Skocz do zawartości

Paweł B

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    118
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Paweł B

  1. Konkretnie to jest faktura sprzedaży zaliczkowa końcowa. A pozycje zaznaczone są na niebiesko bo zostały wydane wcześniej WZ-tką.

     

    Cytat z pomocy programu:

    Cytat
    1. Finalizacja transakcji, czyli wypisanie faktury zaliczkowej końcowej. Funkcja jest dostępna z poziomu modułu Zamówienia od klientów, w menu Operacje - Zrealizuj - Zrealizuj jako fakturę VAT zaliczkową końcową. Jeżeli zostały zrealizowane wcześniejsze wydania towaru (są one dostępne tylko dla zamówienia od zaliczek), to faktura końcowa podłączy te wcześniejsze zamówienia (np. zamówienie, fakturę cząstkową, WZ), a pozycje na dokumencie WZ zostaną rozbite na te, które zostały wydane i te, które jeszcze nie zostały wydane. Pozycje wydane są zaznaczone na dokumencie niebieską czcionką

     

    • Lubię to 1
  2. Mamy po tym mikrowycinku zgadnąć co to za listing? Które to miejsce w programie? Pozycje faktury? Widok listy w towary i usługi?

     

    To pewnie jest jakieś formatowanie warunkowe, które ktoś dodał na wasze życzenie albo sami sobie dodaliście i nie pamiętacie o nim.

    Formatowania można sprawdzić wciskając kombinację klawiszy CTRL + SHIFT + F lub prawy myszy -> operacje na liście -> formatowanie warunkowe 

  3. 5 minut temu, Tomasz Mazur napisał:

    Zrobione. Okazało się, że trzeba usunąć wcześniejsze klucze. Dziwne, bo działało przez prawie dwa lata bez problemu. 
    Dziękuję za chęć pomocy i poświęcony czas. 
    pozdrawiam. 

    Samochody mają tak samo. Jeździ aż coś się popsuje i wtedy nie jeździ :)

    • Haha 2
  4. 9 minut temu, Marek M. napisał:

    Mam taką samą potrzebę - potrzebuję na liście lub raporcie zobaczyć nadpłaty u klientów czy są. Proszę o wskazanie takiego zestawienia bardziej dobitnie i precyzyjnie - nie widzę u siebie Subiekt nexo pro  49 - takiego raportu jak: "Rozrachunki na dany dzień ze spłatami"

    To jest forum dotyczące Subiekta GT a nie Nexo.

  5. CTRL-SPACJA pokaże różne sumy, w tym netto.

     

    Potrzebny ZIELONY plus:

    W parametrach dokumentu, np. faktury sprzedaży w zakładce Inne zaznaczyć wskazaną opcję a potem liście pozycji dokumentu prawy myszy -> operacje na liście -> lista pozycji i dla niektórych kolumn można włączyć sumowania

     

    image.png.f93af5dccc19a1e6be7b375ec4c1bd5e.png

     

    image.png.cf8112541778bed54e8bc0d116ea46f0.png

  6. 14 minut temu, Dariusz Kamiński napisał:

    Skoro działało i to całkiem dobrze, to po co zmieniać.  Wiem że 15GB miejsca wolnego na dysku to jest mało. Ale do tej pory wystarczało a wcześniejsze aktualizacje nie zapychały dysku.

    To ile urosną logi zależy od ilości i rodzaju wykonanych operacji a chyba oczywistym powinno być, że każda aktualizacja bazy robi coś innego niż poprzednia.

     

    A jaki jest wiek sprzętu zapasowego? Bo jak zbliżony...

  7. 19 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

    Moim zdaniem nie ma czego modernizować, sprzęt o wieku około 10 lat nie powinien być już od kilku lat wykorzystywany w biurze rachunkowym, to strata czasu na aktualizacje i bieżącą pracę oraz większe ryzyko wystąpienia awarii sprzętu, zamiast przesadzać z pamięcią ram i serwerem sql należało zmienić sprzęt. 

    Nie zwróciłem uwagi na wersję OS. Sprzęt w takim wieku to chyba tylko nadaje się do pełnienia roli zapasowej.

