Skocz do zawartości

Andrzej M

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Andrzej M

  1. Nie możemy zaznaczyć nr rachunku i go skopiować. Jeżeli użyjemy prawej myszki to przechodzimy do sprawdzania rachunku, jeżeli użyjemy lewej myszki to skopiujemy całą pozycję łącznie z walutą. Nie mamy możliwości skopiowania samego rachunku.

    Przykład kopiowania :  CZ88 2700 0000 0005 2533 1005 CZK

    IMG_5123.jpeg

  2. Czy możecie wprowadzić możliwość kopiowania rachunku bankowego kontrahenta z pozycji rozliczania rozrachunku. Funkcjonalność ta jest w Subiekt GT fajnie rozwiązana przez kliknięcie ikonki kopiowania. Tam właściwie wszystko można kopiować a w nowszym programie już nie, tzn. firmę, kwotę i tytułem skopiujemy ale już samego rachunku bankowego nie. 

    A może jest jakiś haczyk o którym ja nie wiem, więc proszę o podpowiedź. 

     

  3. W kreatorze wdrożeniowym, krok 12 nie przejdzie się bez numeru NIP, gdzieś czytałem że w starym subiekcie można było wpisać same 1111111111 i szło, ale czy będę to mógł później zmienić na właściwy NIP

    Natomiast w tym drugim demonstracyjnym podmiocie nie próbowałem, czy ten ma Pan na myśli?

    Czy tam są jakieś przykładowe dane - ja chcę czystą, pustą bazę 

  4. Dziękuję za pomoc, sprawa ogarnięta - poprawne wpisy dla tego problemu w Czechach są następujące: 

    Sprzedawca.Podmiot.NIPSformatowany należy zamienić na Sprzedawca.Podmiot.NIPUE, analogicznie dla Nabywcy

     

    + (CzyDrukowacVATIN ? Formatuj(PokazNIPSprzedawcy, "VATIN: {0}\n", Sprzedawca.Podmiot.NIPUE) : Formatuj(PokazNIPSprzedawcy, "DIČ: {0}\n", Sprzedawca.Podmiot.NIPUE))

     

    + (CzyDrukowacVATINKontrahentow ? Formatuj(PokazNIPDostawcy , "VATIN: {0}\n", Dostawca.Podmiot.NIPUE) : Formatuj(PokazNIPDostawcy , "DIČ: {0}\n", Dostawca.Podmiot.NIPUE))

  5. Dziękuję za cenne uwagi, jestem o parę kroków do przodu. Mam jednak pytanie dodatkowe do jednostki, czy możemy to tak sformatować żeby precyzja jednostki pozostała niezmieniona - a wyłącznie obcięło jednostkę...?

     

    W pana propozycji z 1 szt robi nam się 1,000000 pomimo że precyzję mam ustawioną na 0 , mi zależy żeby została sama 1

    {Dokument.Pozycje.encjaPozycji.Ilosc}
  6. Wziąłem się sam do stworzenia całej potrzebnej dokumentacji po czesku i mam parę pytań do szanownych forumowiczów. Pewnie niektórych rzeczy nie przeskoczę ale kto pyta nie błądzi. 

    1. Czy można zmienić walutę systemową z PLN na czeską koronę.

    2. Czy można zmienić nasze oznaczenie NIP na czeskie DIČ - chodzi o wzorzec wydruku w sekcji Firmy gdzie możemy postawić ptaszka przy NIP i na wydruku jest wtedy wyświetlane oznaczenie NIP (sprzedaż krajowa) i odpowiedni numer lub VATIN przy WDT. Chciałbym przy sprzedaży krajowej zrobić zamiast NIP ten czeski DIČ. 

    3. Jak wyłączyć globalnie lub na konkretnym wzorcu faktury podawanie/drukowanie jednostki miary w kolumnie ilości towaru. W subiekcie GT była po prostu osobna kolumna dla jednostki tutaj jest to pewnie rozwiązane inaczej.

     

  7. Zrobiłem tak jak Pan sugerował i mam pytanie do pozycji Aktualizacji stanów magazynowych - mogę tam dać ptaszka Synchronizuj z datą wykonania (jest zaznaczone) oraz Aktualizuj stany na dzień (jest nie zaznaczone) zgodnie z Pana sugestią. Niestety stany magazynowe się nie przeliczają przy jednoczesnym księgowaniu ruchu towaru. Może ta funkcja Aktualizuj stany na dzień powinna być jednak zaznaczona. 

     

  8. Generalnie tak ale podczas spisu mamy kolumnę stan magazynowy, w którym widzimy jaki jest stan na daną chwilę. W moim przykładzie widziałem, że mam PW na 10 szt., ale już w dwa dni póżniej mam PW na 30 szt. Nie mogę więc odkładać zrobienia inwentaryzacji muszę je robić de facto na koniec liczenia pozycji, bo już za chwilę albo jutro może być ruch na towarze.

    W naszej firmie nie możemy pozwolić sobie na zamknięcie  magazynu na jeden dzień, nie mówiąc o całym tygodniu. A do tego się sprowadza zrobienie inwentaryzacji w Nexo przy kilku tysiącach pozycji.

    Jeżeli dobrze rozumiem aktualny mechanizm to musimy robić inwentaryzacje cząstkowe na jedną lub parę pozycji, dla mnie to trochę bez sensu. W GT szybka inwentaryzacja ogarniała temat na bieżąco bez potrzeby zamykania magazynu, inwentaryzacja była robiona przez cały miesiąc (grudzień) równolegle z dostawami i sprzedażą towaru, pracownicy mieli na to czas i nikt się nie śpieszył - a ja na 31 zamykałem inwentaryzacje na koniec miesiąca. Tego mi brakuje, czy jest dużym kłopotem wprowadzenie takiego narzędzia do Nexo?

  9. Jak w temacie, czy jest jakaś metoda aby można było za pomocą spisów i inwentaryzacji uzyskać możliwość sporządzania inwentaryzacji jak przy pomocy narzędzia z GT..?

    Mam następujący problem i chciałbym go rozwiązać. Spis zrobiony w dniu 01 na stanie w kompie było 30 szt., podczas liczenia okazało się, ze jest faktycznie 40 szt. - wpisano 40 różnica teoretycznie 10 szt. na PW. Następnie w ciągu kolejnych 2 dni wydano z magazynu 20 szt.(stan w kompie zmalał do 10)  i na czwarty dzień chcemy zrobić inwentaryzację a tu zaczytuje spis z ilością 40 szt. i chce zrobić PW 30 szt. W starym GT automatycznie zmieniał ilości na spisie podczas ruchu towaru a tu nie..., albo ja tego nie potrafię rozkminić. 

    Proszę o pomoc jak ustawić żeby spisy same uwzględniały ruch towaru po dacie spisu. Tak aby różnica PW i RW była stała a nie zmienna.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...