś mnie naprowadzi jak najlepiej , to poustawiać.
 14. Andrzej Hofman

  Nowe zamówienie i rezygnacja klienta

  Ogólnie anulowanie transakcji działa ale mam świeży przykład i trochę jest problemik. Kupujący zaznaczył odbiór osobisty towaru, po kilku dniach zrezygnował, złożyliśmy ZP i dostaliśmy zwrot prowizji. Transakcja jest w dziale Paczki / Do odbioru ---- zaznaczamy transakcję jako anulowana, a ona stale jest widoczne w tym miejscu. czy trzeba coś innego włączyć jeszcze w takiej sytuacji ?
 15. Jacek Magiera

  FZ - domyślna płatność

  Na ten moment nie ma takiej możliwości. Opcja ta zadziała w ten sposób, że gdy zostanie zmieniona kwota do zapłaty, system nie przeliczy automatycznie płatności i będzie trzeba ręcznie wprowadzić odpowiednią formę płatności oraz wartość. Wszelkie opisy pól, czy to z parametrów, czy dokumentów znajdzie Pan w Pomocy.
 16. Łukasz Czarnowski

  FZ - domyślna płatność

 17. witam, Jak w temacie gdy w rachmistrzu gt wprowadzam przez kpir wydatek zwiazany z ekploatacja pojazdu 75% w dwoch stawkach tj. 23% oraz 8 % to calosc wydatkow jest zdaniem ksiegowej niepoprawna. Kwota faktury brutto 300,93 zl. Kwota rozbita stawki brutto 288,28 vat 53,91 netto 234,37 przy 23%. Kwota brutto 12,65, vat 0,94, 11,71 netto przy stawce 8%. Kwota wydatku powinna byc 211,99 wedlug ksiegowej. Wychodzi 205,12. Pytanie czy ksiegowa sie myli czy jest cos po stronie programu. Prosze o pomoc w analizie. Załączam tez zrzuty ekranu. Dziekuje slicznie z gory.
 18. Aleksander Olkhovyk

  Rozliczanie pobrań DPD.

  Witam, Od tygodnia bawię się z ustawieniami w emSzmal, chcę sprawdzać, czy kurier przelewa całość kasy, także próbuje sparować paragon w Subiekcie z plikiem od inPostu. Nie mogę poprawnie skonfigurować plugin w emSzmal. Może mógłbym poprosić Pana o pomoc? Ewentualnie za premie ;)
 19. Marcin Niepodam

  FZ - domyślna płatność

  Czy jest możliwość zmiany i ustawienia domyślnej płatności w każdej nowej FZ na "przelew"? W Konfiguracja > Typy dokumentów > FZ > nie ma takiej opcji Czy to jest Konfiguracja > Parametry Zakupu > Ustaw domyślną płatność > Nie - i wtedy zawsze "zapyta" przed zapisaniem dokumentu?
 20. Radek Szachnowski

  Problem ze składkami w zaliczce miesięcznej na podatek

  witam i co ze skladkami w deklaracji?:) kolega tez potwierdza ze pojawiaja mu sie w deklaracji?
 21. Radek Szachnowski

  Problem z adresami klientów przy wprowadzaniu wydatku do kpir

  dziekuje cierpliwie czekamy.
 22. Radek Szachnowski

  odmienne kwoty na fakturze i na zestawieniu faktur

  ok ale ja potrzebuje info od insertu z potwierdzeniem ze nic z tym nie zrobimy i tak bedzie roznie sobie wyswietlal. a co do zaokraglenia to ma znaczenie bo wtedy pokazuje inne kwoty w posumowaniu. Jeden wynik sprzedaz w ksiegowosci a drugi w zestawieniu. Oba rozne.
 23. Konrad L

  1.30.7 Nie podpina wiadomości automatycznie

  Chodzi o maile. POP3. Wiadomości. Nie FODy. Maile też powinny się podpinać pod transakcje. Transakcja, zakładka wiadomości - tam powinny się pojawiać maile przypięte do transakcji. Allegro zaczęło "maskować" maile i zrobiło się lekkie zamieszanie.
 24. Nie wiem czy nie mieszamy pojęć, mail może być FOD'em (ale one - FOD'y - i tak niezależnie idą przez API) albo zwykłym mailem wysłanym przez Klienta, mail powinien podpiąć się do Klienta a FOD do transakcji - bo to do niej jest przez Klienta uzupełniany ów formularz. Wątpię, żeby ST założył mechanizm, który powiązywałby FOD'y czy maile do aukcji - bo nie takie jest ich przeznaczenie.
 25. Bartosz Rosa

  Pilne. Od kilku dni nie pobiera żadnych transakcji

  Allegro wygasza stare API i raczej nie jest im na rękę cokolwiek poprawiać w starym API. W Sello problem zniknie gdy przerobimy już to pobieranie transakcji na nowe API.
 26. Paweł Wilk

  Pilne. Od kilku dni nie pobiera żadnych transakcji

  Ok, a czy Allegro wie o tym problemie i ma zamiar coś z tym zrobić ?
 27. Bartosz Rosa

  Pilne. Od kilku dni nie pobiera żadnych transakcji

  Niestety to jest problem z działaniem funkcji API Allegro, która nie zwraca czasami danych - zwłaszcza dla aukcji z licytacją. Wtedy Sello tworząc transakcję musi skądś wziąć jej wartość - a jako, że Allegro nie zwróciło danych tej aukcji to dane są pobierane z zapisanej aukcji w Sello (tam jeszcze może nie być ceny końcowej). Można próbować ograniczyć ten problem pobierając wcześniej dane o aukcjach, ale w zasadzie nie ma pewności, czy dla kolejnych pobranych transakcji te aukcję będą już pobrane.
 1. Załaduj więcej aktywności
×