     

  8. 12 godzin temu, Dariusz Kamiński napisał:

    Podczas zbiorczej konwersji w Biurze GT mimo zaznaczonej opcji kompaktowania bazy strasznie urosły pliki "*.log" co spowodowało zapchanie dysku (130 baz zapchało 15GB)

     

    15GB to jest tyle co nic. Jeśli to cała wolna przestrzeń na dysku, na którym są przechowywane bazy danych to polecam zastanowić się nad dołożeniem dodatkowego dysku lub wymianą obecnego na pojemniejszy.

  9. 11 minut temu, MARZANNA SADOWSKA napisał:

    Jak mam zrobic zrzut ekranu ?

    Najszybciej i najprościej zapytać wujka google wpisując np. "jak zrobić zrzut ekranu windows".

    Pierwszy wynik z brzegu:

    https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/skrót-klawiaturowy-do-funkcji-print-screen-601210c0-b3a9-7b58-bc40-bae4dcf5f108

     

    Cytat

    W zależności od sprzętu, możesz użyć klawisza z Logo Windows  + PrtScn jako skrótu do drukowania ekranu. Jeśli urządzenie nie ma przycisku PrtScn, można użyć Fn + klawisz z logo Windows  + spacja, aby utworzyć zrzut ekranu, który następnie można wydrukować. 

    Aby zlokalizować zrzuty ekranu, otwórz Eksploratora plików z poziomu paska zadań. W okienku nawigacji z boku wybierz folder Obrazy, a następnie wybierz Zrzuty ekranu.

    Funkcja "wycinek i szkic" też się bardzo dobrze do tego nadaje.

  10. Załóż podmiot demo.

     

    Odpytaj jedną i drugą bazę osobno, wrzuć do excela i sobie porównaj listę. Albo przepisz zapytanie bo ja je mam od wujka google i nie chce mi się go przepisywać ;)

     

    SELECT 
      name,
      OBJECT_NAME(parent_id) AS parent,
      type,
      type_desc
    FROM sys.triggers;

     

  11. Jeśli chodzi o Windowsa desktopowego to tutaj sobie nie dam uciąć ręki jeśli chodzi o niuansy licencyjne. Coś kojarzę, że był jakiś limit połączeń do 20 urządzeń... Od tak dawna mam windowsa serwerowego i sql standard gdzie się kupuje licencje dostępowe dla userów lub urządzeń, że nie miałem potrzeby się tym interesować. Nie mam bladego pojęcia jak to wygląda na Win 11. Musisz popytać kogoś innego albo liczyć na to, że ktoś lepiej obeznany się wypowie.

  12. Ten Xeon to zgaduję, że nie jest jakoś mocno obciążony? Ryzen to pewnie będzie się nudzić a SQL Express w życiu nie wykorzysta tych 64GB RAM, chyba że przesiądziecie się na Standard w przyszłości. 16GB RAM pewnie wam wystarczy. Trochę słabszy CPU jak Ryzen 5 5600G ma podobną wydajność do waszego Xeona.

     

    Jeśli to nie jest oczywiste - trzeba będzie zadbać o robienie kopii zapasowych na jakiegoś NASa albo dysk przenośny. Przykładowy soft: Veeam (cały komp), SQL Backup Master (sama baza).

  13. Nic tu nie jest pomijane matematycznie, wręcz przeciwnie. Podstawa do wyliczenia podatku jest inna. Faktury zaliczkowe mają wartość podatku wyliczaną od wartości brutto a Pan robiąc zwykłe ZK wystawia je od netto. Czasem zmiana sposobu przeliczenia dokumentu z netto na brutto daje taki sam wynik a czasem nie. Pan Andrzej podał wyżej przykład takiego rozjazdu.

  14. Ale po co to shrinkowanie bazy po odbudowie indeksów? Tylko fragmentujecie sobie dopiero co odbudowane indeksy a baza i tak sobie zaraz urośnie...

     

    A w czym miała by pomagać archiwizacja to już w ogóle nie rozumiem. No chyba, że macie ustawiony full recovery model i archiwizacja czyści log transakcyjny?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...