Skocz do zawartości

Mariusz Jarowicz

InsERT
  • Liczba zawartości

    147
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Posty dodane przez Mariusz Jarowicz

  1. Z którego dokładnie miejsca próbuje Pani skorzystać z tej funkcji? Czy funkcja "Eksportuj do Excela" jest w ogóle widoczna z poziomu "Konfiguracji Listy" ? Z jakiej wersji programu Pani korzysta? W załączniku przesyłam przykładowy eksport listy dokumentów sprzedaży wygenerowany na wersji 14.1.0.Eksport listy do excela.png

  2. Witam,

    Komunikat z kodem 502 świadczy o przepełnionym buforze bramki produkcyjnej serwera e-deklaracje. W związku z obowiązkiem elektronicznej wysyłki deklaracji, serwery urzędu najprawdopodobniej się "zapychają". Proponuję spróbować ponowić wysyłkę w godzinach późniejszych ;).

  3. Witam,

    Problem został poprawiony do wersji 15. Proponuję ewentualnie  wykonać konserwację bazy danych z poziomu programu serwisowego. Jeśli nie rozwiąże to problemu trzeba będzie poczekać na wersję 15 ;)

  4. Dnia 21.02.2017 at 11:16, Mariola Kosciuczyk napisał:

    Pomyliłam się dwukrotnie i odczytałam sprzedaż jako detaliczną zamiast jako paragony fiskalne. nic z tym nie można zrobić. nie da się usunąć i wprowadzić jako PF, nie da się zamienić na PF. Nie da się wycofać skutku magazynowego.

     

    Zapewne ma Pani na myśli sprzedaż fiskalną (SF). Potwierdzam, że nie można zamienić SF na PF, ponieważ są to dwa odrębne typy dokumentów z różną logiką. Odbiór sprzedaży spowodował wykasowanie danych o sprzedaży na kasie więc w takim wypadku powinna Pani pozostać przy SF. Usunąć SF się da, ale zostaną utracone dane o sprzedaży i nie da się jej przekonwertować na PF. Faktycznie nie da się na SF wycofać skutku magazynowego dla WZki ze statusem W powiązanej z SF. Można zmienić status tylko dla WZki na braki towarowe.

     

    Dnia 21.02.2017 at 11:16, Mariola Kosciuczyk napisał:

    Wywala mi też błąd jak chcę odczytać wszystkie pojedyncze paragony. Raz kiedyś mi odczytało za jakiś okres a od tamtej pory nie działa.

     

    Proszę wejść do formatki kasy fiskalnej, na zakładkę rejestr zdarzeń i zobaczyć co jest w szczegółach operacji "Odczyt transakcji".
     

    Dnia 21.02.2017 at 11:16, Mariola Kosciuczyk napisał:

    Nie mozna skopiować listy do żadnego arkusza kalkulacyjnego co jest ogromnym utrudnieniem dla mnie

     

    Można. Prawoklik na liście -> Operacje na liście -> Eksport do excela.
     

    Dnia 21.02.2017 at 11:16, Mariola Kosciuczyk napisał:

    nie mogę nawet zobaczyć jaki miałam zysk za dany okres

     

    Proponuję skorzystać z raportu Sprzedaż wg dokumentów. Jeśli chciałaby Pani zobaczyć zysk z odebranej sprzedaży fiskalnej to w filtrze "Typ Dokumentu" proszę zaznaczyć "WF - Wydanie zewnętrzne fiskalne".

     

    Dnia 21.02.2017 at 11:16, Mariola Kosciuczyk napisał:

     Nie ma listy towarów chodliwych i nie.

     

    Również polecam raport: Asortyment niechodliwy.

  5. Witam,

    Pracujemy nad rozwiązaniem problemu z którym się Państwo spotkali.

     

    Panie Michale... Proszę o podesłanie archiwizacji podmiotów sprzed aktualizacji i po aktualizacji (v14) na adres pomoctechniczna@insert.com.pl.
    W treści wiadomości proszę o wklejenie linku do tematu z forum.
    Najlepiej byłoby aby owe pliki archiwizacji zostały podesłane jako linki do pobrania. Unikniemy w ten sposób zapychania skrzynek mailowych dużymi plikami.
    Podesłanie tych archiwizacji może przyśpieszyć zlokalizowanie i naprawę problemu, z którym się Państwo spotkali.

