Skocz do zawartości

1.0.1 - Nowa wersja Sello - już jest!

Polecane posty

Witajcie,

właśnie udostępniliśmy nową wersję Sello 1.0.1. Wersja ta zawiera głównie ulepszenie pobierania danych z serwisu aukcyjnego. Szczegółowa lista zmian zamieszczona jest standardowo na stronie programu http://www.sello.pl/o_programie/nowosci.html, a pobrać ją można ze strony http://www.sello.pl/pobierz.html.

 

Przypominam, że instalacja kolejnych wersji Sello nie wiąże się z żadnymi opłatami. Licencja na dane konto jest zawsze na określony czas, a nie na wersję produktu.

 

Ta wersja ma naprawić najpilniejsze problemy występujące w wersji 1.00. Jednocześnie zapewniam, że pracujemy dalej nad nowymi funkcjonalnościami i pozostałymi rzeczami które nam zgłaszaliście i które sami wymyśliliśmy ;)

 

Zapraszam do instalacji nowej wersji!

 

Link to postu

Po zainstalowaniu Sello 1.0.1 powtarzają mi się problem z wersji 1.00

Przy odbieraniu wiadomości emailowych wyskakuje bład:

 

Błąd: Catastrophic failure

 

Przy wystawianiu aukcji pokazuje sie blad:

Wysyłanie aukcji 'OŁÓWEK GRAFITOWY BEZDRZEWNY PROGRESSO 12 SZT' nie powiodło się.

Nieznany błąd.

 

przy tworzeniu dokumentów nie dodają się niektóre tranzakcie (kilka aukcji jest przypisanych do jednego produktu w Subiekcie)

 

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji WCIĄGARKA LINOWA 600 kg WÓZEK JEZDNY_IMPORTER (218667181): Nie ma żadnej pozycji towarowej na dokumencie.

Prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów

powiązanych z towarami w programie sprzedaży.

 

ps.

strona forum działa bardzo wolno. proponuję serwer w polsce

 

 

Link to postu

Witam,

lista zmian w tej wersji jest opublikowana. Niektórych rzeczy z wymienionych przez Ciebie jeszcze nie zrobiliśmy.

 

Przy odbieraniu wiadomości emailowych wyskakuje bład:

Błąd: Catastrophic failure

Jakie konto pocztowe używasz? Czy dodanie innego (tak testowo) do tej samej bazy danych zwraca taki sam błąd?

 

Przy wystawianiu aukcji pokazuje sie blad:

Wysyłanie aukcji 'OŁÓWEK GRAFITOWY BEZDRZEWNY PROGRESSO 12 SZT' nie powiodło się.

Nieznany błąd.

Sprój proszę wywołać opcję Sprawdź opłaty za aukcje dostępną z okna edycji pojedynczej aukcji. Jaki komunikat wówczas otrzymujesz?

 

przy tworzeniu dokumentów nie dodają się niektóre tranzakcie (kilka aukcji jest przypisanych do jednego produktu w Subiekcie)

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji WCIĄGARKA LINOWA 600 kg WÓZEK JEZDNY_IMPORTER (218667181): Nie ma żadnej pozycji towarowej na dokumencie.

Prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów

powiązanych z towarami w programie sprzedaży.

Opis jest jednoznaczny. Możliwe, że powiązanie aukcji z towarem nastąpiło już po utworzeniu transakcji. Wówczas to powiązanie nie zostało przeniesione do transakcji. Proponuję sprawdzić jakie dokładnie towary są w transakcji. Czy na pewno są one powiązane z Subiektem GT.

 

Proponuję jeszcze sprawdzić, czy z dodanej ręcznie transakcji z towarami połączonymi z Subiektem GT uda Ci się wystawić dokument.

 

ps.

strona forum działa bardzo wolno. proponuję serwer w polsce

Peltraktujemy jeszcze z usługodawcą. Jeśli sie nie uda, to przeniesiemy forum ;)

Link to postu

Mam juz 90% pewnosci, ze wlasnie nie widac tylko tych towarow ktore sa w spisie.

Tylko jeszcze sa 2 warianty: pole towary jest wsakie(takie jakby nic nie bylo) i szerokie na jedna pozycje(poprostu jakby biala czcionka bylo napisane cos).

