Skocz do zawartości

Vendero - Edycja sposobu dostaw

Polecane posty

Witam, 

Zwracam się z prośbą do wszystkich tych którzy prowadzą sprzedaż poprzez Vendero. Mam dylemat jak skonfigurować dostawę Poczty Polskiej jaką jest list. Sprzedaję małe, drobne produkty i wysyłka w kopercie jako list wydaję najbardziej akceptowalna przez kupującego (najtańsza) Vendero udostępnia kilka wytycznych według których algorytm przelicza jaką przesyłkę dobrać dla towaru w koszyku (tak przynajmniej myślę)  I tak, mamy: OBJĘTOŚĆ; STAŁA CENA; ILOŚĆ PRODUKTÓW; WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA; MASA; WYSOKOŚĆ. Aby Vendero mogło je "wziąć" pod uwagę należy te parametry uzupełnić w programie sprzedażowym, w moim przypadku NEXO i tu mogę wpisać OBJĘTOŚĆ; MASĘ; WYSOKOŚĆ Niestety nie do końca według mojej oceny do zadziała. Biorąc pod uwagę kopertę Poczta wymyśliła 3 wielkości S, M, L najbardziej sensowne byłoby zaznaczyć OBJETOŚĆ jednakże jak i jeden i drugi program pozwala wpisać cyfry do trzech liczb po przecinku i tu zaczyna się problem. Koperta o wielości "S" o wymiarach 230/160/20 mm daje nam 0,000 736 m³. Program zaokrągli do 0,001m³ Jest to najmniejsza jednostka jaka może być. I teraz każdy produkt np małe łożysko, mieści się w kopercie i jego objętość jest dużo mniejsza niż koperty ale program nie pozwala wpisać mniejszej wartości. Teraz sedno...

Klient kupuje 1 szt łożyska i jest ok, działa ale problem powstaje jak klient kupuje i wielokrotność np 100szt a taka ilość nie wejdzie do koperty. Program powinien  wskazać inną formę wysyłki.

Problem także powstaje jeżeli przedmiot jest mały gabarytowo, mieści się w kopercie ale wagowo - nie. 

Czy ktoś może ma to opanowane

 

Dziękuję za ewentualne podpowiedzi

Pozdrawiam

Mariusz

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...