Skocz do zawartości

Ewidencja VAT własny raport/wzorzec wydruku w rozbiciu na stawki VAT

Polecane posty

Witam,

Chciałbym przerobić standardowy wzorzec wydruku Ewidencja VAT zakup poziomo 2017 dodając kolumny rozbijające VAT na poszczególne stawki.

Modyfikowałem już kiedyś jakiś wzorzec WZ więc mam ogólne pojęcie.

Dodałem źródło danych SQL, wyciągnąłem interesujące mnie dane (w przykładzie konkretny wierz w stawce 23%).

SELECT        ModelDanychContainer.StawkiVat.Nazwa, ModelDanychContainer.StawkiVat.Symbol, ModelDanychContainer.PozycjeZapisuWEwidencjiVAT.Netto, ModelDanychContainer.PozycjeZapisuWEwidencjiVAT.Brutto, 
                         ModelDanychContainer.PozycjeZapisuWEwidencjiVAT.VAT, ModelDanychContainer.PozycjeZapisuWEwidencjiVAT.Zapis_Id, ModelDanychContainer.StawkiVat.NumerPorzadkowy
FROM            ModelDanychContainer.PozycjeZapisuWEwidencjiVAT LEFT OUTER JOIN
                         ModelDanychContainer.StawkiVat ON ModelDanychContainer.PozycjeZapisuWEwidencjiVAT.Stawka_Id = ModelDanychContainer.StawkiVat.Id
WHERE        (ModelDanychContainer.PozycjeZapisuWEwidencjiVAT.Zapis_Id = @IdZapisuVat) AND (ModelDanychContainer.StawkiVat.NumerPorzadkowy = 1)

5a8f385dd9dc5_rdo.jpg.7f693e5e72e54c34016db6a9a4a6a309.jpg

Jednak nie umiem powiązać mojego parametru @IdZapisuVat z kontekstem konkretnego wiersza raportu czyli z {Dokument.ZapisId} w efekcie czego zamiast odpowiednich wierszy powielany jest cały czas pierwszy wiersz.

ewidencja.thumb.png.daea35b5eb3b82d798056b9e59026e0c.pngewidencja2.png.c136cd9416fa0f065cbccf892255016e.png

 

Chyba, że źle się do tego zabieram i można to jakoś łatwiej i szybciej wyciągnąć z waszego Business Object choć jak widzę danymi wypełniony jest tylko obiekt Dokument i on nie zawiera dodatkowych obiektów typu Child.

 

Uprzejmie proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

Korin Bobowski

CorNET

Edytowane przez Korin Bobowski
Link to postu

Źródło danych SQL nie jest uruchamiane osobno dla każdego wiersza w raporcie. Jest pobierane raz dla zadanej wartości parametru, który jest pobierany. W tym przypadku z pierwszego wiersza raportu. Niestety Business Object nie zawiera informacji, których Pan szuka, a więc aktualnie jedynym rozwiązaniem jest zrobienie własnego raportu oraz dodanie do niego własnego wzorca wydruku.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...