 

Licze na jakiegos szybkiego patcha na ta przypadlosc, bo jest to mega uziazliwe jak nie wiadomo co zapakowac!!!

Link to postu

Niestety najprawdopodobniej nie wyswietla danych pobranych z allegro.pl

 

Jest nawiazanie polaczenie z allegro.pl, pobiera ok 50MB..

 

aktualnie jest ok 300 aukcji

 

Widac tylko emaile oraz towary zsynchronizowane.

 

Czas Opis zdarzenia Status

2007-10-14 22:45:51 Pobieranie informacji o nieznanych aukcjach uytkownika

2007-10-14 22:45:50 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:45:50 Zakoczono pobieranie informacji o zmianach parametrw aukcji

2007-10-14 22:45:50 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:45:50 Pobieranie informacji o zmianach parametrw aukcji

2007-10-14 22:45:50 Zakoczone pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 22:45:49 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:45:49 Pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 22:45:49 Rozpoczto odbieranie aukcji

2007-10-14 22:32:53 Pobieranie informacji o nieznanych aukcjach uytkownika

2007-10-14 22:32:53 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:32:53 Zakoczono pobieranie informacji o zmianach parametrw aukcji

2007-10-14 22:32:53 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:32:53 Pobieranie informacji o zmianach parametrw aukcji

2007-10-14 22:32:53 Zakoczone pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 22:32:52 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:32:52 Pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 22:32:52 Rozpoczto odbieranie aukcji

2007-10-14 22:20:02 Pobieranie informacji o nieznanych aukcjach uytkownika

2007-10-14 22:20:02 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:20:02 Zakoczono pobieranie informacji o zmianach parametrw aukcji

2007-10-14 22:20:02 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:20:02 Pobieranie informacji o zmianach parametrw aukcji

2007-10-14 22:20:02 Zakoczone pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 22:20:02 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 22:20:02 Pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 22:20:02 Rozpoczto odbieranie aukcji

2007-10-14 22:13:20 Zakoczono: odbieranie aukcji

2007-10-14 22:13:20 Zakoczono pobieranie informacji o nieznanych aukcjach uzytkownika

2007-10-14 21:24:23 Pobieranie informacji o nieznanych aukcjach uytkownika

2007-10-14 21:24:23 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 21:24:23 Zakoczone pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 21:24:23 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 21:24:23 Pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 21:24:23 Rozpoczto odbieranie aukcji

2007-10-14 21:04:24 Pobieranie informacji o nieznanych aukcjach uytkownika

2007-10-14 21:04:23 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 21:04:22 Zakoczono pobieranie informacji o zmianach parametrw aukcji

2007-10-14 21:04:22 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 21:04:21 Pobieranie informacji o zmianach parametrw aukcji

2007-10-14 21:04:21 Zakoczone pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 21:04:19 Pobieranie danych z konta _AAB_ na Allegro.pl (Polska)

2007-10-14 21:04:18 Pobieranie informacji o sprzeday na aukcjach

2007-10-14 21:04:17 Rozpoczto odbieranie aukcji

 

Transakcje     

Transakcje trwajce  0   

Nowe  0   

Oczekujce na patno  0   

Do wystawienia dokumentw kocowych  0   

Do paczek  0   

Zalege  0   

 

 

 

Paczki do wysyki  0   

Paczki do odbioru osobistego  0   

 

 

 

Komentarze do wystawienia  0   

Oczekujce na komentarz od kupujcego  0 

 

Transakcje     

Transakcje trwajce  0   

Nowe  0   

Oczekujce na patno  0   

Do wystawienia dokumentw kocowych  0   

Do paczek  0   

Zalege  0   

 

 

 

Paczki do wysyki  0   

Paczki do odbioru osobistego  0   

 

 

 

Komentarze do wystawienia  0   

Oczekujce na komentarz od kupujcego  0 

 

Aukcje     

Trwajce  0   

Koczce si dzisiaj  0   

Do wystawienia  0   

Zakoczone  0   

W cigu ostatnich 7 dni  0 

W tym miesicu  0 

 

 

 

Link to postu

Z pobieraniem danych z wielu kont w dalszym ciągu jest porażka.

