Skocz do zawartości

Wyliczanie cennika - problem

Polecane posty

Witam

Mam kolejny problem:
W cenniku głównym ustaliłam sposób kalkulowania ceny nabycia na: "Średnia ważona z dostaw w dyspozycji".
Wszystko kalkuluje się OK za wyjątkiem pozycji gdzie stan magazynowy wynosi zero... co miałoby sens bo w końcu stan=0 --> nie ma dostaw w dyspozycji więc nie ma czego wyliczać.
Jednak wybierając tą metodę kalkulowania ceny nabycia, "chmurka" opisująca tą pozycję informuje iż: "Wylicza cenę bazową na podstawie średniej ważonej ceny z dostaw w dyspozycji.  W przypadku braku dyspozycji wylicza cenę na podstawie średniej ważonej ceny z istniejących dostaw." A u mnie wynik jest zawsze zero. Dlaczego tak się dzieje? co robię nie tak?

1. wchodzę do cennika przez F4
2. Zmieniam parametry pozycji cennika ustalając wspomniany sposób wyliczania ceny nabycia dla towarów
3. Gdy subiekt wszystko przeliczy, klikam Aktualizuj Pozycje i znów przelicza...
4. w pozycjach gdzie jest zerowy stan magazynowy, skalkulowana cena nabycia cały czas jest równa ZERO :(

Proszę o wskazówki, dziękuję
 

Link to postu

Na wstępie chciałbym wyjaśnić sens działania tej metody kalkulowania ceny. W Pani przypadku gdy aktualizuje Pani cenę ręcznie na poziomie cennika to cena nabycia wylicza się ZAWSZE ze średniej ważonej ceny z istniejących dostaw gdyż cennik nie posiada w ogóle informacji o bieżących zadysponowanych towarach. Dyspozycje są tworzone dopiero na dokumencie rozchodującym asortyment. Więc aby skorzystać z pełni funkcjonalności tej metody należałoby zdefiniować cennik Dynamiczny, na nim ustawić tę metodę wyliczania ceny nabycia i dopiero po skorzystaniu z niego na dokumencie rozchodującym (dokument sprzedaży, wydanie zewnętrzne itp) po zadysponowaniu towaru wyliczyłby on cenę nabycia na podstawie aktualnych dyspozycji i na jej podstawie odpowiednią cenę sprzedaży.

W Pani przypadku cena nabycia kalkuluje się zerowa gdyż tak jak wskazuje opis funkcji - w przypadku braku dyspozycji (a tutaj właśnie mamy taką sytuację) wylicza cenę na podstawie średniej ważonej ceny z ISTNIEJĄCYCH dostaw. Przy zerowym stanie nie ma żadnych dostaw na magazynie, dlatego też cena nabycia wylicza się zerowa. Sugerowałbym w takiej sytuacji przy aktualizacji cennika ustawić parametr "Przy zerowej cenie nabycia:" na "Nie aktualizuj".

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...