    Z góry dziękuję ;)

  6. Witam,

    Aby prawidłowo stworzyć taką płatność, należałoby na początku stworzyć Kartotekę instytucji podmiotu cesyjnego z poziomu kartotek klientów.
    Stworzenie Kartoteki Instytucji - Podmiot Cesyjny.JPG

    Kolejnym krokiem będzie stworzenie nowej formy płatności z poziomu Konfiguracja - Formy Płatności.
    Stworzenie nowej formy płatności.JPG
    Po wygenerowaniu dokumentu handlowego i wskazaniu nowo stworzonej formy płatności rozrachunek powinien przejść na podmiot cesyjny ;)
    FS.JPG

  7. Dziękuję za odpowiedź.
    Sugestia odnośnie kolumn, które wymienił Pan w poście powyżej  została zapisana, jednak trudno będzie je dorzucić do programu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że niektóre z wymienionych kolumn mogą znacząco wpłynąć na wydajność programu (jeśli chodzi o ZK, ZD). Kolumny, które mogą mniej wpływać na ową wydajność i są najbardziej prawdopodobne do zaimplementowania to :
    - R. Stanu
    - R. Dostawy
    - Ilość minimalna
    - Ilość optymalna

  8. Ustawienie takiej numeracji będzie jak najbardziej możliwe w wersji PRO. W celu wykonania takiej operacji przede wszystkim należałoby dodać nową metawłasność w atrybutach obiektu. Poniżej podsyłam screeny, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tego tematu.

     

    1.png

     

    2.png

     

    3.png

  9. Program Subiekt Nexo nie posiada możliwości konwersji zamówień w pro formy.
    Na wersję 15 mamy zaplanowane stworzenie dwóch dodatkowych wzorców wydruku:

     

    1. faktura pro forma drukowana jako zamówienie (wzorzec zamówienie dla faktury pro forma)

    2. zamówienie drukowane jako faktura pro forma (wzorzec faktury pro forma dla zamówienia)

  10. Niestety nie widzę możliwości, aby takie informacje uzyskać z poziomu podmiotu, z którego owe obiekty zostały usunięte.
    Jedyną możliwością jaką widzę jest ewentualna dearchiwizacja kopii sprzed usunięcia (do nowej nazwy podmiotu) i uzupełnienie usuniętych danych w podmiocie.

  11. PIT-4R jest liczony nie z wypłat (i danych wdrożeniowych) tylko z deklaracji "zaliczka miesięczna od wypłat PIT".
    Z kolei zaliczki miesięczne od wypłat PIT są jak sama nazwa wskazuje miesięczne, dane wdrożeniowe u każdego pracownika są w kwotach zbiorczych za okres od 1 stycznia do końca miesiąca przed miesiącem wdrożenia programu.

     

    W wypadku wdrożenia w ciągu roku (jak rozumiem taka sytuacje jest u Pana) można poradzić sobie ręcznie poprzez wygenerowanie brakujących "zaliczek..." i wprowadzenie w nich kwot z zaliczek z poprzedniego programu. Ewentualnie można także wpisać te liczby i kwoty bezpośrednio do takiego niepełnego PIT-4R.

    W PIT-11 dane wdrożeniowe są uwzględniane.

  12. Witam,

     

    Dnia 12.01.2017 at 16:02, Wojciech M. napisał:

    1) mamy potrzebę wymuszenia dodawania numerów seryjnych (unikalnych) do każdej sztuki przyjmowanego towaru, np laptop. W systemie jest rozbicie na dostawy ale nie mogę wymusić na osobie przyjmującej towar aby było to uzupełnione, może przyjąć dokument i nie dodać numeru seryjnego.

    2) sprawdzanie historii towaru po numerze seryjnym, jeżeli Klient przyniesie wspomnianego laptopa po jakimś okresie to chciałbym zweryfikować że ten unikalny numer seryjny był faktycznie sprzedany przeze mnie (bez potrzeby ręcznego przebijania się przez wszystkie faktury tego Klienta).

    3) do powyższych działań wykorzystujemy skanery kodów kreskowych i chcielibyśmy aby dalej to tak wyglądało

     

     

    Ad.1/3

    Program Subiekt Nexo nie posiada możliwości przypisywania unikalnych numerów seryjnych per sztuka asortymentu. Jedyne co jestem w stanie w tym momencie przekazać to informacja, że do wersji 15 zostanie wprowadzona funkcjonalność automatcznego nadawania kodów dostaw per partia. Może ta funkcjonalność w jakimś stopniu będzie pomocna.

    Ad.2
    W tym momencie jestem w stanie zaproponować raport „Historia dostawy o podanym kodzie” . Jeśli zestawienie miało by tyczyć się pytania numer 1, niestety chwilowo nie posiadamy żadnego zestawienia które mogło by pomóc.

  13. Witam,

    W oknie wydruku po zapisaniu dokumentu mamy możliwość zaznaczenia checkbox`a Kod SWIFT rachunku bankowego.
    Po zaznaczeniu powinien pojawiać się na wydruku ;)

     

    Kod SWIFT rachunku bankowego na wydruku.JPG

×
×
  • Dodaj nową pozycję...