Najpierw utworzyłem jedno konto, na nowej bazie. Z jednego konta pobiera teraz zdecydowanie lepiej. Miałem na nim 1200 aktywnych aukcji i ponad 4000 zakończonych- pobrało dane poprawnie i bez większych problemów . Po 4 godzinach i 2-3 krotnym uruchomieniu pobierania danych miałem ich komplet, bez żadnych komunikatach o błędach.

Problem zaczął się po utworzeniu kolejnych 5 kont. I tutaj zaczęły się schody:

1. Nie pobiera kompletnych danych z pozostałych kont

2. Z jednego konta nie pobrało w ogóle auckji

3. Na pozostałych brak wszystkich transakcji, komentarzy. Nawet na tym pierwszym nie pobrało wszystkich nowych transakcji i aukcji

4. Komputer był włączony wczoraj przez cały dzień i noc. W międzyczasie musiał być kilkakrotnie resetowany, bo zawieszał się.

5 W momencie gdy napotkał jakiś błąd ( pojawiają się w zasadzie dwa: błąd zapisu aukcji i błąd zapisu obrazka) potrafił trudzić się nad nim ponad godzinę. Z logów wynika, że nie pobierał w tym czasie innych danych

 

Moim skromnym zdaniem błędem jest odtwarzanie przez Sello cały czas tej samej sekwencji ściągania. Powinna być możliwość wyboru konta z którego dane są ściągane, a nawet rodzaju ściąganych danych. Nowe aukcje, stare aukcje, komentarze itp.  Ze względu na małą stabilność Sello i zamulanie przez niego  systemu pozwoliło by to w miarę szybko i bezboleśnie ściągnąć potrzebne dane. Byłaby też duża większa pewność kompletności danych.

Nie wyobrażam sobie pracy bez pewności czy wszystkie dane zostały ściągnięcie i możliwości szybkiego uzupełnienia ewentualnie brakujących danych. Na szczęście Sello ma mi służyć tylko do wystawiania komentarzy :-)

 

P.S w czasie pisanie tego postu założyłem nową bazę. Ściągnęło mi w miedzyczasie na "brakującym koncie" ponad 600 aukcji :-) .

Błąd związany ze stałą sekwencją pobierania danych aż bije po oczach.

Nie pobiera za pierwszym razem kompletu danych, tylko ich część. Po kolejnych uruchomieniach pobierania, pobiera:

W 1 cyklu częśc trwających aukcji

W 2 cyklu pozostałą częśc trwających aukcji

W 3 cyklu aukcje zakończone itd.

Problem w tym, że każdy kolejny cykl jest dłuższy od poprzedniego bo chyba za każdym razem zaczyna od pobierania tych samych danych.

W tej chwili pojawił się błąd:

Zapisanie aukcji 24816..... nie powiodło się.

Błąd -2147217871 (80040E31)i na tym kończę post, bo pewnie zaraz zawiesi mi się komputer :-)

 

Jeszcze jedna uwaga, bo komputer jednak mi się nie zawiesił :-). Nie sprawdzałem wszystkich przypadków, ale kilka. Błąd "zapisanie aukcji nie powiodło się" za każdym razem dotyczy aukcji, która została pobrana poprawnie z Allegro i jest już zapisana w Sello.

Link to postu
   

Transakcje trwajce  0   

Nowe  0   

Oczekujce na patno  0   

Do wystawienia dokumentw kocowych  0   

Do paczek  0   

Zalege  0   

 

A mi to wygląda na źle wybrane konto w kontekście konta. Możesz sprawdzić, czy jeśli przełączysz kontekst na Wszystkie konta, to podsumowanie też będzie 0?

Link to postu

Odnośnie pobierania danych z różnych kont:

 

Teoretycznie pobieranie z wielu kont powinno zachowywać się identycznie jak dla jednego. Jak widać praktyka wykazuje inaczej.

 

Zapisanie aukcji 24816..... nie powiodło się.

Błąd -2147217871 (80040E31)

 

Błędy, które opisujesz wykazują wolny dostęp do bazy danych. Może masz słaby komputer, a może Twoja ilość danych przysparza takich problemów. Tak czy inaczej chcielibyśmy rozwiązać ten problem.

 

Pierwszym pomysłem, który możesz sprawdzić na swoich danych, to zmiana parametru timeout dla połączenia z bazą danych. Zaraz podeślę Ci stosowny wpis do rejestru - jeśli będziesz mógł, to sprawdź, czy to pomoże.

