Skocz do zawartości

Problem aktualizacja Insert Nexo server QNAS - do v.32.0.1

Polecane posty

Witam,

Nie wiem czy problem był tu poruszany . Piszę tutaj bo nie wiem jak sobie poradzić . Mam zainstalowany program oraz bazę Insert Nexo na zdalnym serwerze QNAS. Problem pojawił się , gdy weszły nowe aktualizacje programu. Z poziomu serwera lub laptopa aktualizacja nie "wchodzi " mieli, mieli i wyskakuje błąd " w trakcie operacji bazodanowej  wystąpił błąd . Transakcja skojarzona z bieżącym połączeniem została zakończona , ale nie została usunięta. Należy usunąć transakcję, aby  można było używać połączenia w celu wykonywania instrukcji SQL "

Zainstalowane są najnowsze sterowniki , program działa zdalnie bez zarzutu. 

Czy mógłby mi wytłumaczyć co i gdzie mam usunąć ?? coś w programie serwisowym ?? 

Niestety muszę uruchamiać program "bez użycia aktualizacji"  ..... 

Z góry Dziękuję za jakiejkolwiek odpowiedź.  

Link to postu
  • 1 rok później...

Taki błąd zazwyczaj jest objawem timeoutu przy przesyłaniu plików programu do tzw. bazy dystrybucyjnej. Pliki te są przesyłane z końcówki do bazy, po to, żeby inne końcówki mogły je pobierać, dzięki czemu przy aktualizacji wystarczy zainstalować nexo na jednej końcówce, żeby nowa wersja rozpropagowała się na pozostałe. Przesyłamy te pliki tylko podczas pierwszego uruchomienia w nowej wersji - potem już nie ma takiej potrzeby. 

 

Jeżeli ma Pan dostęp do komputera, na którym jest zainstalowany serwer SQL, to może Pan wgrać pakiety nexo na ten komputer, a potem za pomocą programu serwisowego do bazy dystrybucyjnej.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...