Link to postu

 

 

Błędy, które opisujesz wykazują wolny dostęp do bazy danych. Może masz słaby komputer, a może Twoja ilość danych przysparza takich problemów. Tak czy inaczej chcielibyśmy rozwiązać ten problem.

 

Pierwszym pomysłem, który możesz sprawdzić na swoich danych, to zmiana parametru timeout dla połączenia z bazą danych. Zaraz podeślę Ci stosowny wpis do rejestru - jeśli będziesz mógł, to sprawdź, czy to pomoże.

Raczej nie jest to wina komputera (Celeron 1,60;1024 pamięci) . Stawiałbym na dużą liczbę danych i ogólne mulenie systemu związane z długim działaniem Sello .

Może to być związane właśnie z wolnym  dostępem do bazy. Z jednej strony synchroniczne łącze 2MB, z drugiej "wolna baza" .

 

P.S Dzięki za maila. Wieczorem sprawdzę.

Link to postu

Mam juz 90% pewnosci, ze wlasnie nie widac tylko tych towarow ktore sa w spisie.

Tylko jeszcze sa 2 warianty: pole towary jest wsakie(takie jakby nic nie bylo) i szerokie na jedna pozycje(poprostu jakby biala czcionka bylo napisane cos).

Problem występuje dla towarów pobranych z Subiekta GT, które nie miały dokonywanych zmian w zakładce Serwisy tzn. mają domyślnie ustawione Nazwa: ... [v] Użyj podstawowej. Po wyedytowaniu tego znacznika problem znika. Oczywiście nie wymagamy od Was przeklikiwania w ten sposób setek towarów, które macie w bazie danych. Towary z transakcji są widoczne jeszcze w zakładce Towary (do danej transakcji) oraz w oknie edycji transakcji. W szczegółach paczek nie stwierdziłam takich problemów, a już na pewno nie ma ich na listach magazynowych... zatem? Chyba da się z tym żyć do następnej wersji ;)

Link to postu

Sello nie radzi sobie ze zbyt dużymi zdjęciami tzn zdjęcia, które są importowane z Subiekta nie są zmniejszane automatycznie. I nie mogą być wysłane na allegro.

 

Dobrym pomysłem by była taka opcja że jak jest więcej zdjęć tylko zdjęcie idące na m miniaturkę idzie na serwer allegro a pozostałe na ftp użytkownika.

 

Gdy importuje produkty z subiekta i mam zdefiniowane w nim zdjęcie główne to nie jest ono miniaturką. Tylko kolejne zdjęcie w bazie czyli np.:

Jak mam w subiekcie zdjęcie id_1 ustawione jako główne i nastpnym zdjęciami są zdjęcie id_2, id_3 itd to  id_2 jest miniaturką.

 

Przy wystawianiu aukcji z Szablonu jest problem z szablonem opisu.

Po wejściu w Szablon zdefiniowany wcześniej przeze mnie i dodaniu nowej aukcji z tego szablonu ( jest w nim zdefiniowany szablon opisu) a następnie dodaniu produktu z subiekta znika wcześniej zdefiniowany szablon opisu. 

Link to postu

Witam,

 

Zainstalowałem, odpaliłem i po kilku próbach zadziałało. Mam wszystko albo prawie wszystko.

Teraz biorę się do pracy. Czeka mnie stopniowe zgłębianie programu, pierwsze wrażenie po ściągnięciu danych jest pozytywne.

 

Mam już tylko jeden błąd na wielu aukcjach:

 

"Zapisanie aukcji XXXXXXXXXX nie powiodło się.

Należy podać poprawną kategorię

Należy wybrać kraj, w którym znajduje się sprzedawany produkt

Należy podać miejscowość, w której znajduje się sprzedawany produkt

Nalezy podać opis aukcji"

 

Jak go wyeliminować ?

 

Pozdrawiam zespół

 

 

Link to postu

jeżeli były pobrane parametry z serwisu (najlepiej zsynchronizować jeszcze raz), to być może jest to aukcja z innego serwisu np. czeska, wtedy trzeba w zarządzaniu kontami i licenjcami dodać te serwisy na których się handluje, wtedy pobiorą się parametry z danego serwisu i taka aukcja się zapisze

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...